Çözüldü Yeni skill ekleme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
12 Ağu 2019
25
3
25
ravzon
Arkadaşlar Gm skillerini biliyorsunuz onları eklemiştim clientimi sorunsuz çalışıyorlar fakat ben yeni bir skill eklemek istiyorum daha doğrusu örnek vermek gerekirse Cold Fire Lightning'in yanına yeni bir sekme açıp sekmenin içeriğine 1 adet skill eklemek istiyorum bu konuda desteğinizi alabilir miyim? Mesela bu sekmenin altına 30 levelda açılan fire nukesini eklemek istiyorum skill aynı ama farklı bir ad altında işte bunun ismini hasarını falan değiştiriceğim. yani aynı şeyi farklı bir isimle yeniymiş gibi yapacağım.

newstar

.
.
29 Haz 2019
711
43
Kocaeli
GMSkill mastery ekleme dosyalarını örnek alabilirsin ekledikten sonra o skilleri service 0 yapıp istediğin skilleri oraya taşıyabilirsin

12 Ağu 2019
25
3
25
ravzon
GMSkill mastery ekleme dosyalarını örnek alabilirsin ekledikten sonra o skilleri service 0 yapıp istediğin skilleri oraya taşıyabilirsin

yani şöyle söyleyeyim mantığını anlayamadığım için o şekilde skill eklemeye çalıştığım zaman databaseden o ekledğim masteryi karakterde açtğımda karakter crash oluyor. Örnek veriyorum mevcut bir skillin animasyonlarını değiştirebiliyorum fakat yeni bir skill eklemek istedğimde olmuyor büyük ihtimalle row tab kısımlarında bir hata oluyor bu olayın mantığını anlatabilirseniz çok iyi olur eğer bu konuda fikir sahibiyseniz. Yani mesela lightningin pasif skilinin alt kısmına da ekleyeblirim skilli veya lightning nukelerinin altına ekleyip o sırayı kaydıradabilirim. gibi gibi :D

iMonarch

Software Engineer
.
14 Tem 2018
293
43
İstanbul
Eklediğin skill'in _RefSkill , _RefSkillGroup , _RefSkillMastery kopyala ona göre ekle , media dosyalarında ise , skilldata_35000enc , skilleffect , skillgroup , skillmasterydata , textdata_equip&skill , textuisystem txtlerinde yapmalısın ek olarakta şunu belirtelim hemen _Refskill tablosunda Action_overlap stunu eklediğin diğer skill rowu ile aynı değerde olduğu için , o skillin overlap değerlerini '0' yapmalısın .Diğer skill grubu ile birbirine bağlı olmaz aynı anda kullanamazlar. Aynı işlemi Skilldata enc'ye geçirmeyi unutma..

12 Ağu 2019
25
3
25
ravzon
databseden bu masterysi karakterde açtığım zaman crash oluyor client

anlamadığım nokta şurası ekledğim yeni sekmenin sırasını nerden ayarlıyoruz? yani

Weapon Sekmesinin altında Bicheon Heuksal Pacheon var Forceun altında Cold Lightning Fire Force var

ben eklemek istediğim skili Forceun yanına atıyorum New Skill sekmesi altında oluşturmak istiyorum tek bir skill

nereyi düzeltmem gerek bu ayar tam olarak nerede

12 Ağu 2019
25
3
25
ravzon
Eklediğin skill'in _RefSkill , _RefSkillGroup , _RefSkillMastery kopyala ona göre ekle , media dosyalarında ise , skilldata_35000enc , skilleffect , skillgroup , skillmasterydata , textdata_equip&skill , textuisystem txtlerinde yapmalısın ek olarakta şunu belirtelim hemen _Refskill tablosunda Action_overlap stunu eklediğin diğer skill rowu ile aynı değerde olduğu için , o skillin overlap değerlerini '0' yapmalısın .Diğer skill grubu ile birbirine bağlı olmaz aynı anda kullanamazlar. Aynı işlemi Skilldata enc'ye geçirmeyi unutma..
Bahsetmiş olduklarının hepsini yapmıştım Actionover lap dışında onu da 0 yaptım şmdi tekrar deniyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...