Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
vsupload kguardedgeakademi

vSRO Çözüldü vSRO Starter Pack Oluşturma (Belirlenen İtemleri Verdirme)

Sieger

𝐕𝐒𝐑𝐎 𝐃𝐞𝐯𝐞𝐥𝐨𝐩𝐞𝐫, 𝐏𝐊𝟐 𝐄𝐝𝐢𝐭𝐨𝐫
.
Alınan Beğeni
6,107
Ödül Puanları
303
Merhabalar,
Sistem bildiğimiz gift box mantığı ile çalışıyor, bir tablodan verileri çekip oyuncuya exec ile aktarıyor fakat şöyle bir sorunum var.
Farklı bir prosedür ile tek exec kullanarak tabloda ki tüm itemleri oyuncuya verdirebiliyorum.
Devil vermek istediğim an sorun burada başlıyor.
Bildiğiniz gibi male,female olmak üzere 2 devil var benim yapmak istediğim belirlenen ObjCharID Male ise Male Devil, Female ise Female devil vermesi.
Bunu tabloya eklemiyorum, ikinci bir exec ile verdirmeye çalışıyorum fakat hiç bi şekilde olmuyor.

Eğer tabloya eklersek nasıl yapabiliriz?
Ya da tabloya eklemez ikinci exec ile yaparsak nasıl yapabiliriz?

Bunun detaylı anlatımı ya da tam prosedürü hiç bir forum da yok.

Çözüm:

Tablodan item verdirmek yerine aşağıda yazmış olduğum şekilde sorun çözülmüştür.

Sorunu şu şekilde çözdüm, tablodan item vermiyor lakin bir tık daha ileri yürüttüm daha güzel ve temiz oldu.
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.
2. prosedürü çoğaltmak ve birden çok starter pack eklemek isterseniz 2. prosedür yerine altta ki prosedürü kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:

SaltanatNaibi

VSRO / SQL Server / PK2 Edit / Cyber Security /
.
Alınan Beğeni
615
Ödül Puanları
113
Eh bari bu kadar insan gift box gibi bir sistem üzerinden prosedür ile verdirmek istiyor paylaşalım örnek veriyorum 1 exec ile tablodaki tüm o tabloya koydugunuz tüm itemleri veya eşyaları verdirecek şekilde geliyor .

Oyla 0

Sieger

.
Alınan Beğeni
6,107
Ödül Puanları
303
Eh bari bu kadar insan gift box gibi bir sistem üzerinden prosedür ile verdirmek istiyor paylaşalım örnek veriyorum 1 exec ile tablodaki tüm o tabloya koydugunuz tüm itemleri veya eşyaları verdirecek şekilde geliyor .
yok olmuyor onuda denedim diye hatırlıyorum
yine ya veriyor hepsini ya vermiyor ya da çarı buga sokup gs crashliyor

müsaitsen bi deneyip bakabilirsin

Oyla 0

SaltanatNaibi

VSRO / SQL Server / PK2 Edit / Cyber Security /
.
Alınan Beğeni
615
Ödül Puanları
113
Bu Tablosu

SQL:

SQL:

Oyla 0

Sieger

.
Alınan Beğeni
6,107
Ödül Puanları
303
Bu Tablosu

SQL:

SQL:
tamam da, devilleri male-female olarak ayırması gerekli, sorun orda başlıyor :D
yani male çara male, female çara female devil vermesi gerekli

Oyla 0

Sieger

.
Alınan Beğeni
6,107
Ödül Puanları
303
IF (@Operation = '41' AND @ItemRefID = 82001) begin declare @charname1 varchar(64) Set @charname1 = (Select CharName16 from [SRO_VT_SHARD].[dbo].[_Char] where CharID = @charID); declare @GiftTh varchar(129) declare items cursor for select GiftItems from [SRO_VT_SHARD].[dbo].[_GiftMedusa] ORDER BY NEWID() open items fetch next from items into @GiftTh while(@@FETCH_STATUS=0) begin exec SRO_VT_SHARD.dbo._ADD_ITEM_EXTERN @charname1, @GiftTh, 1, 0 fetch next from items into @GiftTh end close items deallocate items end

Tablodaki itemleri veriyor fakat için işine adetli itemler girince exec altına yeni exec/execler ekliyorum sonrasında client bugda kalıyor, gs, shard çöküyor
shard'ı temizlemeden de giriş yapamıyorsun tekrar

Oyla 0

Sieger

.
Alınan Beğeni
6,107
Ödül Puanları
303
Konu başında yazmış olduğum çözümü kullanan arkadaşlar, kendileri kullandığında her ne kadar exec olursa olsun, sorun teşkil etmediğini söylüyor.
Kullanmak isteyenler sorunsuzca kullanabilir.

Ben sorunla karşılaşıyordum fakat şu an konu başında yazılan şekilde kullanmanız durumunda sorun teşkil etmeyecektir.

Oyla 0

kolera159

.
.
Alınan Beğeni
10
Ödül Puanları
8
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.
Fazla exec olunca bir süre sonra itemleri vermemezlik yapıyor.
Onu da denedim ama bu şekilde bir sorun oluşuyor işte...

Akşam eve geçince kullandığım prosedürü paylaşıcam, bende ki prosedür de tek bir exec var ve tabloda ki tüm itemleri veriyor daha sağlıklı oluyor bu şekilde.

bunu nasıl engelleyebiliriz 4-5 taneden fazla ekleyince direk buga giriyor

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.