Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
vsupload kguardedgeakademi

vSRO Paylaşım Unique Kill ile Anlık Honor Puan Eklemek (Maxiguard veya X isimli herhangi Logger ile çalışmaktadır.)

Alınan Beğeni
53
Ödül Puanları
18
Öncelikle selamlar herkese .Yaptığım araştırmalarda bu prosedürün konu olarak olmadığını farkettim açıklık getirmek istedim . Bu konuyu araştırdım kime sorsam net bir cevap alamadım , prosedürün ana fikrini veren @Promaker' a teşekkür ediyorum . Bilgilendirmek amaçlı söylüyorum o öyle olmaz şöyle yapsan daha iyi olurdu diyenler olabilir ben sorduğumda kimse şunu yap dememişti :). Ben henüz yeni geliştirmeye çalıştığım için bu şekilde yaptım düzeltilmesi gereken yerler olursa söyleyebilirsiniz gerekli düzenlemeler yapılacaktır. Şu haliyle sorunsuz olarak çalışıyor.

Ben kendi kullandığım loggerden örnekler vererek yapacağım siz de kendi loggerinize göre değiştirip kullanabilirsiniz sorun olacağını sanmıyorum .

Öncelikle görseldeki iki tablonun Logger DBnizde olması gerekiyor. Eğer sizin loggerinizde bu logları tutan farklı bir isimde varsa oradan da çalışabilirsiniz .

Dikkat: Sizlere önerim panelinizi loggerinizi ücretli şekilde almanız (eğer BD kapatma ve geliştirme işlerini bilmiyorsanız) .Denemek amaçlı lisanssız kullanın fakat dediğim gibi anlamıyorsanız veya sağlamı elinizde yoksa risk almanızı önermem. Panelinizin birinin eline geçtiğinde başınıza gelecekleri araştırarak öğrenebilirsiniz :)
LOGGER İÇİN :

Öncelikle __Log_UniqueKills tablosuna Modify diyerek giriyoruz . Yapmamız gereken eklemeler :

Dikkat : Kendinize göre düzenlemeyi unutmayın ..

Şu an da puan geldiğinde bilgi geçen yazıyla uğraşıyorum , onu da hallettiğimde konuya ekleyeceğim . Bilgi paylaştıkça çoğalır ..

İyi forumlar ..

Ekli dosyalar

• TabloÇalışma.png
    TabloÇalışma.png
    15.3 KB · Görüntüleme: 276
  • Maxiprosedür.jpg
    Maxiprosedür.jpg
    19.2 KB · Görüntüleme: 271

EfsaneSro

Sıkıldım
.
Alınan Beğeni
8,884
Ödül Puanları
113
_UniqueKilled_EDIT diye bi prosedür var maxiguard databasesinde incele bence :D

Ayriyetten trigger kısmından bunu aktif et loggere gerek yok :D zaten guard başlı başına bi logger extra kasmaya sebebiyete gerek yok :D
1623743714074.png

Alınan Beğeni
53
Ödül Puanları
18
Konunun başlığında ikisi olmadan çalışmaz yazmıyor ki hocam zaten , Maxiguard veya X Logger ile çalışıyor . Maxiguard kullanmaz adamın başka bir filteri vardır bunu gayet kullanabilir . Maxiguard Kullananlar da _UniqueKilled_EDIT tablosunda çalışabilirler .

Alınan Beğeni
1
Ödül Puanları
3
Öncelikle selamlar herkese .Yaptığım araştırmalarda bu prosedürün konu olarak olmadığını farkettim açıklık getirmek istedim . Bu konuyu araştırdım kime sorsam net bir cevap alamadım , prosedürün ana fikrini veren @Promaker' a teşekkür ediyorum . Bilgilendirmek amaçlı söylüyorum o öyle olmaz şöyle yapsan daha iyi olurdu diyenler olabilir ben sorduğumda kimse şunu yap dememişti :). Ben henüz yeni geliştirmeye çalıştığım için bu şekilde yaptım düzeltilmesi gereken yerler olursa söyleyebilirsiniz gerekli düzenlemeler yapılacaktır. Şu haliyle sorunsuz olarak çalışıyor.

Ben kendi kullandığım loggerden örnekler vererek yapacağım siz de kendi loggerinize göre değiştirip kullanabilirsiniz sorun olacağını sanmıyorum .

Öncelikle görseldeki iki tablonun Logger DBnizde olması gerekiyor. Eğer sizin loggerinizde bu logları tutan farklı bir isimde varsa oradan da çalışabilirsiniz .

Dikkat: Sizlere önerim panelinizi loggerinizi ücretli şekilde almanız (eğer BD kapatma ve geliştirme işlerini bilmiyorsanız) .Denemek amaçlı lisanssız kullanın fakat dediğim gibi anlamıyorsanız veya sağlamı elinizde yoksa risk almanızı önermem. Panelinizin birinin eline geçtiğinde başınıza gelecekleri araştırarak öğrenebilirsiniz :)
LOGGER İÇİN :

Öncelikle __Log_UniqueKills tablosuna Modify diyerek giriyoruz . Yapmamız gereken eklemeler :

USE [PureLogger] ------- KENDI LOGGERINIZE GORE DUZENLEYIN .
GO
/****** Object: StoredProcedure [dbo].[__Log_UniqueKills] Script Date: 6/15/2021 2:37:45 AM ******/
SET ANSI_NULLS ON
GO
SET QUOTED_IDENTIFIER ON
GO
ALTER PROCEDURE [dbo].[__Log_UniqueKills]
@MobID int,
@KillerName varchar(32)
AS

DECLARE @CharID int = (SELECT CharID FROM SRO_VT_SHARD.dbo._Char WHERE CharName16 = @KillerName)

IF (@MobID = 1954) -- TG (INT) --BURAYA ISIMLERI NOT ALIRSANIZ ILERDE DUZENLEMELERDE KOLAYLIK SAĞLAYACAKTIR

BEGIN
DECLARE @CampID int = isnull((SELECT CampID FROM SRO_VT_SHARD.._TrainingCampMember WITH(NOLOCK) WHERE CharID=@CharID),0)
UPDATE SRO_VT_SHARD.dbo._TrainingCamp SET EvaluationPoint +=2,GraduateCount +=2 where ID=@CampID
UPDATE SRO_VT_SHARD.dbo._TrainingCampMember set HonorPoint = HonorPoint + 2 where CharID = @CharID
end

IF (@MobID = 45853) -- TG (STR)

BEGIN
DECLARE @CampID2 int = isnull((SELECT CampID FROM SRO_VT_SHARD.._TrainingCampMember WITH(NOLOCK) WHERE CharID=@CharID),0)
UPDATE SRO_VT_SHARD.dbo._TrainingCamp SET EvaluationPoint +=2,GraduateCount +=2 where ID=@CampID2
UPDATE SRO_VT_SHARD.dbo._TrainingCampMember set HonorPoint = HonorPoint + 2 where CharID = @CharID
end

insert into _UniqueLogger (CharName,UniqueID) values (@KillerName ,@MobID)
exec __Log_EveryThings @MobID,@KillerName

Yukardaki metinleri kendi ekleyeceğiniz unique sayısına göre kopyalayıp aşağıda anlattığım gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra sorunsuz kullanabilirsiniz ..
Bu kısmı örnek olsun diye ekliyorum :
KIRMIZI olan kısım bildiğiniz üzere unique ID' si kendinize göre düzenlemeniz gerekiyor.
SARI olan kısım kaç puan vermesini istediğiniz o şekilde düzenleyebilirsiniz . .

MOR olan kısımda ID özel olması gerekiyor her biri için.Örneğin yukardaki gibi 2-3-4-5 diye gidebilirsiniz. Eğer yapmazsak Honor Rank tablosu güncellenmiyor , SQL'de _TrainingCampMemberda honor puanı artar fakat filter tablonuzda değişiklik olmaz .

MAXIGUARD İÇİN :

Edit : Maxiguard ile olan kısım da şu şekilde farklı filter kullanmıyorsanız maxiguard üzerinden de şu şekilde yapıyorsunuz .

İkinci görselde gördüğünüz
_UniqueKilled_EDIT tablosuna yine Modify diyerek giriyoruz . Oradaki :

USE [MaxiGuard_User] GO /****** Object: StoredProcedure [dbo].[_UniqueKilled_EDIT] Script Date: 6/15/2021 3:03:25 AM ******/ SET ANSI_NULLS ON GO SET QUOTED_IDENTIFIER ON GO ALTER PROCEDURE [dbo].[_UniqueKilled_EDIT] @KillerCharID int, @KillerCharname varchar(25), @UniqueRefObjID int, @UniqueCodename varchar(128) AS

Bu prosedürün altına yukardaki mantıkla yine ekleme yapıyoruz . Mantık yukarda renkli olarak anlattığımla aynı şekilde olacak.

IF (@UniqueRefObjID = 45851) -- Devil Benepika (Job)

BEGIN
DECLARE @CampID17 int = isnull((SELECT CampID FROM SRO_VT_SHARD.._TrainingCampMember WITH(NOLOCK) WHERE CharID=@KillerCharID),0)
UPDATE SRO_VT_SHARD.dbo._TrainingCamp SET EvaluationPoint +=10,GraduateCount +=10 where ID=@CampID17
UPDATE SRO_VT_SHARD.dbo._TrainingCampMember set HonorPoint = HonorPoint + 10 where CharID = @KillerCharID
end

insert into _UniqueKillLog (CharName,UniqueRefObjID) values (@KillerCharID ,@UniqueRefObjID)
exec _UniqueSpawned_EDIT @UniqueRefObjID,@KillerCharname

Dikkat : Kendinize göre düzenlemeyi unutmayın ..

Şu an da puan geldiğinde bilgi geçen yazıyla uğraşıyorum , onu da hallettiğimde konuya ekleyeceğim . Bilgi paylaştıkça çoğalır ..

İyi forumlar ..
bilgi için teşekkürler

sarkolata

.
Developer
Alınan Beğeni
787
Ödül Puanları
93
Paylaşım için teşekkürler. Koddaki
SQL:
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.
kısmını anlayamadım.. Bu prosedür unique spawn olduğunda guard'dan çağırılan bir prosedür.

Bilgilendirme mesajı için burayı inceleyebilirsiniz:

Alınan Beğeni
53
Ödül Puanları
18
Paylaşım için teşekkürler. Koddaki
SQL:
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.
kısmını anlayamadım.. Bu prosedür unique spawn olduğunda guard'dan çağırılan bir prosedür.

Bilgilendirme mesajı için burayı inceleyebilirsiniz:
Gerekli düzenleme yapıldı teşekkürler dikkatsizliğime gelmiş .

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.