Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
vsupload kguardedgeakademi

vSRO Çözüldü Yeni Retun Scroll

snayls

Silkroad Manager
.
Alınan Beğeni
605
Ödül Puanları
93
Arkadaşlar merhaba bileniniz varsa yardımcı olur musunuz?

Yeni return scroll eklemek istiyorum fakat return scrollu kullandığımda istediğim regiona gitmesi gerekiyor return scroll gideceği XYZ yi nereden alıyor bulamadım bir teorim var büyük ihtimal prosüdürle gidiyor ama karakterin kayıtlı olduğu şehrin kodlarını tutan bir yer vardır diye düşünüyorum orasını bulmam bile yeterli.

sarkolata

.
Developer
Alınan Beğeni
787
Ödül Puanları
93
_CharTablosundaki 'AppointedTeleport' sütununa göre şehire gönderir return scroll, yani kayıtlı olduğu şehre.
Herhangi bir prosedür yok ve bu tablodaki teleport idyi değiştirmen de returnu anlık etkilemez, çünkü gs'nin hafızasında.

kısacası: bunu bir guard veya 3.parti yazılım yardımı olmadan yapamazsın.

snayls

Silkroad Manager
.
Alınan Beğeni
605
Ödül Puanları
93
_CharTablosundaki 'AppointedTeleport' sütununa göre şehire gönderir return scroll, yani kayıtlı olduğu şehre.
Herhangi bir prosedür yok ve bu tablodaki teleport idyi değiştirmen de returnu anlık etkilemez, çünkü gs'nin hafızasında.

kısacası: bunu bir guard veya 3.parti yazılım yardımı olmadan yapamazsın.
anladım ama reverse scrollda bulunan son ölünen noktaya gitmesini prosüdürle yapıyor onun gibi yapamaz mıyım?

bilgilendirdiğin için teşekkür ederim
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

neys
anladım ama reverse scrollda bulunan son ölünen noktaya gitmesini prosüdürle yapıyor onun gibi yapamaz mıyım?

bilgilendirdiğin için teşekkür ederim
Neyse bu fikirden de vazgeçtim teşekkürler tekrardan,

Çözüm //
arkadaşlar dll yazmayı bilmiyorsanız yapamazsınız çözümü yok. :)
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

@sarkolata regiona sadece premiumlu çarın girebilmesi için kısıtlamayı nasıl yapıyoruz
Onun için de guard gerekiyor mu?

sarkolata

.
Developer
Alınan Beğeni
787
Ödül Puanları
93
Yanlışın var o da prosedürle yapmıyor, son ölünen noktalar ve son teleport olunan noktalar da _char tablosunda girili, TelRegion, TelPosX, DiedRegion, DiedPosX vs. ye göre son noktalara ışınlıyor. Bunlar da gameserver hafızasında kayıtlıdır, karakter online iken tabloda değişiklik yapman gs'ye yansımaz.

Premium olayını güzelce yapman için yine guard gerekir evet. Guardsız şöyle bir yöntem olabilir karakter regiona giriş yaptıktan sonra premium kontrolü yapılır, premium yoksa bir yazılım ile şehire çekilir karakter. Bunun guard gibi kapsamlı bir yazılım olmasına gerek yok, gm karakteri ile giriş yapıp komut işleyen bir program da karakteri şehire çekebilir. iLegendTool gibi bir ismi vardı, veya @kovboi 'nin forumda paylaştığı ücretsiz bir yazılım vardı o da bu işi yapabilir.

snayls

Silkroad Manager
.
Alınan Beğeni
605
Ödül Puanları
93
Yanlışın var o da prosedürle yapmıyor, son ölünen noktalar ve son teleport olunan noktalar da _char tablosunda girili, TelRegion, TelPosX, DiedRegion, DiedPosX vs. ye göre son noktalara ışınlıyor. Bunlar da gameserver hafızasında kayıtlıdır, karakter online iken tabloda değişiklik yapman gs'ye yansımaz.

Premium olayını güzelce yapman için yine guard gerekir evet. Guardsız şöyle bir yöntem olabilir karakter regiona giriş yaptıktan sonra premium kontrolü yapılır, premium yoksa bir yazılım ile şehire çekilir karakter. Bunun guard gibi kapsamlı bir yazılım olmasına gerek yok, gm karakteri ile giriş yapıp komut işleyen bir program da karakteri şehire çekebilir. iLegendTool gibi bir ismi vardı, veya @kovboi 'nin forumda paylaştığı ücretsiz bir yazılım vardı o da bu işi yapabilir.
çok teşekkür ederim üzerinde çalışacağım.

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.