Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online boş reklam

ecSRO Yardım ecsro kervan hk.

Alınan Beğeni
382
Ödül Puanları
63

Capture.PNG

Sadece itemin alış satış fıyatını değiştirsem iş yapar mı ?

TALENT

Deneme Mod
Alınan Beğeni
269
Ödül Puanları
63
Merhaba,
Eğer orada yazan fiyatı değiştirmek istiyorsan _Refobjcommon'dan itemi bulup Price değerini değiştirip bu sorunu düzeltebilirsin ama fw olan şehirlerde vergi sistemi olduğu için verdiğin fiyatlar artabilir/azalabilir.

Oyla 0

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,869
Ödül Puanları
213
Thief kazancı malın normal satış fiyatı üzerinden belirleniyor, commonda görünen sellprice yani... Bu şekilde sadece alış fiyatı artırırsan thief kazancı trader kazancına bakarak bozuk para gibi kalabilir.. Satın alma fiyatı 1000 gold ise satış fiyatını alış fiyatından 10% daha düşük tutmak uygun oluyor... ben öyle yapıyorum.

Oyla 0
Alınan Beğeni
382
Ödül Puanları
63
Thief kazancı malın normal satış fiyatı üzerinden belirleniyor, commonda görünen sellprice yani... Bu şekilde sadece alış fiyatı artırırsan thief kazancı trader kazancına bakarak bozuk para gibi kalabilir.. Satın alma fiyatı 1000 gold ise satış fiyatını alış fiyatından 10% daha düşük tutmak uygun oluyor... ben öyle yapıyorum.
başka bişeyle oynama yapmama gerek yok yani demi, fiyatlarını değiştirsem olur

Oyla 0

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,869
Ödül Puanları
213
Rate'i ayarlamak için _ItemQuotation tablosu.. Bu tabloda patch de gerekmez. Önce mal fiyatı(Price) ve thief kazancı(SellPrice)
Sonra _ItemQuotation tablosundan çarpanları ayarlaman gerek.
Sadece Price ve SellPrice değiştirirsen de olur ama _ItemQuotation tablosu şehirler arası, her mal için her npcye ayrı ayrı kazanç ayarlıyor.

Mantığı bu XLS dosyasında görebilirsin.. Nereden Nereye şeklinde.
"]

Sadece mantığı görmen için paylaştım. Direkt olarak kullanma doğru ayarlı olmayabilir. Sadece şema olarak kullanıyordum. :)

Oyla 0
Alınan Beğeni
382
Ödül Puanları
63
stocklar 10, stockları arttırsam ne olur ?
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

Kâr'ı arttırmak için hangi tabloda işlem yapmalıyım basit bir şekilde söyleyebili rmisiniz

Rate'i ayarlamak için _ItemQuotation tablosu.. Bu tabloda patch de gerekmez. Önce mal fiyatı(Price) ve thief kazancı(SellPrice)
Sonra _ItemQuotation tablosundan çarpanları ayarlaman gerek.
Sadece Price ve SellPrice değiştirirsen de olur ama _ItemQuotation tablosu şehirler arası, her mal için her npcye ayrı ayrı kazanç ayarlıyor.

Mantığı bu XLS dosyasında görebilirsin.. Nereden Nereye şeklinde.
*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***
"]

Sadece mantığı görmen için paylaştım. Direkt olarak kullanma doğru ayarlı olmayabilir. Sadece şema olarak kullanıyordum. :)
şuan için ayrı ayrı kazanç sağlamasına gerek yok, çünkü sadece dw ve jangan açık

price: 348
sellprice: 174

Oyla 0

Protech

Database Editör
.
Alınan Beğeni
180
Ödül Puanları
43
kar marjını sadece arttırmak istiyorum diyorsan itemquotatıon tablosundan çarpanları değiştirerek sonucu elde edebilirsin npc deki itemlerin adet fiyatını değiştirmek istiyorsanda _RefPricePolicyOfItem tablosundan itemin cost değerini değiştirebilirsin

Oyla 0
Alınan Beğeni
382
Ödül Puanları
63
kar marjını sadece arttırmak istiyorum diyorsan itemquotatıon tablosundan çarpanları değiştirerek sonucu elde edebilirsin npc deki itemlerin adet fiyatını değiştirmek istiyorsanda _RefPricePolicyOfItem tablosundan itemin cost değerini değiştirebilirsin
.....
1453.PNG

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.