Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
vsupload kguardedgeakademi

vSRO Çözüldü VSro Clean db v1.188 FGW ENVY çıkmama sorunu

Alınan Beğeni
28
Ödül Puanları
3
Selam nette ve forumda gördüğüm herşeyi denedim, sonuc negatif başlıktanda anlayacağınız gibi fgw sorunu yaşamaktayım envy çıkmamakla birlikle envy in tetiklemesi gereken kilitli alanlarda açık şekilde fgw başlıyor envy çıkmadığı içinde uniq spawn olmuyor. 2 gündür bütün forumlarda ne yazıyorsa harfiyen denedim yardım lütfen....

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,759
Ödül Puanları
213
Konu çözümelenirse lütfen çözüldü olarak değiştirin. Devam ederse de bilgi verirsiniz. Üstte yazdığı kodlar %99 çözmeyecektir. Siz konu sahibinin en altta paylaştığı mega linkini indirip okutun.. Önce yedek tabi.

Konuda @ZaKuRa en altta Mega linki paylaşmış. Onu da denerseniz bahsedilen o 3 tabloyu silmeniz ve sonra okutmanız gerekli. Eklediğiniz yeni npc varsa onlar silinir. Kalıntıları temizlemeniz ya da yeniden eklemeniz gerekebilir. Bu dediğim sadece extra bir npc ekliyse geçerli.

Oyla 0
Alınan Beğeni
28
Ödül Puanları
3
Tekrar deniyorum daha öncede denemiştim bu işlemi. Denemesi de çok uzun süreç fgw gir mobları kes yürü de yürü :D
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

Malesef çözülmedi envy yine çıkmadı ve zincirli olması gereken yerler açık.

80Cap server ITEM_ETC_TELEPORT_HOLE_FLAME_71_80_LEVEL_4 i kullanıyorum test için

artık envy çıkmaya başladı uniq de çıkıyor fakat 4 tane ve blocked rooms açık herzaman uniq kesmeden sonraki yerlere geçebiliyorum

Oyla 0

tylu

VSro
.
Alınan Beğeni
977
Ödül Puanları
93
Envy sorunu için ben Tactics,Nest ve Hıve tablolarını değiştirmiştim.

Oyla 0

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,759
Ödül Puanları
213
Tekrar deniyorum daha öncede denemiştim bu işlemi. Denemesi de çok uzun süreç fgw gir mobları kes yürü de yürü :D

Malesef çözülmedi envy yine çıkmadı ve zincirli olması gereken yerler açık.

80Cap server ITEM_ETC_TELEPORT_HOLE_FLAME_71_80_LEVEL_4 i kullanıyorum test için

artık envy çıkmaya başladı uniq de çıkıyor fakat 4 tane ve blocked rooms açık herzaman uniq kesmeden sonraki yerlere geçebiliyorum

Testleriniz için forumda bulunan GM mastery'i ekleyebilirsiniz. Alan öldürme skilleri ile tek skill ile 50 mobu aynı anda kesebiliyorsunuz. Bu şu demek.. FGW testleri 5 dk sürmez.

Fazla çıkan uniqueleri Nest tablosundan bulup düzeltmeniz gerekli. Bu biraz karışık gelebilir çünkü o tablolar ID'lerini birbirlerinden alan tablolar.

Kendi oyunumdan script oluşturup paylaşıcam. Bütün FGW'lerde uniquelerdeki fazlalık alınıp 1 yapılmıştır. FGW Mob sayıları fazla gelirse sizin düzeltmeniz gerekecektir. Bu tabloları tamamen forumdaki clean db üzerinden düzenlemiştim.

Script alamadım bi hata verip duruyor. TXT olarak çektim Nest tablosunu.
Otomatik ID kaldırın önce. <<<<<<<<<<<<<<<< !!!

sonra bununla tabloyu temizleyin.
Kod:
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

Ardına tabloyu açıksa kapatın ve yeniden açın sıfırlanmıştır.

Paylaştığım txt'yi tüm satırları seçip yapıştırın.

FGW uniqueleri 1 er tane spawn olacak fakat aşağıdaki değişiklikleri de ekler.

Kullandığınızda oluşabilecek sorunlar: Lütfen yedeğinizi alın.

1- Constantinople da bulunan Guild Storage'ı char kasanın yanına çeker. Ben öyle ayarlamıştım sizde de yer değişecektir.
2- Extra npcniz varsa veda edin. Bende extra bir npc yok ama kullandığınızda sizin eklediğiniz npcler varsa etkilenecektir.
3- Eklediğiniz yeni mob & unique varsa veya mob slot değişitirdiyseniz onlar da etkilenecektir.

Bu şartlar altında kullanımı sizin insiyatifinize bırakıyorum.

Ekli dosyalar

• Tab_RefNest.txt
    1.1 MB · Görüntüleme: 12
Oyla 0
Alınan Beğeni
28
Ödül Puanları
3
Yardımlar için sağol. son attığın kod u kullanmadan 4 tane çıkma sorununu giderdim.
Kod:

FGW Flame Dungeon uniqleri 'MOB_GOD_FLAME_ADJUTANT_%' ve 'MOB_GOD_FLAME_CAPTAIN_%'

kodu yardımcı oldu bu sorunu gidermede fakat hala uniq kesmeden gidememem gereken yerler hala açık onları nasıl kapatacağım ?

Oyla 0

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,759
Ödül Puanları
213
Yardımlar için sağol. son attığın kod u kullanmadan 4 tane çıkma sorununu giderdim.
Kod:

FGW Flame Dungeon uniqleri 'MOB_GOD_FLAME_ADJUTANT_%' ve 'MOB_GOD_FLAME_CAPTAIN_%'

kodu yardımcı oldu bu sorunu gidermede fakat hala uniq kesmeden gidememem gereken yerler hala açık onları nasıl kapatacağım ?
Alt grup fgwlerin bazısında kapılar açık diye biliyorum. Hatta ismi bilinen bir kaç emek serverda sırf bu yolla wizard char görünmezliği ile sadece kutuları keserek silah alıp satan vardı.

Oyla 0
Alınan Beğeni
28
Ödül Puanları
3
bu Gm Mastery i de ekledim içindeki en gerekli skill (Taplu öldürme) dışındakilerin çoğu çalıştı sadece :/

Oyla 0

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,759
Ödül Puanları
213
bu Gm Mastery i de ekledim içindeki en gerekli skill (Taplu öldürme) dışındakilerin çoğu çalıştı sadece :/
ID'leri tekrar kontrol edin. Ben sorunsuz kullanıyorum. Hatta bugün forumdan bir arkadaşa da testleri rahat yapması için ekledik. Group ID ve skill ID'leri kontrol edin. Ayrıca SkillEffect kısımlarını txt içinde en alta değil, gerekli yerlere eklemek gerekli. Tamamen hatasız çalışmakta.

Konuda geçen sorunlar çözüldüğüne lütfen düzenleyip çözüldü olarak değiştirin.

Oyla 0

ZaKuRa

SRO Developer ' Pk2 Editor ' Designer'
.
Alınan Beğeni
707
Ödül Puanları
93
You can add the GM mastery available in the forum for your tests. With the area killing skills, you can kill 50 mobs at the same time with one skill. This means that ... FGW tests do not take 5 minutes.

You need to find the extra uniques from the Nest table and correct them. This might sound a bit confusing because those tables are tables that take their IDs from each other.

I will create and share a script from my own game. In all FGWs, the excess in uniques is taken and made 1. If the FGW Mob numbers are too high, you will need to correct them. I have edited these tables entirely on clean db in the forum.

I couldn't get the script, it keeps giving an error. I shot it as TXT The Nest table.
Otomatik ID kaldırın önce. <<<<<<<<<<<<<<<< !!!

then clean the table with this.
Kod:

Then close and re-open the table if it has been reset.

Select and paste all lines in the txt I shared.

FGW uniques will spawn 1 each, but adds the following changes.

Problems that may occur when you use it: Please take your backup.

1- It pulls the Guild Storage in Constantinople near the char vault. I have arranged it that way, your place will also change.
2- Say goodbye if you have extra NPC. I do not have an extra npc, but when you use it, it will be affected if you have added npc.
3- If there are new mob & unique you added or if you changed mob slot, they will be affected too.

Under these circumstances, I leave the use at your discretion.

doing this without knowing what type of Database you are using would be crazy what you can get is a gameserver / Shard lock (it would be valid if or if you used a DB CLEAN 110without any modification)

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.