Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

Sohbet Muhabbet Asgari Ücret Zam Hakkında Sohbet

Ü

Üye silindi 3096

1609145595693.jpeg
Sizce verilen zam yeterli mi ? Üst makamlara 1000 ₺ ve üstü zam yapılırken ?

Alınan Beğeni
23
Ödül Puanları
8
Özet olarak ücret ; çalışan için az bir zam. Ancak işverenide düşünürsek herkes aynı ciroyu/karı yapmıyor o yüzden cok sıkıntılı bir durum.

Spare

Machine Man
.
Alınan Beğeni
3,683
Ödül Puanları
605
1. Asgari ücrete yapılan zam, yaşadığımız ülke şartlarına göre asgari ücretli çalışana yaşama diyecek seviyededir. ( Hepimizin anlaması açısından yaş ortalamamıza bakılınca şu son 15 senede kaç asgari ücret ile çalışan ev yada araba alabildi veya rahat bir şekilde geçimini sağlayabiliyor )
2. Bu zamlarda işveren düşünülüyor ise yanlış düşünülüyor zira iş veren çalıştırabileceği personel sayısı kadar personel çalıştırmalı. ( Türkiye'de bir çok iş veren cebini düşünüyor, hep kendisi kazanıyor. )

Neden Türkiye'de her işçi bir gün kendi işini kurma hayalini kuruyor?
Neden bir Amerika 'da veya Almanya 'da veya başka bir avrupa ülkesinde bu böyle değil?

Benim hakkımda ki düşüncelerinizde avrupa düşkünü bilmem ne olmasın, ben milliyetçi biriyim ancak gerçekler bunlar.

Coğrafya kaderdir.

predatorZ

Nub
.
Alınan Beğeni
548
Ödül Puanları
93
1. Asgari ücrete yapılan zam, yaşadığımız ülke şartlarına göre asgari ücretli çalışana yaşama diyecek seviyededir. ( Hepimizin anlaması açısından yaş ortalamamıza bakılınca şu son 15 senede kaç asgari ücret ile çalışan ev yada araba alabildi veya rahat bir şekilde geçimini sağlayabiliyor )
2. Bu zamlarda işveren düşünülüyor ise yanlış düşünülüyor zira iş veren çalıştırabileceği personel sayısı kadar personel çalıştırmalı. ( Türkiye'de bir çok iş veren cebini düşünüyor, hep kendisi kazanıyor. )

Neden Türkiye'de her işçi bir gün kendi işini kurma hayalini kuruyor?
Neden bir Amerika 'da veya Almanya 'da veya başka bir avrupa ülkesinde bu böyle değil?

Benim hakkımda ki düşüncelerinizde avrupa düşkünü bilmem ne olmasın, ben milliyetçi biriyim ancak gerçekler bunlar.

Coğrafya kaderdir.

Türk gençliği Avrupa ülkelerinde işçi ya da garson olma hayali kurmaya başladı bile, geçmiş olsun.

risesun97

not for money but for humanity
.
Alınan Beğeni
734
Ödül Puanları
93
Bu artış bana saçma geliyor, günün birinde asgari 10.000 TL mi olacak? (Bir adet ekmek 100 TL 😃) Avrupa ülkelerinde hep 1400-1600 civarlarında. Hem 1 ay sonra herşeye zam geldiğini de göreceksiniz, yüzdelik olarak durum hep aynı sadece miktar yükseliyor. Bununla beraber alım gücü diye birşey var bir ürün alamadıktan sonra isterse 5000 TL olsun. İşveren işçi çıkaracak, iki kişinin işi bir kişiye yüklenecek, çalışma saatleri bile yükselecek.

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,822
Ödül Puanları
213
Enflasyonu pazardaki tahta kaşığı baz alarak hesaplayan TÜİK, asgari ücret açıklanmadan 2 gün önce 2794 lira dedi ve bi nabız yokladı. Milletten ses çıkmayınca Tüik'in belirttiği rakamın az daha üstünde bir şeye karar verildi ve asgari ücretli çalışanımız yine.... ezilmedi... Yetkililerin yıllardır yapamadığı tek şey, açlık, yoksulluk ve asgari ücreti aynı tabloya koyamamak.. Başka diyeceğim yok.

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.