Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

vSRO Çözüldü vSRO Starter Pack Oluşturma (Belirlenen İtemleri Verdirme)

Sieger

𝐕𝐒𝐑𝐎 𝐃𝐞𝐯𝐞𝐥𝐨𝐩𝐞𝐫, 𝐏𝐊𝟐 𝐄𝐝𝐢𝐭𝐨𝐫
Premium
.
Alınan Beğeni
6,148
Ödül Puanları
303
Merhabalar,
Sistem bildiğimiz gift box mantığı ile çalışıyor, bir tablodan verileri çekip oyuncuya exec ile aktarıyor fakat şöyle bir sorunum var.
Farklı bir prosedür ile tek exec kullanarak tabloda ki tüm itemleri oyuncuya verdirebiliyorum.
Devil vermek istediğim an sorun burada başlıyor.
Bildiğiniz gibi male,female olmak üzere 2 devil var benim yapmak istediğim belirlenen ObjCharID Male ise Male Devil, Female ise Female devil vermesi.
Bunu tabloya eklemiyorum, ikinci bir exec ile verdirmeye çalışıyorum fakat hiç bi şekilde olmuyor.

Eğer tabloya eklersek nasıl yapabiliriz?
Ya da tabloya eklemez ikinci exec ile yaparsak nasıl yapabiliriz?

Bunun detaylı anlatımı ya da tam prosedürü hiç bir forum da yok.

Çözüm:

Tablodan item verdirmek yerine aşağıda yazmış olduğum şekilde sorun çözülmüştür.

Sorunu şu şekilde çözdüm, tablodan item vermiyor lakin bir tık daha ileri yürüttüm daha güzel ve temiz oldu.
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.
2. prosedürü çoğaltmak ve birden çok starter pack eklemek isterseniz 2. prosedür yerine altta ki prosedürü kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
Alınan Beğeni
45
Ödül Puanları
18
Bu sorunu genelde 2 adet starter pack yaparak çözüyorlar male&female olarak. Şuan inceleyip detaylı olarak bilgi veremeyeceğim fakat shard char tablosundan charın cinsiyetini öğrenip prosedür içerisinde bir if/else ile bu sorunu çözebilirsin. Bana shard user tablosundan bir bölüm gönderirsen hangi alanı kullanman gerektiğini söyleyebilirim.

Oyla 0

Spare

Machine Man
.
Alınan Beğeni
3,686
Ödül Puanları
605
SQL:

Sorunu doğru mu anladım bilmiyorum ama ben bunu kullanıyordum. Male char'da male - female charda female verir.

Oyla 0

Sieger

Premium
.
Alınan Beğeni
6,148
Ödül Puanları
303
Bu sorunu genelde 2 adet starter pack yaparak çözüyorlar male&female olarak. Şuan inceleyip detaylı olarak bilgi veremeyeceğim fakat shard char tablosundan charın cinsiyetini öğrenip prosedür içerisinde bir if/else ile bu sorunu çözebilirsin. Bana shard user tablosundan bir bölüm gönderirsen hangi alanı kullanman gerektiğini söyleyebilirim.

Bahsettiğim RefObjID karakterin male/female kısmına denk geliyor. Bu alanda if/else oluşturmam gerekli lakin hiç bi şekilde sorunu çözemedim.

SQL:

Sorunu doğru mu anladım bilmiyorum ama ben bunu kullanıyordum. Male char'da male - female charda female verir.

Bunu denedim ama herhangi bir sonuç vermiyor. Eliniz de kullanmış olduğunuz gift box'un tam bir prosedür hali mevcut ise paylaşabilir misiniz?
Şu an işte olduğum için kullandığım prosedürü ekleyemiyorum, kullandığım prosedür piyasa da bulunanlardan farklı şekilde.

Oyla 0

Sieger

Premium
.
Alınan Beğeni
6,148
Ödül Puanları
303
Benim konumu inceler misin konu açmıştım
Paylaşım - Starter Pack Scroll evet bu konuda @ShuJaira anlatmış, bende şuan evde olmadığımdan prosedürün tamamını yollayamadım.

Bunu da sroloji paylaşmıştı, denedim lakin hiç bir sonuç elde edemedim.
İlginç bi şekilde olmuyor, kullandığım prosedür ile tabloda ki tüm itemleri verdirebiliyorum buraya kadar sorun yok.
Fakat if/else kullanıp refobjid ile male/female devil ayrımı yaptığım zaman hiç bir işlem gerçekleşmiyor.

Oyla 0

Spare

Machine Man
.
Alınan Beğeni
3,686
Ödül Puanları
605
Bunu da sroloji paylaşmıştı, denedim lakin hiç bir sonuç elde edemedim.
İlginç bi şekilde olmuyor, kullandığım prosedür ile tabloda ki tüm itemleri verdirebiliyorum buraya kadar sorun yok.
Fakat if/else kullanıp refobjid ile male/female devil ayrımı yaptığım zaman hiç bir işlem gerçekleşmiyor.
Evdeki bilgisayarı açtırıp, bağlanıp size prosedürümü atacağım.

Oyla 0

Sieger

Premium
.
Alınan Beğeni
6,148
Ödül Puanları
303
Evdeki bilgisayarı açtırıp, bağlanıp size prosedürümü atacağım.

Dönüş bekliyorum, kesin ve net bir prosedür çıkartmamız gerekli şu anlık hem benim için hemde bu konuya daha sonra ihtiyacı olanlar için yararlı olacaktır.
Konu içeriğin de hashtag'lerde mevcut, ilk indexleyeceği konu bu olacaktır. :cool:

Anydesk atar mısın özelden
Evde değilim, işteyim. Sorun if/else ile alakalı, Spare prosedürü attıktan sonra akşam deneyip dönüş yapacağım.

Oyla 0

Spare

Machine Man
.
Alınan Beğeni
3,686
Ödül Puanları
605
Kod:

Bu prosedürü kullanıyor muşum. :)

execleri bilerek azalttım.

Son düzenleme:
Oyla 0

Sieger

Premium
.
Alınan Beğeni
6,148
Ödül Puanları
303
Fazla exec olunca bir süre sonra itemleri vermemezlik yapıyor.
Onu da denedim ama bu şekilde bir sorun oluşuyor işte...

Akşam eve geçince kullandığım prosedürü paylaşıcam, bende ki prosedür de tek bir exec var ve tabloda ki tüm itemleri veriyor daha sağlıklı oluyor bu şekilde.

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.