Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

C# Diline Nasıl Başladınız ?

Shanks

.
Alınan Beğeni
40
Ödül Puanları
28
Merhabalar. Ben bundan 2-3 yıl önce kadar C# dilini öğrenmeye kadar vermiştim fakat beceremeyip pes etmiştim ve şuan böyle yaptığım için çok pişmanım. Kısaca anlatmak gerekirse ben C# dilini öğrenmeyi bu sefer kafaya koymuş bulunmaktayım. İnternetten bazı videolara baktım fakat pek etkili sonuç alamadım ? Peki siz bu dili nasıl öğrendiniz ? Ve önerebileceğiniz videolar varmı ?

SDClowen

PHP ~ C# ~ C++ ~ TypeScript
.
Alınan Beğeni
344
Ödül Puanları
263
Ben kitaplarla başlamıştım 2009'da ama şimdi youtubede bir sürü ücretsiz eğitimler var. Param var diyorsan udemy'den eğitim seti alıp izlemeye başlayabilirsin.

sector1337

Programmer
.
Alınan Beğeni
61
Ödül Puanları
75
Çabuk kavramanın en iyi yolu pratikten geçer, esas kafanızdaki zor olan işlemleri yapmaya çalışmaktan ziyade algoritma konusunda belli bir mantık edinmeniz gerekiyor. Yazılım geliştirme işi şak diye olabilecek bir şey değil bu sebepten ötürü özellikle programlama temellerini kavrayarak bir yerden başlayabilirsiniz. Ben kitabı okuyarak başlamıştım. Umarım size de yardımcı olabilir tavsiyemdir :)

Promaker

C#,SQL,PHP Geliştirici
Developer
Alınan Beğeni
1,133
Ödül Puanları
93
Bende 2011 de kitaplarla başlamıştım. Şuan youtube da murat yücedağ var ücretsiz eğitim serisi ondan başla sonra udemyde de cengiz hoca var en ince detaylarına kadar tüm konuları anlatıyor, bununlada bilgilerini pekiştirirsin en sonunda da artık ben ögrendim dediğin yerde de bir projeye başla araştıra araştıra bitirmeye çalış yaptığın sürede de kendini baya geliştiriyor olacaksın. Ben genelde projeler yaparak geliştirdim kendimi.

Shanks

.
Alınan Beğeni
40
Ödül Puanları
28
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. İyi forumlar.

sarkolata

.
Developer
Alınan Beğeni
790
Ödül Puanları
93
Valla ne kitap okudum ne video izledim, hadi başlayayım diye bir durum da olmadı, Office 2000'deki Excel'den girilen VB6 ile küçük küçük uğraşıyordum, sonra Visual Studio ve VB.NET diye bir şey olduğunu öğrendim... derken yavaş yavaş vbnin sentaksı uyuz etmeye başladı, C#'ye geçtim...

Ama PHP öğrenmek için lynda.com'un başlangıç derslerini izlemiştim, tavsiye ederim.

Alınan Beğeni
45
Ödül Puanları
18
Ben lisede öğrenmiştim ama her şeyin temeli algoritmadan geçiyor. Yazılım dillerinden birini öğrenmeye başlamadan önce kesinlikle algoritma kurmayı öğrenmelisin bu koddan daha çok işine yarayacaktır. Kaynak olarak Murat Yücedağ'ı önerebilirim çok iyi bir eğitmen ve çok basitleştirilmiş olarak anlatıyor çoğu şeyi.

Scofield

vSRO Editör
.
.
Alınan Beğeni
217
Ödül Puanları
43
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.
Öğrenci isen okul da pek fazla bir şey öğretmezler sana. Değil isen de kitaptan filan öğrenmeye çalışmaya çalışırsan hem öğrenme hayalin yarım kalır hem de öğrenme hissiyatın sana sıkıcı gelir. Sana tavsiyem anlatış tarzı ve senin hayal ettiğin öğretmenleri internetten araştırıp bulabilirsin. Sana tavsiyem algoritmayı köküne kadar iyi bilmen ve iyi öğrenmen gerekiyor. Çünkü kod yazarken algoritma üzerinden gideceksin.

Shanks

.
Alınan Beğeni
40
Ödül Puanları
28
Murat Yücedağ ilk 10 derslik algoritme videolarına başladım. Daha sonda console derslerine ardından form derslerine başlıcam

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.