Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

Duyuru CORONA TÜRKİYE DE! #evdekal

V

V4N_HELLSING

Son dakika: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Eski Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Aytaç Yalman ile birlikte Türkiye'de koronavirüsten ölenlerin sayısının 3'e yükseldiğini açıkladı.

Sieger

𝐕𝐒𝐑𝐎 𝐃𝐞𝐯𝐞𝐥𝐨𝐩𝐞𝐫, 𝐏𝐊𝟐 𝐄𝐝𝐢𝐭𝐨𝐫
Premium
.
Alınan Beğeni
6,150
Ödül Puanları
303
Vaka: 359
Ölüm: 4

Ballendin

.
.
Alınan Beğeni
55
Ödül Puanları
28
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.
başımız saolsun allahım türkiyemize yardım etsin .

Sieger

𝐕𝐒𝐑𝐎 𝐃𝐞𝐯𝐞𝐥𝐨𝐩𝐞𝐫, 𝐏𝐊𝟐 𝐄𝐝𝐢𝐭𝐨𝐫
Premium
.
Alınan Beğeni
6,150
Ödül Puanları
303
Yayılma hızı diğer ülkelelere göre çok hızlı, onlarda on günde 20, 30 iken bizde on günde 300'ü geçik.
Evde kalan mı var? Kimse umursamıyor ve olayın ciddiyetinin farkında değil, özellikle yaşlılarımız. Gençlerden daha çok piyasadalar.

Yuppi

vsro.org
.
Alınan Beğeni
2,572
Ödül Puanları
113
Ben olayın ciddiyetinin ne hükümet ne de halk tarafından algılanmadığını düşünüyorum. Risk grubundaki yaşlıların İstanbul'da toplu taşıma kullanma oranlarında ciddi bir düşüş yok. Hükümetin evinizde kalın çıkmayın derken düştüğü çelişkiyi zaten anlamak mümkün değil. İnsanlar evine ekmek götürmek için çalışmak zorunda bu durumda nasıl dışarıya çıkmayacak bu insanlar kaldı ki halihazırda evde duran yakınlarının da bu durumda evlerinde durmasının hiç bir manası kalmıyor dışarıda enfekte birisi alıp eve virüsü getirebilir. Açıklanan ekonomik destek paketine bakıyoruz tamamen büyük şirketlere yönelik burada esnafın pekte düşünüldüğü söylenemez. Olması gereken her türlü borçların ayrım yapılmaksızın ötelenmesidir.

Şahsi görüşüm sokağa çıkma yasağı öyle yada böyle ilan edilecek başka türlü salgını kontrol altına almak mümkün görünmüyor. Salgını kontrol altına alan Çin'de bile halen sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Hal böyle iken ve karşımızda sürüsü ile örnek ülke var iken neden bu ısrar anlamak mümkün değil. İşler çığrından çıktığı zaman sokağa çıkma yasağının hiç bir manası da kalmayacak (bkz: İtalya).

Hepimizin annesi babası var ve çoğuda risk grubunda. Ayrıca gençler grip gibi atlatıyor geçiriyor demekte çok saçma çünkü Covid-19'un tam olarak vücutta bıraktığı hasar ile ilgili herhangi bir makale görmedim. Covid-19 akciğerlerdeki alveoller de kana oksijenin girişini sağlayan ve kandaki karbondioksit'in çıkışını sağlayan hücrelere saldırıyor. Ölen vakalar da virüsün yaptığı saldırı sonucu alveollerde ödem oluşuyor ve belirli bir boyuttan sonra ödem patlıyor kısaca ölen kişilerin akciğerleri su doluyor ve boğularak ölüyorlar. Bu etki gençlerde ne boyutta yaklaşık 600 milyon alveoitin ne kadarında hasar bırakıyor bununla ilgili henüz bir bilimsel veri okuyamadım. Temennim odur ki en kısa sürede bu salgını sevdiklerimize ve kendimize zarar gelmeden atlatırız.

ServerEdit

Php Coder
.
Developer
Alınan Beğeni
619
Ödül Puanları
93
Ben olayın ciddiyetinin ne hükümet ne de halk tarafından algılanmadığını düşünüyorum. Risk grubundaki yaşlıların İstanbul'da toplu taşıma kullanma oranlarında ciddi bir düşüş yok. Hükümetin evinizde kalın çıkmayın derken düştüğü çelişkiyi zaten anlamak mümkün değil. İnsanlar evine ekmek götürmek için çalışmak zorunda bu durumda nasıl dışarıya çıkmayacak bu insanlar kaldı ki halihazırda evde duran yakınlarının da bu durumda evlerinde durmasının hiç bir manası kalmıyor dışarıda enfekte birisi alıp eve virüsü getirebilir. Açıklanan ekonomik destek paketine bakıyoruz tamamen büyük şirketlere yönelik burada esnafın pekte düşünüldüğü söylenemez. Olması gereken her türlü borçların ayrım yapılmaksızın ötelenmesidir.

Şahsi görüşüm sokağa çıkma yasağı öyle yada böyle ilan edilecek başka türlü salgını kontrol altına almak mümkün görünmüyor. Salgını kontrol altına alan Çin'de bile halen sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Hal böyle iken ve karşımızda sürüsü ile örnek ülke var iken neden bu ısrar anlamak mümkün değil. İşler çığrından çıktığı zaman sokağa çıkma yasağının hiç bir manası da kalmayacak (bkz: İtalya).

Hepimizin annesi babası var ve çoğuda risk grubunda. Ayrıca gençler grip gibi atlatıyor geçiriyor demekte çok saçma çünkü Covid-19'un tam olarak vücutta bıraktığı hasar ile ilgili herhangi bir makale görmedim. Covid-19 akciğerlerdeki alveoller de kana oksijenin girişini sağlayan ve kandaki karbondioksit'in çıkışını sağlayan hücrelere saldırıyor. Ölen vakalar da virüsün yaptığı saldırı sonucu alveollerde ödem oluşuyor ve belirli bir boyuttan sonra ödem patlıyor kısaca ölen kişilerin akciğerleri su doluyor ve boğularak ölüyorlar. Bu etki gençlerde ne boyutta yaklaşık 600 milyon alveoitin ne kadarında hasar bırakıyor bununla ilgili henüz bir bilimsel veri okuyamadım. Temennim odur ki en kısa sürede bu salgını sevdiklerimize ve kendimize zarar gelmeden atlatırız.
Ciddiyet mi 😂 bursa otogarda son durum nerde hani insanlar evinde kalıyordu hani bizim toplum böyle sivri kafa olduğu sürece dünya da en son virüsü atacak yer türkiye

Ekli dosyalar

• 20200321_103031.jpg
    20200321_103031.jpg
    2.3 MB · Görüntüleme: 15
V

V4N_HELLSING

Son dakika: Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, koronavirüste hasta sayımızın 947'ye çıktığını can kaybımızın ise 21'e yükseldiğini açıkladı.
56C570AF-BBDA-4D35-A1E5-F3DB1F591C1F.jpeg

Alınan Beğeni
27
Ödül Puanları
28
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.
Dostum okunulmaması gereken birşeyse boş yere ekstra tırnak açıp gereksiz bir açıklama yapmana gerek yoktu, benim Yaradanım bunu emrediyor zoruna giden bir bölüm varsa s.klemezsin olur biter ;) herzaman olduğun gibi olmaya devam et kısaca, seni böyle seviyoruz 💛.

İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.