Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online boş reklam

Paylaşım Firewall Hatalı Giriş Yapanları Engelleme Programı

EfsaneSro

Sıkıldım
.
Alınan Beğeni
9,106
Ödül Puanları
113
Dosya Adı:​
Sunucu Hatalı Girişleri Engellemek​
Dosya İçeriği:​
.exe​
Download:​
Dosya Amacı:​
Hatalı Kullanıcı adı veya şifre denemelerini banlar​

Bildiğiniz üzere internette herşeyde bruteforce denemesi mümkün ve random ip adresleri sunucularda bruteforce denemesi yapmaktadır ( yada ben öyle düşünüyorum)
Ve böyle bir program hazırladım programın amacı eğer bir ip adresi sizin sunucunuza yanlış kullanıcı adı veya şifre giriyorsa ( buna şifrede dahil ) otomatik olarak firewallden engellemek için bir c# console program yaptırdım yapay zekaya Sunucum fransa olmasına rağmen türk ip adreslerinide görünce şüphelenmedim değil :D

Tahminen bruteforce olayıdır yani tam emin değilim fakat burda deneyen ipleri banlamak için program yaptırdım chatgpt'ye

ctrl 1 tuşuyla gizlenip
ctrl 2 tuşu ile tekrar geri getirebiliyorsunuz konsol ekranını

ENGELLE Kuralı altında giden ve gelen kurallarda engeller o ip adreslerini( dikkat edin 1 kere bile hatalı giriş yaparsanız sunucuya sizide banlar :D )
( Bilmiyorum belki önemsiz ip adresleridir fakat canımı sıktı böyle birşey yapmak istedim)

(Belki Bruteforce denemesi değildir biri beni bilgilendirirse sevinirim)

Çünkü çıkan ip adreslerini googlede tarayınca böyle sonuçlar aldım.

Program çalıştığında
2 adet txt oluşturur 1 adet ini sakın bu dosyaları kurcalamayın

IPAddressesWithCountry.txt = bu txtde ip adresi ve ülkeyi görürüz
IPAddresses.txt ise ip adreslerini
ayarini= de ise ipv4 adresimizi görürüz
console ekranında ayrıca deneme yapan ip ve ülkeleri görürüz her gördüğümüz ip banlanmaktadır otomatik

1705332984076.png

SaltanatNaibi

VSRO / SQL Server / PK2 Edit / Cyber Security /
.
.
Alınan Beğeni
622
Ödül Puanları
113
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.
Teşekkürler

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.