Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online rebels reklam

vSRO Çözüldü 13-14-15 Dg Stone Drop Bsr Crash Hk.

Xena

.
Alınan Beğeni
1,161
Ödül Puanları
93
Merhabalar.
12 Dg'ye kadar aynı olan drop bsr 13-14-15 dg'lerde crash veriyor. Bsr eksik değil zaten eksik olsa 12 dg'ye kadar olan stoneler'de crash verir.
13 dg stoneyi query ile çantaya atıyorum sorunsuz iteme basabiliyorum fakat yere atınca crash yiyorum.

Çözüm:
Clean database üzerinden işlem yapmama rağmen _RefObjCommon tablosunda 43774'den sonra atanan ID'ler bir probleme yol açıyor. Identy kapatıp ID'yi 43900 olarak devam ettirdim ve item sorunsuz bir şekilde drop oldu. İyi forumlar.
'
SRO[2022-07-14 18-43-34]_88.jpg

EfsaneSro

Sıkıldım
.
Alınan Beğeni
9,142
Ödül Puanları
113
iSro'dan alıntı yaptım txt ve bsr dosyalarını
@WickedWitch ben bi ara karşılaşmıştım bsr misal csrodan bi bsr alıp vsroya eklemek istemiştim uyumsuzdu tabi bu istediğim şeyi zamanında vsroya eklemeye çalışan olmuştu blender vs uğraşıp uyumlu yapmıştı hakan belki sorunu tespit edebilir bsr bms vs birşeylere bakarak fikir verebilir belki sorayım :D

Oyla 0

Xena

.
Alınan Beğeni
1,161
Ödül Puanları
93
Şöyle birşey denedim 12 dg stoneleri kopyalayıp 13 dg stone olarak databaseye ekleme yaptım sorun yine aynı. Atladığımız bir txt dosyası var yada sro_client 13 dg stoneleri yere atınca bir hata verip crash atıyor olabilir. Sro_client desteklemiyor olsa 13dg iteme stone bastırmazdı.

Oyla 0

Mico

.
Alınan Beğeni
2,491
Ödül Puanları
113
Şöyle birşey denedim 12 dg stoneleri kopyalayıp 13 dg stone olarak databaseye ekleme yaptım sorun yine aynı. Atladığımız bir txt dosyası var yada sro_client 13 dg stoneleri yere atınca bir hata verip crash atıyor olabilir. Sro_client desteklemiyor olsa 13dg iteme stone bastırmazdı.
benim demek istedigim bazı seyler eklerken bazı seyleri unutup atlama yapıyolar offsetlere belkı dedım ondna olabilir

Oyla 0

SQL

.
Alınan Beğeni
219
Ödül Puanları
43
sdw.png
13 degree magicstone (bir yeri atlıyor olmalısın buda datapk2 ile alakalı.)

Oyla 0

sarkolata

.
Developer
Alınan Beğeni
792
Ödül Puanları
93
dump'ta dendiği gibi 0x3015 packetini okurken crash oluyor:
ASSERT("MSGID:0x3015,R(31),W(31),T(1) 넣은것 보다 많이 읽을라고함"), 247, d:\vss-od\silkroad\client\client\MsgStreamBuffer.h

bu paket singlespawn paketi, herhangi bir obje etrafınızda spawn olduğunda gelir (mob, npc, teleport...). Bunu okuyamaması için tek sebep item türü yanlış olması lazım aklıma başka bir şey gelmiyor. Çünkü paket yapısı item türüne göre değişir, örneğin spawn olan bir ekipman itemiyse, bluesu var mı yok mu onu belirtmek için ek bytelar eklenir vs.vs.

Oyla 0

Xena

.
Alınan Beğeni
1,161
Ödül Puanları
93
Ekli dosyayı görüntüle 13845
13 degree magicstone (bir yeri atlıyor olmalısın buda datapk2 ile alakalı.)
bsr bmt bms ddj dosyalarını upload edebilirmisin ?
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

dump'ta dendiği gibi 0x3015 packetini okurken crash oluyor:
ASSERT("MSGID:0x3015,R(31),W(31),T(1) 넣은것 보다 많이 읽을라고함"), 247, d:\vss-od\silkroad\client\client\MsgStreamBuffer.h

bu paket singlespawn paketi, herhangi bir obje etrafınızda spawn olduğunda gelir (mob, npc, teleport...). Bunu okuyamaması için tek sebep item türü yanlış olması lazım aklıma başka bir şey gelmiyor. Çünkü paket yapısı item türüne göre değişir, örneğin spawn olan bir ekipman itemiyse, bluesu var mı yok mu onu belirtmek için ek bytelar eklenir vs.vs.
Item türü yanlış olmayabilir çünkü 12 dg stoneleri kopyalayıp ItemClass ve Param1 değerlerini 13 yaptım sadece.

Oyla 0

sarkolata

.
Developer
Alınan Beğeni
792
Ödül Puanları
93
bsr bmt bms ddj dosyalarını upload edebilirmisin ?

Item türü yanlış olmayabilir çünkü 12 dg stoneleri kopyalayıp ItemClass ve Param1 değerlerini 13 yaptım sadece.

buradakilerle bir karşılaştır istersen

Oyla 0

Xena

.
Alınan Beğeni
1,161
Ödül Puanları
93
CoinY şöyle bir şey paylaşmış... belki faydası olur. 15 DG yok zannımca
Deneyeceğim geri dönüş yaparım teşekkürler.

Şöyle birşey farkettim şimdi. 11dg stoneyi Test olarak databaseye ekleme yaptım yine crash yiyorum. Yani sorun 13-14-15 dg stonelerde değil. Çözüme nasıl ulaşacağımı henüz daha anlayamadım.

PHP:
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

Sorun çözülmüştür.
Sorunun çözümü konuya eklenmiştir. Yardımcı olan herkese teşekkürler.

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.