Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

vSRO Çözüldü Sql iki tablo arasındaki farklar

Xena

.
Alınan Beğeni
1,146
Ödül Puanları
93
Merhabalar.

Except komutu ile iki tablo arasındaki eksik verileri bulabiliyorum ama benim bulmak istediğim iki tablo arasındaki farkları bulmak. Örnek olarak iki farklı databaseden _RefTriggerActionParam tablosundaki Value Column değerlerini karşılaştırıp değişik olan verileri göstermesini nasıl sağlayabiliriz ?

2.png

TALENT

Deneme Mod
Alınan Beğeni
262
Ödül Puanları
63
Merhaba,Brom kodunu şöyle değiştirir misin
SELECT Value(örnek olarak) FROM SRO_VT_SHARD.._RefTriggerActionParam
EXPERT
SELECT Value(örnek olarak) FROM SRO_VT_SHARD2.._RefTriggerActionParam

Xena

.
Alınan Beğeni
1,146
Ödül Puanları
93
Evet böyle yaparsak sadece o column değerleri çıkıyor. Benim amacım 2 tablo arasındaki farkları değilde 2 tablo arasında yanlış değerleri bulmak yani SRO_VT_SHARD.._RefTriggerActionParam tablosundaki değer
1 2844 TRIGGER_ACTION_CREATEOBJECT_TELEPORT_1615 FLOAT_INPUT_1 810 FLOAT32

Böyle ise diğer tabloda 2844 idli değerin value kısmı yani 810 olan kısım SRO_VT_SHARD2.._RefTriggerActionParam tablosundaki değer 811 bunu query ile bulmak istiyorum. Onca değer arasından tek tek bakarak ayıklamak zor olucak.
1 2844 TRIGGER_ACTION_CREATEOBJECT_TELEPORT_1615 FLOAT_INPUT_1 811 FLOAT32

EfsaneSro

Sıkıldım
.
Alınan Beğeni
9,041
Ödül Puanları
113
SQL:
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

ben mesela 41797 ID li satırın Linklerini karşılaştırdım eğer farklıysa çıkıyor eğer aynıysa çıkmıyor
1653246435250.png
1653246454660.png

SQL

.
Alınan Beğeni
219
Ödül Puanları
43
burada yapmak istediğim asıl işlem nedir neyi planlıyorsun

Xena

.
Alınan Beğeni
1,146
Ödül Puanları
93
burada yapmak istediğim asıl işlem nedir neyi planlıyorsun
1 2844 TRIGGER_ACTION_CREATEOBJECT_TELEPORT_1615 FLOAT_INPUT_1 810 FLOAT32
Üstteki değerler SRO_VT_SHARD1'deki değerler. Value=810 ama başka bir databasede bu kısım 811 olarak yanlış girilmiş. Bunu tespit etmek istiyorum. SRO_VT_SHARD1'de 810 olan Value değeri SRO_VT_SHARD2'de 811 bunu query olarak nasıl tespit edebiliriz ?
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

SQL:
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

ben mesela 41797 ID li satırın Linklerini karşılaştırdım eğer farklıysa çıkıyor eğer aynıysa çıkmıyor
Ekli dosyayı görüntüle 13373
Ekli dosyayı görüntüle 13374
Msg 457, Level 16, State 1, Line 1
Implicit conversion of varchar value to varchar cannot be performed because the collation of the value is unresolved due to a collation conflict between "Turkish_CI_AI" and "SQL_Latin1_General_CP1_CI_AS" in UNION ALL operator.
Böyle bir hata veriyor bende

EfsaneSro

Sıkıldım
.
Alınan Beğeni
9,041
Ödül Puanları
113
Üstteki değerler SRO_VT_SHARD1'deki değerler. Value=810 ama başka bir databasede bu kısım 811 olarak yanlış girilmiş. Bunu tespit etmek istiyorum. SRO_VT_SHARD1'de 810 olan Value değeri SRO_VT_SHARD2'de 811 bunu query olarak nasıl tespit edebiliriz ?

Böyle bir hata veriyor bende
Diğer kullandığın dbyide Latin general yap

Aynı olsun ikiside

Elle oluşturulan dbler PC dilinde oluyor o dbyi elle oluşturdun sanırsam Latin general yap aynı olsun

Xena

.
Alınan Beğeni
1,146
Ödül Puanları
93
Diğer kullandığın dbyide Latin general yap

Aynı olsun ikiside

Elle oluşturulan dbler PC dilinde oluyor o dbyi elle oluşturdun sanırsam Latin general yap aynı olsun
SELECT * FROM SRO_VT_SHARD_274.._RefTriggerActionParam
EXCEPT
SELECT * FROM SRO_VT_SHARD.._RefTriggerActionParam

Bu komut ile aynı işlevi görüyor amacım bunu yapmak değil yinede teşekkür ederim.

Excel =Eğer komutu ile karşılaştırma yaptım sonuca ulaştım. Sql ile olsa daha seri olurdu ama olsun. Sorun çözüldü.

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.