Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online boş reklam

Duyuru Discord Community ve Facebook sayfa dolandırıcılığı hakkında!

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,869
Ödül Puanları
213
Merhaba değerli Vsro.Org üyeleri,

Son zamanlarda projemi duyan bazı kişiler, Discord üzerinden benimle iletişime geçtiler ve projemi tanıtmak istediler. Ancak, kendilerini sanki bu işin uzmanıymış gibi göstermek için abartılı ifadeler kullanarak ve gereksiz övünmelerle konuşarak komik bir duruma düştüler. Bu tür durumlarla başa çıkmak için "Çok konuşan çok yalan söyler" ilkesini hatırlayarak, bu kişilerden beni Discord sunucularına davet etmelerini talep ettim. Ben davet etmeleri için mesaj yazarken bir de baktım benden önce davranmışlar ve davet göndermişler...

Discord sunucularında bulunan 600'den fazla üyenin 20 kadarının profillerine baktım ve hepsi aynı gün Discord'a katılmış ve aynı gün sunucuya üye olmuş gibi görünüyordu. Tüm bu üyelerin profilleri sahte olduğu açık ve netti. Kimisi Justin Bieber'ı dinliyor gibi gözükmüş, kimisi Vengaboys'u tercih etmiş, kimisi de Alexandra Stan açıp hoparlörleri patlatmaya gelmişti. Açıkçası, hepsi bot hesaplarıydı ve bu kişinin amacı, Discord üyeleriymiş gibi görünen bot hesaplarına proje tanıtımı yaparak para kazanmaktı.

Projemi Discord veya Facebook grupları üzerinden tanıtmayı düşünmüyordum ve sadece ne istediklerini öğrenmek amacıyla hoşgörülü bir şekilde görüşme taleplerini kabul etmiştim. Ancak, bu kişi ısrarla projemi tanıtmak istedi ve sorduğum sorulara kendi sorularıyla cevap verdi. Telefon dolandırıcılarının tipik taktiklerini kullanarak, düşünme fırsatı bile vermeden aceleci davrandı. Bu bot hesaplarla ilgili durumu kendisine bildirmeden konuşmayı sonlandırıp discord grubundan ayrıldım.

Sizi dolandırılmaktan korumak amacıyla bu bilgiyi paylaşıyorum. Birisi size fazlasıyla ısrar ediyorsa, mutlaka niyetini bir şekilde sorgulayın ve aceleci kararlar vermeyin. Bir tanıtım yapacaksanız, kötü niyetli kişilerle konuştuğunuz ihtimalini göz önünde bulundurun ve en azından araştırma yapmadan iş yapmamak önemlidir diye bir düşünün.

Bahsedilen kişinin forumdaki kullanıcı adı:
@cagman5259 ( BANNED)

Banlanma sebepleri:
Açtığı konu, topluluk tanıtımı ile ilgiliydi ve hemen kaldırıldı. Diğer sebep ise, doğrudan benimle olan konuşmadan sonra yaptığım araştırmada ortaya çıkan kötü niyetli davranışlarıdır.

İlgili Discord grubunun adı: (BOT HESAP DOLU)
[ SROSTAR ] COMMUNITY

Haricen discordda gördüğüm ve gerçek adı olduğunu kabul ettiğim isim:
Lokman CAĞMAN

Bu tür kişileri forumumuzda barındırmıyoruz.
Kendinize dikkat edin...
Sağlıklı günler dilerim.

Dsgn

Sunucu ve Edit Hizmetleri
Elite
Alınan Beğeni
2,490
Ödül Puanları
113
Hiç değişmez biri sv açmaya kalksın oyuncudan önce giren kişiler top 5 listesi gibiler bilmeyenleri kandırıp paralarını alırlar söyledikleriyle gerçekler farklıdır
Ava giden avlanır

Alınan Beğeni
25
Ödül Puanları
28
Bu piyasada çok tecrübem olmasa da kısa sürede anladım ki belirli başlı sunucular dışında discordta reklam vermek tamamen çöpe para atmak ve aynı şekilde face sayfaları için de durum aynı.

Alınan Beğeni
457
Ödül Puanları
63
çok haklısın, birden fazla discord & facebook grupları ile reklam amaçlı çalıştım, reklamcıyım diyerek ücretli reklam hizmeti vermek istemişlerdi dc veya fb kanalını incelediğimde bot hesaplar ile dolu olduğunu görüyordum, gerekçe olarak dc kanalında bot olduğunu işe yaramaz bir reklam grubu olduğunu bu sebeple reklam vermeyeceğimi söyledim, ne sebep ise tr'de reklam fiyatlarıda bir hayli yüksek boş gruplara haftalık istedikleri fiyatı bazı yabancı gruplar aylık istiyor niyetlerinin ne olduğunu zaman içerisinde daha iyi anlamış bulunmaktayım malum piyasada açılan serverlerin bazıları bu tarz insanlar ve grupları tarafından mahrem bir şekilde bilgi sahibi olmadan üç beş kuruş para kazanmak için açılmaktadır(bu insanlara yardım eden editörlerde muhakkak vardır bu editörleride bir incelemek gerekiyor), genelide zaten emek vermeden hazır db'ler ile açılmaktadır, hatta bazı kişilerde şunu yapmaktadır bir oyun açılacak x tarihte eğer sizi tanıyorlarsa ve sizden hoşlanmıyorlarsa > bu şahıslarda o tarihe server hazırlayıp açıyorlar veya bilen birilerine açtırıyorlar çevrelerindeki oyunculara in game pay vaad ederek sizin serverinizi bitirmek için diğer oyuncuları kendi açtıkları hıçkırık gibi servere çekiyorlar, bu insanların bunu yaptığını kanıtlayamam ancak başıma gelen bir olaydır ve bu forumda bazı arkadaşlarda bunu gayet iyi bilmektedir, yani piyasada bu işle ilgilenen insanları uzaklaştırmak istediklerini düşünmekteyim, forum üzerinde bu tarz konulardan her zaman uzak durmaya çalışıyorum çünkü müdahil olmak istemiyorum ancak ADMIN tarafından bir konu açılmış ve gerçekten yaşadığım için anlattıklarına ek olarak bende yaşadığım olayları aktarmak istedim, sinek küçüktür ama çorbada mide bulandırır derler buda öyle birşey işte

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.