Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
vsupload kguardedgeakademi
Alınan Beğeni
171
Ödül Puanları
43
Merhabalar,
Bugün sizlere belirlediğimiz herhangi bir Unique'ye item drop eklemeyi göstereceğim. Db veya client yedeği almanıza gerek yoktur.
Ben Isyutaru'ya "Magic Pop Card" eklemek istiyorum. _RefObjCommon'da Isyutaru'nun kodunu bulalım. Tek tek aramanıza gerek yok tabii ki aşağıdaki kodu kullanın :sneaky:
Kod:
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

Isyutaru Id'miz 2002.

2170

Unique Idmizi bulduk. Şimdi de Magic Pop Card'ı bulalım.
Magic Pop Card Id miz 9238.
24486
olan ID'yi kullanmayınız. Sorunlar çıkarabiliyor. Yerden almaya kapalı olabiliyor. Çantanıza gelmeyebiliyor.

2171

Evet şimdi Unique Idyi ve Item Idyi bulduk. Sıra bunları droplara eklemekte.
_RefMonster_AssignedItemDrop adlı tablomuzu açıyoruz.
En alttaki herhangi bir satırı kopyalıyoruz ve aşağıya yapıştırıyoruz.
Yapıştırdığımız satırda;
RefMonsterID olan yeri Isyutaru kodu ile değiştiriyoruz,
RefItemID olan yeri
Magic Pop Card kodu ile değiştiriyoruz.
RefItemID'ye hangi item kodunu yazarsanız droplarda o düşecektir.
HTML:
Burada 30-50-1 olan yeri görüyoruz.
30 = En az kaç tane düşsün.
50 = En fazla kaç tane düşsün.
1 = %kaç ihtimalle düşsün.
En az 1, En fazla 1, %100 ihtimalle 1 tane düşmesini istiyorsak 1 yazdığımızda %100 olacaktır. %50 ile düşmesini isterseniz 0,5 yazabilirsiniz.(Aradaki virgül. Nokta koyarsanız değer çalışmaz.)
Kodu şu şekilde değiştirdim;
Kod:

Evet tablodaki işlemimiz bu kadardı. Şimdi oyunumuza girip Isyutaru keselim ve kontrol edelim.

Evet 110 level çarla isyu kestik ve Magic Pop Card düşmedi. Şaşırdık mı ? Hayır. Nedeni levelimizin yüksek Isyutaru'nun levelinin düşük olması.

2172

Buradan Xfire Mob Editör İndiriyoruz.

2173

Isyutaru levelini 110 yapıp "Save Edited Mob" diyoruz ve gsye restart atıp tekrar deniyoruz.

Gördüğünüz gibi Magic Pop Card düştü.

2174

Saygılarımla,
BigWarLike

onur48

.
Alınan Beğeni
2
Ödül Puanları
8
beyler ben ekliyorum lakin satır başında kırmızı ünlem gibi birşey yanıyor . herşeyi doğru eksiksiz yapmam rağmen yardım edecek var mı _???????

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.