Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

vSRO Görsel Anlatım VDS Sunucu IP ve Port Ayarları

Alınan Beğeni
10
Ödül Puanları
18
Herkese selamlar.Kurulum yaparken interntte çok aradığım fakat bir kaç gün içinde parça parça edindiğim bilgilerle kendi VDS sunucumun server kurulumunu tamamladım.

VDS sunucularda Windows üzerinden port açmanız yeterli olmuyor ek olarak sunucunuzun giriş panelinden de portları açmanız gerek.Ben AWS kullanıyorum ve daha önce AWS kurmuş birisi konu açmamış o yüzden çok zorlanmıştım.Microsoft Azure, Google Cloud vb tüm VDS sunucular için ayarlar aynıdır.Sunucuların kendi port sekmelerinden port açmanız gerekecek.Daha sonra ise herkesin sorun yaşadığı 2 adet IP mevcut.

1-Public IP 2-Private IP.Örneklendirirsek Public IP-Bir ankesörlü telefondur.Yeri bellidir ve isteyen gelip kullanabilir.Private IP-Pin kodu ve ekran kilidi olan bir cep telefonudur, sadece sahibi erişebilir ve kullanır.

Sanal sunucu kendimiz oyuna girmek için açmadık haliyle herkesin oyuna erişim sağlayabilmesi için Public IP'yi kullanmamız gerekecek.Fakat bu adımları gerçekleştirmezseniz eğer Public IP'yi certe girdiğiniz taktirde cert açılmayacaktır.

Görseldeki adımları tek tek takip ederek ilerlerseniz Public Ip'yi aktif ederek oyununuzu dışarıya açabileceksiniz.

Adsız.png

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Adsız2.png

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Adsız3.png

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,862
Ödül Puanları
213
Faydalı bir rehber olmuş. Emeklerinize sağlık. <3

Alınan Beğeni
10
Ödül Puanları
18
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.