Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online boş reklam

vSRO Yardım vSro prosedür hataları

Alınan Beğeni
457
Ödül Puanları
63
merhaba, arkadaşlar clean db üzerinde 3 veritabanında tüm prosedürlere göz attım bazı yerlerde prosedürlerde altı kırmızı bir çizgi çıkıyor hatalı olduğunu gösteriyor, ACCOUNT prosedüründe @userjid yazmış ve aşağıdada ona göre kodu devam ettirmiş burayı @UserJID olarak düzenlemem gerekiyormu daha sonra ise LOG prosedürlerinde bazı altı kırmızılı olanlar var resimde belirttim ve SHARD prosedürlerinde bazı yerlerde @charid & @itemid & @ref_item_id olarak değer vermiş prosedürün devamındada bazı bölgelerde ItemID bazıları ref_item_id ancak tablolarda ref_item_id diye bir stün yok, burada prosedürün tamamını düzenlemekmi gerekiyor örnek verirsek @ref_item_id kısmını @RefItemID olarak tabloda var olan stuna göre düzenleyip prosedürün tamamınıda buna göre düzenlemelimiyiz ?
QueryBlockGuide.png
_ReportDailylog_level.png _ReportDailylog_level2.png _ReportDailylog_concurrentuser.png _ReportDailylog_concurrentuser2.png assd.png

Frenory

SQL,Vsro Editor
.
Alınan Beğeni
606
Ödül Puanları
93
prosodürler doğru yerde değil ve Db yönlendirmeleri eksik ve Tabloları yok. Bunları detaylı olarak kontrol edip düzenleyebilirsin. Bahsettiğin değişkenin tablo ile bir alakası yok. @ref_Item_id bir değişkendir. İstersen isminide yazabilirsin. onu sen istediğin şekilde tabloya da yönlendirebilirsin

Alınan Beğeni
457
Ödül Puanları
63
prosodürler doğru yerde değil ve Db yönlendirmeleri eksik ve Tabloları yok. Bunları detaylı olarak kontrol edip düzenleyebilirsin. Bahsettiğin değişkenin tablo ile bir alakası yok. @ref_Item_id bir değişkendir. İstersen isminide yazabilirsin. onu sen istediğin şekilde tabloya da yönlendirebilirsin
geri dönüşün için teşekkür ederim, clean db üzerinde fixleme yapıyorum prosedürlerin bazılarında yazın hataları var bunları düzenlemeye çalışıyorum, @değişkenine ne isim verirsek prod. devamınıda ona göre yazabiliriz buraya kadar anlamış bulunmaktayım ancak hatalı yazımlar olduğunu biliyorsunuz bunları fixleyip düzenlemem gerekiyor ve fazlasıyla karışık özellikle SHARD kısmı :)

TALENT

Deneme Mod
Alınan Beğeni
270
Ödül Puanları
63
Merhaba,

prosedürünü incelediğimde ilk anladığım bu farklı bir db prosedürü o yüzden gerekli yönlendirmeler yapılmamış örn: _Char ibaresi var evet ama bu hangi db nin _Char tablosu belirtilmemiş bunları düzeltmek için daha açıklayıcı terimler kullanılmalı örn SRO_VT_SHARD.dbo._Char gibi akabinde prosedür yazımına yeni başladığını varsayarak declare yapısını bilmediğini varsayıyorum ve o kısım içinde @charid terimini @CharID olarak düzeltirsen orasıda fixlenecektir zaten görünürde çoğu hata terim yönlendirmesi ile ilgili gibi görünüyor

Alınan Beğeni
457
Ödül Puanları
63
Merhaba,

prosedürünü incellediğimde ilk anladığım bu farklı bir db prosedürü o yüzden gerekli yönlendirmeler yapılmamış örn: _Char ibaresi var evet ama bu hangi db nin _Char tablosu belirtilmemiş bunları düzeltmek için daha açıklayıcı terimler kullanılmalı örn SRO_VT_SHARD.dbo._Char gibi acabinde prosedür yazımına yeni başladığını varsayarak declare yapısını bilmediğini varsayıyorum ve o kısım içinde @charid terimini @CharID olarak düzeltirsen orasıda fixlenecektir zaten görünürde çoğu hata terim yönlendirmesi ile ilgili gibi görünüyor
geri dönüş için teşekkürler üstadım, 120 clean db kullanıyorum, daha önceden bu db ile oyunda açtım herhangibir sorunu yoktu ancak tamamen fixli hale getirmek için uğraşıyorum db üzerinde bilinen ufak tefek buglar fixli ancak genel olarak paylaşılan vsro db'lerinde prosedürlerde yazım hatası olduğunu biliyoruz, buna istinaden prosedürlerde hata nerede ve düzenlersek ne gibi bir +'sı olabilir düşüncesiyle böyle birşeye kalkıştım fakat dediğin gibi fazla prod. bilgim olmadığı için takılıyorum ve neyi neden düzelteceğim hakkında hiçbir fikrim yok sadece araştırıyorum ve öğrenmeye çalışıyorum :)

TALENT

Deneme Mod
Alınan Beğeni
270
Ödül Puanları
63
geri dönüş için teşekkürler üstadım, 120 clean db kullanıyorum, daha önceden bu db ile oyunda açtım herhangibir sorunu yoktu ancak tamamen fixli hale getirmek için uğraşıyorum db üzerinde bilinen ufak tefek buglar fixli ancak genel olarak paylaşılan vsro db'lerinde prosedürlerde yazım hatası olduğunu biliyoruz, buna istinaden prosedürlerde hata nerede ve düzenlersek ne gibi bir +'sı olabilir düşüncesiyle böyle birşeye kalkıştım fakat dediğin gibi fazla prod. bilgim olmadığı için takılıyorum ve neyi neden düzelteceğim hakkında hiçbir fikrim yok sadece araştırıyorum ve öğrenmeye çalışıyorum :)
dilerim amacına tez zamanda ulaşırsın güzel insan herhangi bir sorun ile karşılaştığında konu açmaktan çekinme lütfen;)

Dorth

.
Alınan Beğeni
235
Ödül Puanları
43
bir çok DB de o prosedürlerin altı çizik hatalı gösterir. ve ilgimi hiç çekmemişti merakını tebrik ederim :)

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.