Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

vSRO Çözüldü Toplu Mob Spawn Query Lazım

Wolwec

ASOIAF
.
Alınan Beğeni
440
Ödül Puanları
63
Kisa yolu yok. Bunu ancak isro sistemlerindeki eklenilen mantıkla ekleme yapmalısın. Göründüğü kadar zor değil.
Akeruları örnek alabilirsin. iSro napmış? 2 mob eklemiş aralıkları belirli mesafelerde hem radius hem de spawn sayılarını belirlemişler eklendiği bölge şartlarına göre. Şimdi sen geniş bir arazide mob ekleyeceksin gördüğüm kadarıyla çok da fark olmayacak.
Bu söylediklerimi dikkate alarak kolaylıkla yapabilirsin. Yeterince açıklama yaptığımı düşünüyorum.
Bu arada excel sana bu konuda çok yardımcı olacaktır.

MarsEDIT

Premium
.
Alınan Beğeni
1,049
Ödül Puanları
93
Sparenin Paylaştıği 20 Charecter ile Ekleme Yaptiğımda.. Sadece O 20 noktadamı Spawn olacak ?
Yani o nokatalarda 1 er tane spawn olup Her birini kestikten sonramu yeniden spawn olucak ? @Wolwec

Spare

Machine Man
.
Alınan Beğeni
3,686
Ödül Puanları
605
Sparenin Paylaştıği 20 Charecter ile Ekleme Yaptiğımda.. Sadece O 20 noktadamı Spawn olacak ?
Yani o nokatalarda 1 er tane spawn olup Her birini kestikten sonramu yeniden spawn olucak ? @Wolwec
Hayır o çevrede çıkacak.

InitRadius kısmındaki açıklamayı okuyun. Diğerlerinide okumanızda fayda var. Okumak güzeldir. 😅

Wolwec

ASOIAF
.
Alınan Beğeni
440
Ödül Puanları
63
Sparenin yöntemiylede ekleyebilirsin 20 çar açıp o çarların koordinatlarını da kullanabilirsin buda bir yöntem.

Benim söylediğim biraz daha farklı.
Kopyala akeruların nest satırlarını misal,
tek çar ile belirli aralıklarda koordinat al ve exele aktar. (allreadypoint miydi neydi) Bunları kaydet.
Kopyaladığın nest satırlarını excele aktar.
kaydettiğin X-Y-Z koordinatları nest tablosunu aktardığınkiyle değiştir. Bu kadar basit ..

Burada dikat etmen gereken bir kaç husus var kopayladığın akeruların nest tablolarındaki doğuş ve bölge başına spawnları değişiktir. Sen bunları bir yapabilirsin. Yapmaya da bilirsin.
Bir diğeri mob aralıkları arasında biraz boşluk bırak bunu yaparken en güzel değer şu şöyle örnek veriyim jangan çıkış kapısına git (göz kararı göstericem) 3 çıkış kapısı var ya şu ;

İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

Mob eklerken göz kararı ile şu aralıklarda mob koordinatı alırsan eğer, bu eklemende hiç bir sıkıntı olmaz. Zor gibi gözükmesin çok kolay bir yöntem aslında. Ben böyle yapıyorum.

Şimdi diceksin aldığım bölgeleri nerden bileceğim. Bunun için de şöyle bir şey yapabilirsin.
Her aldığın koordinata Automob ekleyebilirsin. 140 Lv. felan spawn et yani. Hareket etmeyenden varya Tabi bazıları kayboluyor o yüzden en iyisi 140ın botkill mobunu spawn et

Bu yöntem ne kadar tuhaf gelse de, bir o kadar da kolay. Orjinalinde eklerken bu mantık ile ekleme yapılmış. Tabi onlar eklediği bölgelere göre mob spawnı yapmışlar ve aralıklarını bu şekilde dizayn etmişler. Biz kafamıza göre doğuş rakamları belirliyoruz.

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.