Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online boş reklam

vSRO Çözüldü Ice ve Fire Temple Mob Kaybolma problemi

Alınan Beğeni
6
Ödül Puanları
8
Merhaba,

Problem kısaca şöyle ;

Fire ve Ice temple içerisine moblar ve uniqler ekledim, bir problem olmadan herşey stabil çalışıyor. Fakat sorun şu ki, uniqler ya da moblar, karakter ile hareket ettiğimde anlık kayboluyor, hemen geri geliyor. Sürekli kaybolup gelme problemi yaşamaktayım. Game Server kaynaklı olabilir mi diye düşündüm ama 106k obje çalışıyor üzerinde. Sanırım bu sayıda iken kaybolma sorunu yaşamayız. İşin saçma tarafı başka hiçbir yerde bu sorunu yaşamamam zaten. Fire ve Ice temple haricinde böyle bir sorun yok. Belki oranın mobları aşırı yoğun olduğu için olabilir mi diye düşünmüştüm fakat Fire temple üzerinde sadece uniqler var ve onlarda karakter ya da uniq hareket ettikçe anlık kaybolup geri geliyor.

Sorunu nasıl çözebileceğim ile ilgili yardımcı olabilecek var mıdır?

Şimdiden Teşekkürler.

Ü

Üye silindi 1104

Merhaba,

Problem kısaca şöyle ;

Fire ve Ice temple içerisine moblar ve uniqler ekledim, bir problem olmadan herşey stabil çalışıyor. Fakat sorun şu ki, uniqler ya da moblar, karakter ile hareket ettiğimde anlık kayboluyor, hemen geri geliyor. Sürekli kaybolup gelme problemi yaşamaktayım. Game Server kaynaklı olabilir mi diye düşündüm ama 106k obje çalışıyor üzerinde. Sanırım bu sayıda iken kaybolma sorunu yaşamayız. İşin saçma tarafı başka hiçbir yerde bu sorunu yaşamamam zaten. Fire ve Ice temple haricinde böyle bir sorun yok. Belki oranın mobları aşırı yoğun olduğu için olabilir mi diye düşünmüştüm fakat Fire temple üzerinde sadece uniqler var ve onlarda karakter ya da uniq hareket ettikçe anlık kaybolup geri geliyor.

Sorunu nasıl çözebileceğim ile ilgili yardımcı olabilecek var mıdır?

Şimdiden Teşekkürler.
Aşağıdaki Leveller Örnektir
Öncelikle Serverin kaç cap farzedelim serverin 100 cap senin (Ice temple fire falan ordaki moblarda 90-100 Mobları)
Test Amaçlı 1-89 level mob spawn kapat ardından test et bakalım doğup kaybolacak mı ordaki moblar eğer kaybolmuyorsa diğer 1-89 level arası örnek spawn rate 0 yapmıştım 6 falan gir mesela

Kod:
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

Oyla 0
Alınan Beğeni
6
Ödül Puanları
8
Aşağıdaki Leveller Örnektir
Öncelikle Serverin kaç cap farzedelim serverin 100 cap senin (Ice temple fire falan ordaki moblarda 90-100 Mobları)
Test Amaçlı 1-89 level mob spawn kapat ardından test et bakalım doğup kaybolacak mı ordaki moblar eğer kaybolmuyorsa diğer 1-89 level arası örnek spawn rate 0 yapmıştım 6 falan gir mesela

Kod:
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

Hocam cevapladığınız için teşekkür ederim, şimdi 1-99 Level arası spawnı kapatıp denedim, maalesef sorun aynı şekilde devam ediyor. GS üzerinde sadece 11k obj kaldı kapattıktan sonra. Bir değişiklik söz konusu değil.

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.