Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,854
Ödül Puanları
213
Arkadaşlar bi süredir açılan yeni serverlarda bulunan, mobların spawn alanlarında toplu halde dar bir alanda spawn olduğu query'e sahip olan var da paylaşırsa sevinirim.
Hani mobların belirlendiği alandan dışarı çıkmadığı sabit yerlerden bahsediyorum. Nest'e girip tek tek eklemek mi :eek:

Ü

Üye silindi 3096

Arkadaşlar bi süredir açılan yeni serverlarda bulunan, mobların spawn alanlarında toplu halde dar bir alanda spawn olduğu query'e sahip olan var da paylaşırsa sevinirim.
Hani mobların belirlendiği alandan dışarı çıkmadığı sabit yerlerden bahsediyorum. Nest'e girip tek tek eklemek mi :eek:
Varsayılan alan iyi ama slot mu az sadece onu dermisin öncelikle

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,854
Ödül Puanları
213
Spawn süresi ve spawn olacak total mob sayısını ayarlıyorum sorun yok onda.. Tam olarak anlatmak istediğim şey; mobların dar bir alanda spawn olup o alandan dışarı çıkıp gezmediği olay.
Aşağıdaki ekran alıntısında bi örnek göstereyim.. kırmızı noktalarda oyuncular sabit kalarak oldukları yerlerde kasıyorlar. moblar o dar alanda gezip dışarı çıkmıyorlar. kırmızı noktaların her birinde 8-10 mob olduğunu düşünelim..
1597061678806.png

Zohan

.
Alınan Beğeni
64
Ödül Puanları
28
Mobların raduis kısımlarını düşürürsen istediğini elde edebilirsin

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,854
Ödül Puanları
213
Mobların raduis kısımlarını düşürürsen istediğini elde edebilirsin
evet bunu yapmak niyetim ama amatörce yazdığım queryler çalışmadı :) O yüzden bir bilene danışayım dedim. Tek tek nest içinde kaybolurum :)

Hakan crypto'nun serverındada öyle aynı yere 9 10 tane spawnlıyordu.
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

Hatırlarsın belki :D
Evet birkaç serverda gördüm ben. Hele hele exp 1x ~5x falan olursa taksiye giren yeni başlamış elemanların charları yatmadan rahat ediyorlar. Öte yandan kasan adam her türlü kıpırdamadan seri bi şekilde kasıyor. Bu durum ayrıca donanımı da iyi yönde etkiliyor. Boşta gezen 20 K mob yerine toplu halde duran 10K mob daha faydalı. Bu sistem istisnasız çok iyi düşünüşmüş. Joymax'da yapsaydı başta keşke.

SQL

.
Alınan Beğeni
219
Ödül Puanları
43
homojen bir şekılde dağılımından bahsediyorsun bu yapılabilir. tastic-hive-neste 3 tabloyu Idlerini çektirerek regiona göre dağılım yapılabilir.

EfsaneSro

Sıkıldım
.
Alınan Beğeni
9,073
Ödül Puanları
113
Hakan crypto'nun serverındada öyle aynı yere 9 10 tane spawnlıyordu.
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

Hatırlarsın belki :D
Varsayılanı çarpacak Ama önce SQL nin dediği gibi kodları ayıracak Idları yani yoksa uniqler vs falanda 3 x olcak mesela 3x kod versek
Misal slot 5 biz 3 ile çarpcaz 15
Uniq 1x3= 3 tane uniq atacak yani o yüzden istediği ıdları ayırması gerekli

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,854
Ödül Puanları
213
Teşekkürler. Bu kısmı unutabilirdim :)
Kod:
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.
?

EfsaneSro

Sıkıldım
.
Alınan Beğeni
9,073
Ödül Puanları
113
Teşekkürler. Bu kısmı unutabilirdim :)
Kod:
?
Kod:
Örnek yukardaki gibi hatırlamıyorum 1933 /1944//1935 hangi mob ıd ben 40 veya 60 cap sv açtığımda kullanmıştım bu kodu uzundu sadece sana 3 mob id ekledim kendine göre o idları topluca kopyala notepad++ ile hızlıca yapar eklersin

yukardaki kodda varsayılan slotların moblarını 2 ile çarptım *2

istersen azaltmak içinde bölebilirsin sonradan /2 gibi koddaki yerdekini değiştirip

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.