Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

MT2 Paylaşım 120 Abra2 Server Files

• Konbuyu başlatan Üye silindi 505
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 505

Bir süre önce başka forumda paylaşılan, paylaşan kişinin desteği kestiği server files.
1.sürümünü yayınladıktan sonra bir güncelleme getirdi, ben güncellenmiş halini paylaşıyorum. Eğer geliştirmeye yeni başladıysanız, sizin için güzel bir files. Konuda kurulum için neye ihtiyacınız varsa belirtip link vereceğim. Adımları uygularsanız hata almazsınız.

Öncelikle indirmeniz gereken linklerden başlayalım;
1)
2)
3)
4)
5) veya
6)
7)
8)
Her şey tamamsa kuruluma geçebiliriz.

İlk adım: Sanallaştırıyoruz!
Oracle VM VirtualBox'u Yeni >

resimdeki gibi ayarlayıp tamam diyoruz.

Ağ kısmını da hallettiğimize göre başlatabiliriz. Bir süre bekleyerek id ve şifrenin sorulduğu bölüme geliyoruz. ID'ye root yazıp entera basıyoruz. Hemen ardından şifreye dev yazıp yine entera basıyoruz. Ardından ifconfig yazip entera basıyoruz ve inet'i unutmamak için not defterine yazıyoruz.

İkinci adım: Putty & Winscp kayıt işlemleri

Üçüncü adım: game&mysql

Putty ve Winscp'yi açıyoruz.

Winscp'den usr dizinine girip, indirdiğiniz server files klasöründen game.tgz'yi buraya sürüklüyoruz.
Ardından, Winscp'den var/db dizinine girip indirdiğiniz server files klasöründen mysql.tgz'yi buraya sürüklüyoruz.

Putty'ye girip:
cd /usr
tar zxvf game.tgz
yazıp enterlıyoruz. Bitince;
cd /var/db
tar zxvf mysql.tgz
yazıp enterlıyoruz.

Ek bilgi!: Eğer game.tgz ve mysql.tgz'ler yer kaplamasın istiyorsan
cd /usr enter rm -rf game.tgz enter
cd /var/db enter rm -rf mysql.tgz enter
Dördüncü adım: Source Build

• Game & DB Source:
Winscp'den usr/src'ye indirdiğiniz server files klasöründen gamesource.tar'ı sürüklüyoruz.
Putty'ye girip: cd /usr/src enter
tar zxvf gamesource.tar enterlıyoruz. Ardından;
cd /usr/src/gamesource/Server/game/src yazıp enterlıyoruz. Sonrasında;
gmake clean enter
gmake dep enter
gmake -j20 enter
Game source build işlemi başlıyor.

Bilgisayarınızın performansına göre uzun sürecek olan bu işlem bittiğinde

cd /usr/src/gamesource/Server/db/src enter
gmake clean enter
gmake dep enter
gmake -j20 enter
DB source build işlemi başlıyor

Winscp'yi açıp;
cd /usr/game/share/bin dizinine gidip
game ve db dosyalarına sağ tıklayıp izinlerine 777 veriyoruz.

Game & Db build işlemi tamamlandı.
  • Client Source Build:
server_files klasörünün içindeki clientsource.tar'ı ayıklıyoruz. Çıkan klasörün içine girip client.sln'e çift tıklayıp açıyoruz.

Sol alt kısımda Ready yazana kadar bekliyoruz. Ready yazinca;
build işlemini başlatıyoruz.
İşlem bitince:

client.sln'e tıkladığımız dizindeki binary klasörüne giriyoruz.
14.png

Oyuna giriş için gerekli exeyi oluşturduk. Masaüstüne bir yere koyun, sonrasında lazım olacak.
  • Dump Source Build:
Client Source için ne yaptıysak, aynısını yapıyoruz. (İlk açılış için bu server fileste dump protoyu build etmeye gerek yok, ne olduğunu araştırırsanız o zaman build edersiniz
:D
)

Beşinci adım: Oyuna giriyoruz!
server_files
klasörünün içindeki client.tar'ı ayıklıyoruz. Oyuna giriş için yukarıda masaüstüne alın dediğim exeyi buraya atıyoruz. Daha sonra pack klasörünün içindeki root.epk ve root.eix'i kopyalayıp pack açıcı program olan EterNexus'un içine yapıştırıyoruz.

KilitOpen.exe > File > Extract Archive > root.eix
root'un içine girip serverinfo.py'yi sağ tıklayıp notepad++ (öneriyorum) ile açıyoruz.

serverinfo.py'yi kendimize göre düzenlediğimize göre KilitOpen.exe > File > Pack Archive > Root klasörüne bir adet sol tık > Klasör Seç'e sol tık.
Tekrardan pack haline getirdiğimize göre root.epk ve root.eix'i kopyalıyoruz, client/pack'in içine yapıştırıyoruz.

Şimdi Putty'e gelip reboot yazıp enterlıyoruz.
Reboot işlemi tamamlanınca Putty'i açıyoruz.
cd /usr/game enter
sh baslat.sh enter
1 enter

Oyunumuz açılıyor.

Metin2Distribute.exe ile oyuna giriş yapıyoruz.

17.png

güncelleme notları
  • güncelleme1 14.02.2020
Filesin bu halinde bineğin üstündeyken reboot atarsanız buglanıyorduk. Linkteki dosyayı /usr/src/gamesource/Server/game/src dizinine sürükleyip değiştirin. Ardından game build edin. Sorun çözülecektir.

• güncelleme2 14.02.2020
Game ve DB build edildikten sonra izinleri değiştirmemiz gerektiğini konuya ekledim.

Konudaki renklerin seçimleri:
Adımlar: kalın siyah
Program & dosya & klasör isimleri kalın italik siyah
Yazmanız gerekenler kalın kırmızı
Dizinler ve yolları kalın mavi

Alıntıdır...

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.