Spare

Machine Man
.
.
Katılım
28 May 2018
Mesajlar
2,878
Tepkime puanı
2,883
Puanları
605
Yaş
25
Konum
İstanbul
vSRO [TL]
227

Ticaret

Farklı bölgeler arasında mal takası veya bir bölgede olmayan malların o bölgeye satılması, bu İşlerin kazanç elde etme amacıyla yapılması "ticaret" olarak ifade edilir. Silkroad Online Türkiye'de ticaret sistemi genel ticaret kurallarına mümkün olduğunca uygundur, ancak sistemin yapısı ticaret etkinliklerin eğlenceli yönünü vurgulamak amacıyla sadeleştirilmiştir. Ticaret genel olarak üç kategoriye ayrılır: İş etkinlikleri, konsinye ve hedef ticaret.

Ticaret kategorileri​

İş Etkinlikleri

İş seviyesini yükseltmek amacıyla yapılan aktiviteler olan bu görevler tamamlandığında oyuncuya Job EXP verilir. Bu görevleri belirli NPC’lerle görüşerek alabilirsiniz. Görevler daha çok ticari ya da kaçakçılık İşlemleriyle ilişkilidir.. Oyuncuyu daha yüksek seviyedeki oyuncuların tacizinden korumak için bir “Güvenli Mod” bulunmakatadır.. Bu mod'da seviyesi sizin seviyenizden 5 veya daha fazla yüksek olan oyuncuların saldırılarına karşı korunacaksınız. Ancak Güvenli Modda konsinye ve hedef ticareti yapamazsınız.

Konsinye

Malları bir NPC’ye emanet ederek dolaylı yoldan ticaret yapabilirsiniz. Özel ürünlere yatırım yaparsanız ve ticaretiniz başarılı olursa, yaptığınız yatırımla orantılı olarak kazanç elde edeceksiniz. İş kıyafeti giyip giymediğinize bakmaksızın özel ürünleri yatırım yapmak amacıyla elde edebilirsiniz, ama bir İşi alırken özel ürünleri elde etme şansınız daha yüksektir. Bir İş kıyafeti giydiğiniz zaman düşman İşlerin sahip olduğu özel ürünleri de ele geçirebilirsiniz.

Hedef Ticaret

Bu, karakterin doğrudan yükleme yaptığı ve özel ürünleri sattığı, ticaretin başarılı olması halinde büyük kazanç sağladığı doğrudan ticarettir. Job Rank 1' den itibaren Target Trading geçerlidir. Başlayabilmek için oyuncu her şehirde hedef ticarete kaydolmak amacıyla doğru NPC’yle görüşür. Ticaret yolu kaydın yapıldığı her şehirden Hotan’a kadar uzanır. Ticaret esnasında karakter saldırıya uğrarsa ve ölürse taşınmakta olan tüm özel ürünler düşecektir.

* Ticaret yalnızca NPC tarafından olabilir.

Avcı tüccarla konuşabilir, Hırsız ise kaçakçılık yapanlarla konuşabilir.
Ticaret NPC’si Constantine'de, Jangan’da, Donwhang’da, Semerkand’da ve Hotan’da bulunmaktadır.
Ticari Mallar

Ticari Mallar ve Kaçak Mallar

Bu mallar İş etkinlikleri için gereklidir. Bu mallar, sadece bir İş becerisiyle çağrılan nakliye aracının ambarında depolanabilirler.

Özel Ürünler

Konsinye ve hedef ticaret için gerekli olan eşyalar. Normal mod'da bu eşyalar avlanarak elde edilebilir. İş Modunda iken bunlar canavarları avlayarak veya karşı işin karavanlarına saldırarak elde edilebilir. Elde edildiğinde, bu eşyalar Specialty Goods Sack'ta saklanır ve konsinye ve hedef ticarete özel nakil araçları ile ticareti yapılır.
* Oto öğe paylaşımlı bir partide bulunduğunuzda, özel eşyalar sırasıyla parti üyelerine paylaştırılır. (Trader Sack'ı öğrenmeyen parti üyelerine paylaştırılmaz).
* Trader Sack'ı öğrendiğinizde, Yetenekli Pet özel eşyaları alabilir.Ticaretin Kazançları​

Blue(Black) Stone

Bu, başarılı bir ticaret üzerine Avcılara(Hırsızlara) verilen bir öğelerdir
Bu malzemeler Shining Stones oluşturmada kullanılırlar.

Tickets

Bunlar, başarılı bir ticaret üzerine Avcılara (Hırsızlara) verilen öğelerdir. Verilen bilet sayısı başarıyla teslim ticari malların sayısına eşittir.

Medium Değiştirilen ticket sayısı
10 lowest-quality media 1 ticket
10 low-quality media 3 ticket
10 medium-quality media5 ticket
 
Katılım
20 Nis 2019
Mesajlar
70
Tepkime puanı
68
Puanları
18
Yaş
29
Konum
İstanbul
vSRO [TL]
0
Ben şu "Meslek Seviyesi" kısmını anlamadım ve yapamadım. "Meslek Deneyimi" kısmını tamam hallettim de, şu sarı renk rütbe falan nasıl geliyor çözemedim daha...

Edit : Bunu yazdıktan sonra birini kestim geldi sarı rütbe :D
 

Right

.
Katılım
15 May 2020
Mesajlar
15
Tepkime puanı
2
Puanları
3
Yaş
27
Konum
Istanbul
vSRO [TL]
0
Önceden benim bildiğim trader vardı mal taşırdı, hunter vardı malcıyı korurdu, thief vardı trader'in taşıdığı malı çalar götürürdü. Şimdi nasıl özet geçecek var mı ?
 

AleriyaSama

Player Support
.
Katılım
12 Ocak 2019
Mesajlar
1,513
Tepkime puanı
635
Puanları
113
Konum
Turkey
vSRO [TL]
0
Önceden benim bildiğim trader vardı mal taşırdı, hunter vardı malcıyı korurdu, thief vardı trader'in taşıdığı malı çalar götürürdü. Şimdi nasıl özet geçecek var mı ?
Hocam bende maalesef yeni sistemi bilmiyorum çok fazla ama zamanında oynayıp deneyenleri büyük bir çoğunlu Pay2Win sistem diyiyor. Yani pek iç açıcı değil anladığım kadarıyla.
 
Üst