Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

vSRO Paylaşım Vsro modem arayüz

Alınan Beğeni
8
Ödül Puanları
8
herkese selam modem arayüzde port açtım ip girdim sabit statick ip firewall girdim açılması gereken portları açtım kapalı gösteriyo konuda bilgili tecrübeli arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim kolay gelsin

Alınan Beğeni
738
Ödül Puanları
93
Statik IP; internetini kullandığın operatör tarafından aylık/25TL gibi bir ücret karşılığı aldığın sabit IP.
Senin IP'n dinamik ise açtığın portlar görünmez çünkü o IP'yi senden başka kullananlarda vardır yani Statik IP'nin alt kümesi(havuz) ve her modemi resetlediğinde değişen IP'ye deniyor.
Tanım olarak herkes farklı şeyler söyleyebilir ancak olayın özeti bu.

Statik IP kullanıyorsan o konuda hem-fikirsek modem arayüzleri (TP-Link) birbirine yakındır şu şekilde anlatıyım,
Buraya girdiğin,
Servis Portu ile Dahili Port aynı olması gerekiyor.
Protokol olarak TCP or UDP seçmen gerekiyor.
IP Adresi (Server'i açtığın işletim sisteminin local IP'si yani modemde bağlandığı LAN IP'si) olması gerekiyor,
Gerisini halledersin zaten.

image.png

Bazı durumlarda DMZ'yi de aktif etmen gerekebilir, Orasıda şu şekilde;

image.png

Son düzenleme:
Alınan Beğeni
8
Ödül Puanları
8
Dostum çok sağol gerçekten açıklayıcı benim bilgim yok fazla bu işlerden modemi resetliyince kapatıp açtığımda ip sabit değişmiyor

Alınan Beğeni
738
Ödül Puanları
93
Dostum çok sağol gerçekten açıklayıcı benim bilgim yok fazla bu işlerden modemi resetliyince kapatıp açtığımda ip sabit değişmiyor
Reset'den kastım kapatıp açman değildi, reset tuşu var modemi sıfırdan kurmanı sağlayan, IP'nin değişip değişmediğini o şekilde görebilirsin.
Bu şekilde kontrol etmenizi önermem hem, arayın müşteri hizmetlerini onlara danışın kullandığınız IP'nin statik mi dinamik mi olduğunu.
Zaten aylık statik IP bedeli diye 25TL civarı bir ücret ödemiyorsan o IP dinamiktir :)

Son düzenleme:

Yuppi

vsro.org
.
Alınan Beğeni
2,571
Ödül Puanları
113
Silkroad'daki statik ip ile kurulum problemini biraz ayrıntılı bir şekilde açıklayayım böylece neden sorun yaşadığınızı da anlamış olursunuz.

Öncelikle internet sağlayıcı firmamızın bize sunduğu statik ip hizmetini satın alıyoruz ve ip adresimizi sabitliyoruz. Daha sonra modem ara yüzümüze giriş yaparak silkroad için gereken portları açıyoruz.
Genellikle herkes bu kısıma kadar ayarlayıp oyuna dışarıdan giriş yapılabileceğini düşünüyor ama bir türlü beceremiyor. Peki neden? İki sebebi var.
1. Modem'e wifi ile baglıysak, modem kendisine bağlanabilecek her cihazla arasında bağlantıyı sağlayabilmek için bir local ip ataması yapar (statik ip adresimizle bu kısmı karıştırmayın ikisi tamamen farklı şeyler). Bu arama genelde 192.168.2.1 ile 192.168.2.255 arasındaki değerlerden yapılır. Burada bizim yapmamız gereken bizim bilgisayarımıza modemimizin sürekli aynı local ip yi atamasını sağlamaktır. Bunun için modem arayüzündeki DHCP alanında (genellikle bu kısımda olur) bilgisayarımızın mac adresine ayrılmış olan local adresi rezerv ediyoruz (Diyelim ki modeminiz sizin bilgisayarınıza 192.168.2.67 adresini atadı bu adresi rezerv ediyoruz modem arayüzünden). Daha sonra bilgisayarımızın wifi adaptöründen ipv4 ayarlarında ip kısmına modem arayüzümüzden rezerv ettiğimiz local ip yi yazıyoruz (yani 192.168.2.67), alt ağ maskesi 255.255.255.0 ve varsayın ağ geçidine modem arayüzümüze girmek için kullandığımız adresi (Benimki 192.168.2.1 sizinki farklı ise onu) yazıyoruz ve ayarları kaydediyoruz ve bir sonraki aşamaya geçiyoruz.

2. Birinci adımı yaptık ancak henüz dışarıdan oyuna girilmiyor c9 alıyorusunuz çok büyük bir ihtimal. Peki neden? Buradaki sebep tamamen vsro ile ilgili çünkü oyun statik ip (internet sağlayıcı firmadan aldığımız ip adresi) ye kurulu olmak zorunda ve dışarıdan bağlanmaya çalışan kullanıcıları agentserver statik ip üzerinden değilde modem için sabitlediğimiz local ip (192.168.2.67) aracılığı ile bağlandığını algılıyor ve c9'u yapıştırıyor. Peki bu problemi nasıl çözeceğiz? Bu problemi çözmek için ise microsoft km test loopback adapter kurulumu yaparak bu adapterin ipv4 ayarlarına statik ip mizi atayacağız ki agentserver'i gerçekten statik ip üzerinden certificate edebilelim.

Bütün bu adımlardan sonra dış dünyadaki kullancılar server'inize sorunsuz giriş yapılabilir (Güvenlik duvarı ayarlarına değinmedim onu da ayarlamayı unutmayın)

Yuppi

vsro.org
.
Alınan Beğeni
2,571
Ödül Puanları
113
herkese selam modem arayüzde port açtım ip girdim sabit statick ip firewall girdim açılması gereken portları açtım kapalı gösteriyo konuda bilgili tecrübeli arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim kolay gelsin

modülleri açtığın zaman portlar aktif görünür aksi halde kapalı görünür.

Alınan Beğeni
8
Ödül Puanları
8
yok ya yapamadım acaip kafa karıştırıcı oyunu açıyorum da işte bu son final da kaldık böyle :////////////////

Alınan Beğeni
8
Ödül Puanları
8
gerçekten çok açıklayıcı açıklamıssınız uğraşmıssınız çok sağolun yine uğraşıcam

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.