Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online rebels reklam

100 Cap Database Loyality Online 100 Cap Emek Ch | Coin | Drop | Box | PlayToWin Grand Open 18.04.2020 /Saat 20:00

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Spare

Machine Man
.
Alınan Beğeni
3,702
Ödül Puanları
605
silme la silme yaptığının ne olduğunu söyle bi insanlar emek vermiş yapmış senin yaptığına ne denir millet oynasın kapatsın yap açılıştı yapılcak haraketmi bu senin yaptığın
Merhabalar öncelikle,
İşini bilen, gerçekten editor olan kişiler yaparsa bu işi piyasa daha temiz bir hal alır. Serverde oyuncu olarak oynayacak olan insanlarda mağdur olmaz.
Serverin açılmasını bekleseydi ve bu açıktan faydalanıp serverde istediğini yapsaydı, siz oyuncuların hakkını yemiş olmayacak mıydı?

İşi işi bilen kişiler yapsın yada bilen kişilere bıraksın. Konuya müdahale etmeyeceğim, her ne kadar tasvip etmediğim bir konuda olsa gerçekten bu tarz olayların olmaması adına.

İş güvenliğindeki önemli sözlerden birisi; "İŞİ UZMANINA BIRAK" diyerek konudan çıkıyorum.

Spare

Machine Man
.
Alınan Beğeni
3,702
Ödül Puanları
605
Hocam kusura bakmayın ama sizde sıvamışsınız bir forumun moderetörü size db çalıp getiriyor sizde bunu savunmaya çalışıyorsunuz.Arkadaş s sroyada aynını yaptı ancak o zaman moderetör değildi ama şuanda bir sorumluluğu mevcut.
Arkadaşı savunmuyorum, bu tarz işlerle uğraşacak kadar hepimizin bir bilgisi mevcut. Uğraşsak uğraşırız değil mi? Biz uğraşmıyoruz yapımız bu.
Bu arkadaş bizim yetkilimiz, ben bu işin arkasında da değilim karşısında da değilim. Ha bir gün olursa ki, bir gün bu arkadaş hırsızlık yapar. Hakkı olmayan birinin parasını yer. Para için bu işi yapar. O zaman karşısında biz dururuz. Örneğini geçen gün VSROEditor'de yaşadık. Yetkileri alındı. Geçmişte de bir çok kez yaşadık. Birisi çıkıp derse ki bu adam bu işi para için yapıyor Hakan'ın yetkilerini şu dakika alırım.

Ancak bu arkadaş bu işlerle uğraşıyor. Kendi çıkarına kullansa kullanabilir mi? Kullanır. Kullandı mı? Kullanmadı.
İsterse çok rahat bir şekilde oyun içinde istediğini yapıp, oyunun gelirlerine dahil taş koyabilirdi.(Para kazanabilirdi) Koymadı.

Bakın bu işi bilen yapsın, bilmiyorsa sorsun. Sormuyorsa parasını versin en iyi şekilde yaptırsın. Para kazanmak istiyorsa herkes işini gereğince yapsın, fırsat vermesin.

Bakın aynı arkadaşın şöyle bir konusu var incelemenizi isterim; Paylaşım - Vsro Port Açma Güvenlik Duvarı Ayarları

Spare

Machine Man
.
Alınan Beğeni
3,702
Ödül Puanları
605
Hırsızlığı tasvif etmeyen hırsıza hırsız diyen ben kirlilik ama onu savunan değil öyle mi ? Öyleyse gülmeye devam edin lütfen :D :D

Hakanın yaptığını tasvip etmediğimi zaten söyledim. Arkasında değilim ancak karşısında da değilim. Tasvif değil bu arada tasvip.

Bakın burada herkesin özgür bir iradesi var ve konuşabiliyor, kimse banlanmıyor. Siz rahatlıkla benim Hakan'ı savunduğumu iddia edebiliyorsunuz ki başından beri savunmadığımı ancak karşısında da durmayacağımı söylememe rağmen. Sizi de ben banlamayacağım.

Bakın size geçmişte yaşanan bir kaç olayı ve örneklerle bu konuya neden karışmayacağımı anlatayım. Beni bir çok kişi cSRO ve cSRO-R dosyalarını paylaşmam ile tanıdı. Bu dosyaları çalan ben değildim ancak yedekleri elimde mevcuttu çalan ekip yani f8 ekibi ile birlikteydik ve o dönem beraber bu dosyaları kullandık. Uzun zaman sonra bir çok sorun yaşadık ve ben bu dosyaları paylaştım. Paylaştığım da kimse bana yada onlara hırsız demedi, herkes kullanmaya birşeyler yapmaya çalıştı ve sorunlarını çözmeye çalıştı. Hala da çalışıyorlar ve csro - csro-r ile alakalı elimde paylaşmadığım 30GB'a yakın bir arşiv daha var. Konumuz ve anlatmak istediğim şu; Kullandığını vSRO dosyaları ve bu sektörde olan herşey çalıntıdır. Özgün bulabileceğiniz birşey neredeyse yok. Herkes birilerinden birşeyler çalıyor bu zaman zaman dosyalar, databaseler ve fikirler bile çalınıyor. Ben büyük forumlardan birinin adminin defalarca kez rakiplerinin serverlerinin databaselerini paylaştığını dahi gördüm.

Biz herşeyden önce burada bir mahkeme değiliz. İlk dosyaların paylaşıldığı günden bugüne kimlerin forumlarında neler paylaşıldı ve neler çalındı. Nasıl o zamanda yayılması engellenemediyse, bugün de engellenemez.

Tüm bunlar neden yaşanıyor? Playerler neden silkroad'dan soğuyor?

Bazı kesimin bu dosyalardan uzak durması gerekiyor arkadaşlar, bahsettiğim kesim şu; İşini doğru dürüst yapamayacaksan, serverini ve oyuncu güvenliğini koruyamayacaksan girmeyeceksin bu işe. Adil bir şekilde oyununu yönetemeyeceksen ve sonuna kadar mücadele edemeyeceksen girmeyeceksin bu işe. Uzun lafın kısası, bu işin bir hırsızlık olduğunu düşünüyorsanız vsro dosyalarını kullanmayın ve bu sektörden uzak durun. Çünkü birilerinin ekmek yediği dosyalar çalındı ve paylaşıldı sizde bu hırsızlığa ortak olup, vsro dosyalarından ekmek yemeyin.

sarkolata

.
Developer
Alınan Beğeni
793
Ödül Puanları
93
Çalınan bir şey derken ? O konuda şöyle bir durum oldu arkadaş hakkını alamadığı için kendi editlediği db'yi paylaştığını söyledi ve dediğiniz şekilde indirdim.Ayrıca eğer o databasenin içerisini açıp accountlara baktıysam veya db yi yükleyip kullandıysam ve şuanda db elimde mevcutsa konu üzerindeki bütün kötü sıfatları sahipleniyorum.

Kendisi db'ye bir halt yapmadı. Hakkının karşılığını fazlasıyla almasına rağmen aralarındaki takışma sebebiyle paylaştı.
Paylaştığı şey kendisine ait falan da değil. Bilmiyorsanız bu arada o db bizim eski BP Stardust'ın database'i idi ve 3500 online da görmüştü. Piyasadaki saçma sapan birçok db'den de daha temiz ve sorunsuzdur.
WildSro'yu açan şahıs geldi bizden ücreti karşılığında kendi serverında kullanmak üzere aldı.

Konuda yapılan şeyi desteklemiyorum. Yapacağım bir davranış değil asla. Server sahibine de üzüldüm.
Ama kardeşim onlarca anlatım var. Resimli var videolu var. Bir tanesini ben bile hazırladım. Bu kadar basit hatalar yapılmamalı.

Spare

Machine Man
.
Alınan Beğeni
3,702
Ödül Puanları
605
Konudaki gereksiz sayılan mesajlar silinmiştir. Konu geçici olarak kilitlendi.

Bu tarz sorunları yaşamamak için bu konunun da sahibi olan @EfsaneSro 'nun paylaşımını incelemeyi unutmayın Paylaşım - Vsro Port Açma Güvenlik Duvarı Ayarları

Burası bir paylaşım forumu, bu tarz şeylerin paylaşılması burada engellense başka bir yerde paylaşılır ve sadece bu forumun gelişmesini engeller.
Bu tarz paylaşımları tasvip etmesekte, bu tarz durumlar bu sektörü var eden durumlardır. En başında vSRO dosyaları çalınmasa hiç kimse şuan bu forumda değildi. Tedbir, tedbir, tedbir. Önleminizi alırsanız bu gibi durumlar yaşamazsınız, alamayacaksanız zaten bu tarz işlere kalkışıp oyuncularınızın hakkına girmeyin. Bu portları illa ki açık bırakacaksanız Scope olarak kendi IP adresinize açık bırakın zor şeyler değil bunlar.

Konudaki serverin sahibi gelip, konunun kaldırılmasını isterse konu o dakika kaldırılır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.