Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

Yeni başlayanlar için Basit item ekleme yöntemi

Conqueror

Vsro/Database-Editör
.
Alınan Beğeni
2,395
Ödül Puanları
113
Selamun Aleyküm arkadaşlar.

Bugün yeni başlayanlar için veya item eklemenin mantığını kavramanız için detaylı bir anlatım yapacağım.

1.) Öncelikle eklemek istediğiniz itemi belirleyin skillsiz olanları ( silah, armor, takı, stone vb)

2.) İşlem yapılacak tablolar sırasıyla
_RefObjCommon ve _RefObjItem ...

Örneğin; Databaseniz de 16 degreye kadar itemler var. Ve siz de 140 cap 16 degre yapıcaksınız ama stoneler yok.

(Ekleme Yöntemine geçiyoruz hemen)

Adım 1) itemdata_1000.txt dosyamızı çıkarıp açıyoruz.

Adım 2)
Dosyamızı açtıktan sonra Ctrl+F kombinasyonu ile aramayı açıp ITEM_ETC_ARCHEMY_MAGICSTONE_STR yazıyoruz. (Genelde 6679. satırda çıkar.)

Adım 3)
Bulduğumuz kodun ID'si 6679 olarak varsayıyorum. _RefObjCommon da 6679 olarak belirtilen itemin ID sini buluyoruz ve o satırı kopyalayıp metin belgesine yapıştırıyoruz.

Adım 4) _RefObjCommon da bulduğumuz satırın en sağına kaydırarak Link ID sini buluyoruz.

Adım5)
Bulduğumuz ID 4630 olarak varsayıyorum. Ve _RefObjItem tablosundan 4630 sayılı satırı bulup kopyalayıp yine metin belgemize yapıştırıyoruz.

Gelelim istediğimiz degreyi elde etmek için yapılacak değişikliklere

_RefObjCommon Kısmı:::::

1) _RefObjCommon tablosuna yeni bir item verisi girmek için yeni bir ID ve en sondaki Link Belirliyoruz.
2) CodeName128 kısmında kopyaladığımız kodda ITEM_ETC_ARCHEMY_MAGICSTONE_STR_01 yazar. Sondaki 01 i silip istediğimiz degreyi yazıyoruz.
3) İstediğimiz degreyi aynı şekilde NameStrID128 kolonuna ve DescStrID128 Kolonuna yazıyoruz.

_RefObjItem Kısmı:::::::::::::::

1) ItemClass stununa yine istediğimiz degreyi yazıyoruz sadece RAKAM olarak.
2)
Sağa kaydırarak Param1 Kolonunu bulup yine istediğiniz degreyi yazıyorsunuz.
3)
_RefObjCommonda belirlediğiniz Link sayısını _RefObjItem ID olarak belirliyorsunuz. ( Unutmayın yeni ID ve Link verilecek çakışma olmaması için.)

Daha sonra patch atın eklenmiş olacaklardır.

Not 1:
( Bu anlatımda geçen kodlar 1 degre stone olduğu için degre kısmında 1 yazar üşenmeden kullanılacak iteme göre istediğiniz degreyi yazabilirsiniz.)

Not 2:
( Bu kavramda anlatılmak istenilen yapmak istediğiniz şey buysa eğer temiz bir yöntemidir. Gerisi size kalmış başka bir db den set çekebilir clientten görünümler alabilirsiniz.
Var olan bir petin eşyanın görüntüsünü değiştirebilirsiniz sadece kodu şnceleyip elinizdeki dosyaya göre yolları izleyin tamamen mantığınıza kalmıştır.)

Not3: (Stonedeki paramlar sıkıntı değil. Ayar çekilmediyse paramlara itemin degresine göre basıyor max 8 dir ve denenip test edilmiştir.)

Wolwec

ASOIAF
.
Alınan Beğeni
440
Ödül Puanları
63
Anlatım güzel yeni başlayanlar faydalanacaktır teşekkürler.
Ek olarak ;
Stone eklemelerinde magicopt tablosundaki eksik değerlerleri kopyalayıp ve değerlerini yazıp girmek gerekiyor aksi halde stoneler basılmıyor. (13dg ve üstü için geçerli)

Conqueror

Vsro/Database-Editör
.
Alınan Beğeni
2,395
Ödül Puanları
113
Stoneler basılıyor fakat görüntü olarak gelmiyor ilgili tablodan maks degrenin magic option kopyalanıp degresi değiştirilip tekrar girilip patch atılırsa blue gözükecektir.
Anlatım güzel yeni başlayanlar faydalanacaktır teşekkürler.
Ek olarak ;
Stone eklemelerinde magicopt tablosundaki eksik değerlerleri kopyalayıp ve değerlerini yazıp girmek gerekiyor aksi halde stoneler basılmıyor. (13dg ve üstü için geçerli)

Wolwec

ASOIAF
.
Alınan Beğeni
440
Ödül Puanları
63
Stoneler basılıyor fakat görüntü olarak gelmiyor ilgili tablodan maks degrenin magic option kopyalanıp degresi değiştirilip tekrar girilip patch atılırsa blue gözükecektir.
Hayır hiç basmıyor azalmıyor bile geçenlerde konu açmıştım 13 dg ve üzeri için söylüyorum

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.