Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
vsupload kguardedgeakademi

Turizm ve Gezi hk tavsiyeleriniz

VaLe

Elbet Bir Gün
.
Alınan Beğeni
260
Ödül Puanları
63
Herkese Merhaba

Yaz sezonunun açılmasıyla birlikte tatil planlarımı başlatmış bulunmaktayim ve burada sizlerden gelebilecek tavsiyeler tatil planimda vaktimin en verimli nasil gecebilecegi hakkinda bi yardim niteliginde olacaktir.

Bu sezon tatilimi kuş adasi merkez civarlarina yakın olan Aqua fantasy hotelde gecirecegim. Yaklasik 1 hafta 10 gün civarı kuşadasi bölgesinde olacagim. Özel aracım var Bu konuma yakın (50-70Km) vaktimi verimli gecirebilecegim Ailem ile zaman gecirebilecegim Sosyal Kültürel bakimdan faydali , Doğayla bütünleşmis piknik alanlari veya halka açık alanlar , Tarihi bölgeler veya ilginc ilgimizi cekebilecek herhangi biyer olarak bütün tavsiyelerinizi bekliyorum. Özellikle bu bölgelerde yasayip bölgeye hakim olan arkadaslar fikirlerini paylasırsa cok faydali olacaktir.

Alınan Beğeni
123
Ödül Puanları
43
Bende Kuşadası'na gitmiştim ama öyle gezip görülecek yer pek yok gibiydi yada biz bulamadık :) Gelen tavsiyeleri bende merakla bekliyorum bakalım neler kaçırmışız...

VaLe

Elbet Bir Gün
.
Alınan Beğeni
260
Ödül Puanları
63
Kimseden herhangi bi tavsiye alamayınca baya bi arastirdim. Gezilecek aslında epey bi yer var . Aslinda bu bilgilere ulasmak zor degil fakat daha cok tavsiye ustune fikirler beklemistim. Suanda oralara giden bazi kisilere ulaştım. 11-12 tane gezilecek yer var yakinlarda bunlardan bi iki tanesi haric hepsini tavsiye etti ( Tavsiye edilmeyen davutlar ve şirince köyü ) . Bu rehber esliginde diger noktalarin kesinlikle görülmesi gerektigi konusunda tavsiyelerde bulunuldu. Tabi hazir oralara gitmisken sana tavsiyem denizliye dogru uzanip pamukkaleyede gecis yapman daha once gittim tkerar gidecegim bu sene siddetle tavsiye ederim ^^

takiru

ɢтғc вαrмeɴ
.
Alınan Beğeni
1,116
Ödül Puanları
93
Aydın'a gelmişken burayada git en büyük antik kentlerden,
Nysa Antik Kenti (Dağ üzerine kurulmuş dev şehir, halen daha şahıs arazilerinden kazılarak yapıtlar çıkarılıyor restorasyonu bitmediği için 10 yıl kadar daha ücretsiz giriş yapıp gezebilirsin.) 1 günde anca gezip bitirebiliyorsun Efes Antik Kenti buranın yanında beş para etmez.

VaLe

Elbet Bir Gün
.
Alınan Beğeni
260
Ödül Puanları
63
Aydın'a gelmişken burayada git en büyük antik kentlerden,
Nysa Antik Kenti (Dağ üzerine kurulmuş dev şehir, halen daha şahıs arazilerinden kazılarak yapıtlar çıkarılıyor restorasyonu bitmediği için 10 yıl kadar daha ücretsiz giriş yapıp gezebilirsin.) 1 günde anca gezip bitirebiliyorsun Efes Antik Kenti buranın yanında beş para etmez.

Harika bi yere benziyor suan burasi halka açık mi ?

takiru

ɢтғc вαrмeɴ
.
Alınan Beğeni
1,116
Ödül Puanları
93
Harika bi yere benziyor suan burasi halka açık mi ?
Evet hatta gidip yakınlarında piknik bile yapabilirsin, görülen kadar bir şehir daha yerin altında var. Sürekli kazılıp eserler açığa çıkarılıyor, çoğu şahıs arazisi eser kaynıyor, tabi şahısa ait olduğu için hepsine el koyup birden kazıp alamıyorlar yavaş yavaş ilerliyorlar. Gidersen zaten tarlaları gezdikce her yerde tarihi eser göreceksin şuan yavaş bir şekilde restorasyonu ile ilgileniyor o yüzden giriş ücreti falan da yok ama 10 yıl sonra orası tamamlanırsa dünya miraslarında çok büyük yere sahip olacağına eminim. Gidince giriş yaptıktan sonra bütün tarlaları gez yönlendirmeleri iyi takip et ilk olarak 10 yıl önce gittiğimde her yeri gezememiştim ben daha sonrasında her yerini dolaşıp bütün yerleri görebildim. Hatta gidince yazarsın özelden yerlerin hepsini tarif ederim.

takiru

ɢтғc вαrмeɴ
.
Alınan Beğeni
1,116
Ödül Puanları
93
55154,ny12jpg.png

55153,ny11jpg.png
55155,ny13jpg.png
55157,ny15jpg.png
55149,ny7jpg.png
55147,ny5jpg.png
55144,ny2jpg.png
55146,ny4jpg.png
55145,ny3jpg.png
55150,ny8jpg.png

Bunlar bazı yerleri daha yer altı şehri ve pekcok yeri var

VaLe

Elbet Bir Gün
.
Alınan Beğeni
260
Ödül Puanları
63
Görünce heyecanlandım :D Cok merak ettim simdiden 1 günümu full oraya ayıracağım gibi gorunuyor. Tavsiyen icin cok tesekkurler

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.