Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
vsupload kguardedgeakademi

Röportaj trukafatsum' u tanıyalım. O şimdi Asker! Röportaj No: #2

risesun97

not for money but for humanity
.
Alınan Beğeni
732
Ödül Puanları
93
#O şimdi asker canı neler ister.... :D

Diğer forumdan da tanıdığım, bu foruma ilk geldiğim günlerde kendisi ile çokça yardımlaştığım, vsro.org imzamın yapımcısı, sevdiğim bir arkadaşıma, @trukafatsum 'a sordum o da cevapladı bakalım neler demiş...

? Merhaba @trukafatsum Bize kendinden bahseder misin ?

--> İsmim Mustafa, 24 yaşındayım. Mersin'de doğdum büyüdüm, Ankara Hasanoğlan Atatürk Anadolu Öğretmen lisesinden mezun oldum. Lise yıllarının başında ailemden ilk kez ayrıldığım için fazla duygusaldım ve eğitim sürecimin başında derslere kendimi veremedim ve devam eden süreçte aradaki farkı kapatamadım. Ailemin sınava tekrar hazırlanmama müsaade etmeyeceklerini, etseler bile psikolojik baskı altında olacağımı bildiğim için ön lisans olan bir bölüme tercih yaptım. Dokuz Eylül Üniversitesi-İMYO'da Turizm ve Otel İşl. bölümünü okudum. Ardından hazırlanmamış olmama rağmen ve annemin ısrarı üzerine dikey geçiş sınavına girip İzmir Seferihisar Fevziye Hepkon Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik (Lisans) bölümünü kazandım. İdealim olmayan ve maddi anlamda sıkıntıda olmamdan dolayı da kazandığım bu bölüme gitmedim. Tecili bozdum ve yedek astsubaylığa başvurdum...

? vSRO ile ilk nasıl tanıştın ? İlk günden bugüne vSRO'nun hayatına etki eden olumlu/olumsuz yönlerini anlatır mısın?

-->vSRO ile tanışmamın tek bir nedeni vardı. Yatırmış olduğum ufak meblağların kısa süreli açıp kapanan private serverlar yüzünden giderek artması. Bu duruma son vermek için private server nasıl kurulur onu araştırarak vSRO ile tanıştım. Hayatıma etki eden olumsuz bir yönü olduğunu düşünmüyorum. Aksine yazılım ve grafik tasarımı gibi alanlara ilgi duymamı sağladı. Sizin gibi güzel insanlarla tanışıp bilgi alışverişi yapmama da vesile oldu. İşte bunlar gerçekten olumlu etkileri.

? Bir idolün, hayat felsefesini örnek aldığın biri var mı ?

--> Evet idolüm var, bana her zaman örnek olmuştur. Ve bu kişinin güzel bir sözü de var; "Herkes inanmak istediği gerçekliğe inanır, doğruları da bu belirler yanlışlarıda." Kendi kendimin idolüyüm her ne kadar tuhaf gelse de 😄

? Yapılmasından en çok rahatsız olduğun şey nedir ?

--> Saygısızlık yapılması en çok rahatsız olduğum şeydir.

? Hiç bir zaman affedemeyeceğin yanlış ?

--> Bu soruyu çok güzel bir sözle cevaplamak istiyorum, "3 kuruşluk adama 5 kuruşluk değer verirsen kalan 2 kuruşuyla da seni satar."

? Hayatta asla yapmam dediğin şey nedir ?

--> Asla cinsiyetimi değiştirmem.

? Boş zamanlarını nasıl değerlendirirsin ?

--> Eskiden bilgisayar oyunları oynayarak değerlendirirdim. Şimdilerde kendimi geliştirmek istediğim alanlara eğilim göstererek değerlendiriyorum.

? Çevrenden seni farklı kılan , belirgin bir özelliğin var mı ?

--> Evet var. Az konuşup çok düşünmem.

? En çok yapmak isteyip yapamadığın şey ?

--> Yaşadığım her saniyeyi dolu dolu geçirmek

? Bugüne kadar yaptığın en abartı , çılgın şey ?

--> This thing not found 🧐

? Hayatının bir dönüm noktası oldu mu ?

--> Geçmişten önemli dersler çıkarmam dönüm noktası sayılırsa evet hayatımda bir çok kez dönüm noktası olmuştur.

? 10 yıl geriye dönme şansın olsaydı, neleri farklı yapardın ?

--> Lise yıllarımı iyi değerlendiririm. Kendime daha çok değer verirdim. Ve üniversite yıllarımda kampüste otururken bacağımı sıvazlayan kıza "hayırdır?" demezdim. Boşa geçirdiğim onca zamanı dolu dolu yaşamaya çalışırdım.

? Silkroad Online ile nasıl ve kaç yılında tanıştın ?

--> Abim oynarken gördüm, o yılların en iyi efektine ve gerçekçiliğe sahip bir oyun olması ilgimi çekmişti. Yıl olarak pek emin değilim 2005 veya 2006 yılıydı sanırım.

? GSRO hakkında olumlu/olumsuz görüşlerini bizimle paylaşır mısın ?

--> GSRO hakkında olumlu yönleri dönen dönem düzenlediği oyun içi etkinlikler (Yılbaşı, Sevgililer Günü, Cadılar bayramı, Yaz etkinlikleri vs.) Olumsuz yönleri ise 110 Cap'ten sonra seviyelerin daha da yükselmesi, çoklu şifrelemenin getirilmesi ve belirli seviyelerde sox itemlerinin set, silah, aksesuar olarak verilmesi. Bu olumsuz yönlerinden dolayı GSRO'yu 2010-2012 yılları arasında bıraktım.

? vSRO Private Server sektörünün son durumu için neler söylemek istersin, sence bu illegal sektörün sonu gelecek mi ?

--> Private Serverlerin illegal olduğunu düşünmüyorum, Resmi ve resmi olmayan olarak tanımlamayı daha doğru buluyorum. İnsanlar silkroad'a talep gösterdiği sürece resmi olmayan sunucuların sonu gelmez diye düşünüyorum.

? Daha önce hiç illegal sunucu açmayı denedin mi? Açmış isen başarılı olabildin mi? Kaç hafta sürdü ?

--> Bir önceki soruda da belirttiğim gibi resmi olmayan sunucu açmayı denedim. Yaklaşık 7 ay gibi bir sürede ara ara hazırladığım Database'de bir sorun yaşadım, 10 gün kadar bir sürede sıfırdan tekrar hazırladım. Hatanın sebebinin prosedür kaynaklı olduğunu fark ettim. @EfsaneSro (Hakan) ile açtığımız bu sunucu 2 ay açık kaldı. Yeterli ilgiyi görmediği için devamı gelmedi.

? Silkroad Online' da yapmaktan en çok keyif aldığın şey nedir ?

--> Oyun içi ticaret yapmak, ucuza aldığım bir iteme + basarak o itemi kârlı bir şekilde elden çıkarmak.

? İlk kestiğin Unique'yi hatırlıyor musun ?

--> Hayır hatırlamıyorum, muhtemelen Tiger Girl kesmişimdir. 😄

? Son olarak bize söylemek istediğin bir şey var mı?

--> Yakında geri dönüyorum, sizleri özledim 😉

Spare

Machine Man
.
Alınan Beğeni
3,635
Ödül Puanları
605
#O şimdi asker canı neler ister.... :D

Diğer forumdan da tanıdığım, bu foruma ilk geldiğim günlerde kendisi ile çokça yardımlaştığım, vsro.org imzamın yapımcısı, sevdiğim bir arkadaşıma, @trukafatsum 'a sordum o da cevapladı bakalım neler demiş...

? Merhaba @trukafatsum Bize kendinden bahseder misin ?

--> İsmim Mustafa, 24 yaşındayım. Mersin'de doğdum büyüdüm, Ankara Hasanoğlan Atatürk Anadolu Öğretmen lisesinden mezun oldum. Lise yıllarının başında ailemden ilk kez ayrıldığım için fazla duygusaldım ve eğitim sürecimin başında derslere kendimi veremedim ve devam eden süreçte aradaki farkı kapatamadım. Ailemin sınava tekrar hazırlanmama müsaade etmeyeceklerini, etseler bile psikolojik baskı altında olacağımı bildiğim için ön lisans olan bir bölüme tercih yaptım. Dokuz Eylül Üniversitesi-İMYO'da Turizm ve Otel İşl. bölümünü okudum. Ardından hazırlanmamış olmama rağmen ve annemin ısrarı üzerine dikey geçiş sınavına girip İzmir Seferihisar Fevziye Hepkon Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik (Lisans) bölümünü kazandım. İdealim olmayan ve maddi anlamda sıkıntıda olmamdan dolayı da kazandığım bu bölüme gitmedim. Tecili bozdum ve yedek astsubaylığa başvurdum...

? vSRO ile ilk nasıl tanıştın ? İlk günden bugüne vSRO'nun hayatına etki eden olumlu/olumsuz yönlerini anlatır mısın?

-->vSRO ile tanışmamın tek bir nedeni vardı. Yatırmış olduğum ufak meblağların kısa süreli açıp kapanan private serverlar yüzünden giderek artması. Bu duruma son vermek için private server nasıl kurulur onu araştırarak vSRO ile tanıştım. Hayatıma etki eden olumsuz bir yönü olduğunu düşünmüyorum. Aksine yazılım ve grafik tasarımı gibi alanlara ilgi duymamı sağladı. Sizin gibi güzel insanlarla tanışıp bilgi alışverişi yapmama da vesile oldu. İşte bunlar gerçekten olumlu etkileri.

? Bir idolün, hayat felsefesini örnek aldığın biri var mı ?

--> Evet idolüm var, bana her zaman örnek olmuştur. Ve bu kişinin güzel bir sözü de var; "Herkes inanmak istediği gerçekliğe inanır, doğruları da bu belirler yanlışlarıda." Kendi kendimin idolüyüm her ne kadar tuhaf gelse de 😄

? Yapılmasından en çok rahatsız olduğun şey nedir ?

--> Saygısızlık yapılması en çok rahatsız olduğum şeydir.

? Hiç bir zaman affedemeyeceğin yanlış ?

--> Bu soruyu çok güzel bir sözle cevaplamak istiyorum, "3 kuruşluk adama 5 kuruşluk değer verirsen kalan 2 kuruşuyla da seni satar."

? Hayatta asla yapmam dediğin şey nedir ?

--> Asla cinsiyetimi değiştirmem.

? Boş zamanlarını nasıl değerlendirirsin ?

--> Eskiden bilgisayar oyunları oynayarak değerlendirirdim. Şimdilerde kendimi geliştirmek istediğim alanlara eğilim göstererek değerlendiriyorum.

? Çevrenden seni farklı kılan , belirgin bir özelliğin var mı ?

--> Evet var. Az konuşup çok düşünmem.

? En çok yapmak isteyip yapamadığın şey ?

--> Yaşadığım her saniyeyi dolu dolu geçirmek

? Bugüne kadar yaptığın en abartı , çılgın şey ?

--> This thing not found 🧐

? Hayatının bir dönüm noktası oldu mu ?

--> Geçmişten önemli dersler çıkarmam dönüm noktası sayılırsa evet hayatımda bir çok kez dönüm noktası olmuştur.

? 10 yıl geriye dönme şansın olsaydı, neleri farklı yapardın ?

--> Lise yıllarımı iyi değerlendiririm. Kendime daha çok değer verirdim. Ve üniversite yıllarımda kampüste otururken bacağımı sıvazlayan kıza "hayırdır?" demezdim. Boşa geçirdiğim onca zamanı dolu dolu yaşamaya çalışırdım.

? Silkroad Online ile nasıl ve kaç yılında tanıştın ?

--> Abim oynarken gördüm, o yılların en iyi efektine ve gerçekçiliğe sahip bir oyun olması ilgimi çekmişti. Yıl olarak pek emin değilim 2005 veya 2006 yılıydı sanırım.

? GSRO hakkında olumlu/olumsuz görüşlerini bizimle paylaşır mısın ?

--> GSRO hakkında olumlu yönleri dönen dönem düzenlediği oyun içi etkinlikler (Yılbaşı, Sevgililer Günü, Cadılar bayramı, Yaz etkinlikleri vs.) Olumsuz yönleri ise 110 Cap'ten sonra seviyelerin daha da yükselmesi, çoklu şifrelemenin getirilmesi ve belirli seviyelerde sox itemlerinin set, silah, aksesuar olarak verilmesi. Bu olumsuz yönlerinden dolayı GSRO'yu 2010-2012 yılları arasında bıraktım.

? vSRO Private Server sektörünün son durumu için neler söylemek istersin, sence bu illegal sektörün sonu gelecek mi ?

--> Private Serverlerin illegal olduğunu düşünmüyorum, Resmi ve resmi olmayan olarak tanımlamayı daha doğru buluyorum. İnsanlar silkroad'a talep gösterdiği sürece resmi olmayan sunucuların sonu gelmez diye düşünüyorum.

? Daha önce hiç illegal sunucu açmayı denedin mi? Açmış isen başarılı olabildin mi? Kaç hafta sürdü ?

--> Bir önceki soruda da belirttiğim gibi resmi olmayan sunucu açmayı denedim. Yaklaşık 7 ay gibi bir sürede ara ara hazırladığım Database'de bir sorun yaşadım, 10 gün kadar bir sürede sıfırdan tekrar hazırladım. Hatanın sebebinin prosedür kaynaklı olduğunu fark ettim. @EfsaneSro (Hakan) ile açtığımız bu sunucu 2 ay açık kaldı. Yeterli ilgiyi görmediği için devamı gelmedi.

? Silkroad Online' da yapmaktan en çok keyif aldığın şey nedir ?

--> Oyun içi ticaret yapmak, ucuza aldığım bir iteme + basarak o itemi kârlı bir şekilde elden çıkarmak.

? İlk kestiğin Unique'yi hatırlıyor musun ?

--> Hayır hatırlamıyorum, muhtemelen Tiger Girl kesmişimdir. 😄

? Son olarak bize söylemek istediğin bir şey var mı?

--> Yakında geri dönüyorum, sizleri özledim 😉
Forumdan 4 kişi seçilmemiş neden? :D

Çok tatlı bir röportaj olmuş ve trakufatsum'u çok merak ediyordum doğrusu. Artık Mustafa bey'i de çözdük. :D

Dön artık Mustafa, özlettin kendini. :)

Spare

Machine Man
.
Alınan Beğeni
3,635
Ödül Puanları
605
PS: Risesun gerçekten bu işi çok güzel yapıyorsun. Senin de eline emeğine sağlık.

Konuyu okuyup gören arkadaşların da yorum yapması güzel olur. :) İlla Kredi eklentisini bu bölüme de mi ekleyelim yani? :D

AleriyaSama

VArcane Family , Team , Company
.
Alınan Beğeni
2,827
Ödül Puanları
113
@trukafatsum pek sohbetim olmadı ama en yakın zamanda kendisiyle tanışıp sohbet etmek isterim! Askerden sağ salim gelmesi dileğiyle :)

@risesun97 Yapılan röportaj için teşekkürler :) Gerçekten güzel röportajlar ortaya çıkıyor :3 🌹

Alınan Beğeni
717
Ödül Puanları
93
Bizi adam yerine koymadı belki. :D
Olur mu öyle şey, insanlar hakkında yorum yapmayı sevmiyorum. O yüzden bu soruya (Siteden kendine en az kişi olacak şekilde seçip kendine göre yorumlar mısın ?) cevap vermek istemedim.

Hem herkesin yeri ayrı bende, söz ile anlatabileceğim birşey değil 😊

Spare

Machine Man
.
Alınan Beğeni
3,635
Ödül Puanları
605
Olur mu öyle şey, insanlar hakkında yorum yapmayı sevmiyorum. O yüzden bu soruya (Siteden kendine en az kişi olacak şekilde seçip kendine göre yorumlar mısın ?) cevap vermek istemedim.

Hem herkesin yeri ayrı bende, söz ile anlatabileceğim birşey değil 😊
Şaka yapıyorum kankacım sorun yok. :D Ama harbiden dön artık. :)

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.