Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
vsupload kguardedgeakademi

vSRO Çözüldü uniq için gold ve drop rate.

_RazoR

.
Alınan Beğeni
57
Ödül Puanları
28
Arkadaşlar merhaba.
Medusa ve roc için gold ve drop rate ayarlarını nasıl yapabilirim.
medusada kesıldıkten sonra 10m gold ve 5-7 arası item drop ederken Bu rocda cok farklı 50-70 m gold ve 2.pete yakın item drop yapıyor ve cok fazla bunu nasıl medusa ayarına duşurebilirim hangi dosyalardan hangi tablolardan yapabilirim bilenler bilgi verebilirmi.
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler iyi forumlar.

Spare

Machine Man
.
Alınan Beğeni
3,637
Ödül Puanları
605
Arkadaşlar merhaba.
Medusa ve roc için gold ve drop rate ayarlarını nasıl yapabilirim.
medusada kesıldıkten sonra 10m gold ve 5-7 arası item drop ederken Bu rocda cok farklı 50-70 m gold ve 2.pete yakın item drop yapıyor ve cok fazla bunu nasıl medusa ayarına duşurebilirim hangi dosyalardan hangi tablolardan yapabilirim bilenler bilgi verebilirmi.
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler iyi forumlar.
USE SRO_VT_SHARD

SELECT * FROM _RefMonster_AssignedItemDrop WHERE RefMonsterID like '3877'

Şu query ile düşen itemleri ve drop ratelerini görebilirsiniz.

DropRatio = 1 -- Burası itemin düşme oranı (%100 = 1 , %50 = 0.5 , %0 =0)

DropAmountMin 1 sefer de en az kaç tane drop
DropAmountMax 1 sefer de en fazla kaç tane drop

Bu şekilde ayarlama yapabilirsiniz item'e göre.

Oyla 0

Spare

Machine Man
.
Alınan Beğeni
3,637
Ödül Puanları
605
1. _RefMonster_AssignedItemRndDrop
içinde roc ID'si ile düşen itemlerin min max değerlerini de kontrol eder misiniz?

1589144788750.png

2.buradaki RefItemGroupID 'de bulunan değeri alın örneğin bende roc ID 3877 ve RefItemGroupID 1. Sonra _RefDropItemGroup Bu tabloya girip RefItemGroupID 1 olan item eklenmiş itemleri kontrol ediyorum.

2. adımı yapmadan evvel birinci de min max değerleri yüksekse bence ilk önce o şekilde düşürerek bir deneyin sonrasında 2. tabloda işlem yapmayı düşünün.

Oyla 0

ByMnkn

Eskilerden :)
.
Developer
Alınan Beğeni
259
Ödül Puanları
63
Gold rate için _RefLevel kısmını kurcalaman lazım istedigin uniqden fazla gold cıkarmak ıstıyorsan Unique DB kısmında level 140 yap
_RefLevel > 140 Lv kısmında goldunu ona göre duzenleyebilirsin bu sayede uniqlerden gold mıktarını ayarlayabilirsin.
Örnek: Roc RefObjChar kısmında 140
_RefLevel > 140 Lv > Gold :50000 ise roctan böyle gold düşer.

Oyla 0

Frenory

SQL,Vsro Editor
.
Alınan Beğeni
594
Ödül Puanları
93
özel olarak gold attırmak istiyorsan gold bar yapabilirsin onun dısında

select*from sro_vt_shard.._RefObjCommon where ID in (select RefItemID from sro_vt_shard.._RefMonster_AssignedItemDrop where RefMonsterID in(select ID from sro_vt_shard.._RefObjCommon where CodeName128 like '%RM_ROC'))

bu kod ile en azından içinden düzen itemleri gösteriyor özel olarak eklenmiş hitscroll ve görev olarak düşürülen itemler bu kod ile görebilirsin.

Ayrıca

select*from sro_vt_shard.._RefObjChar where ID in (select link from sro_vt_shard.._RefObjCommon where CodeName128 like '%RM_ROC')

ile 'ExpToGive' tablosunu görebilirsin belkide verdiği exp bağlı olarak drop ratenin artma gibi bir durum söz konusu olabilir sadece tahmindir.
exp düşürüp deneyebilirsin :)

Oyla 0
Alınan Beğeni
558
Ödül Puanları
93
bu kodda herhangibi bir item cıkmıyor hocam. ben bunu programlada baktım ve roc ıd si ile cıkanları sıfırladım ama ordaki cıkanlar roc görevleri ve roc scrolları -triggers-movingspeed gibi gibi onları kaldırdım ama normal drop cıkanlar farklı hatta resımde atıcam şimdi

ROC DROPLARI.
Ekli dosyayı görüntüle 6619

MEDUSA DROPLARI

Ekli dosyayı görüntüle 6620
aynı sorun bendede var ne kadar uğraştıysam olmadı farklı farkı çözümler aradım genede kapatamadım

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.