Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online rebels reklam

vSRO Paylaşım Istediğimiz Levele ulaşan belirli sayıda oyuncuya silk ödülü ve özel title verme (Prosedür)

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,896
Ödül Puanları
213
Paylaşım için teşekkür ederim.

sarkolata

.
Developer
Alınan Beğeni
793
Ödül Puanları
93
Çok iyi SQL bildiğim söylenemez ama bildiklerime dayanarak bir kaç şeye deyineceğim:

Veri tiplerine özen gösterin. Mesela charname için varchar(32), Level için tinyint yeterlidir.
Tablonuzda bir index (Identity column) bulundurmak çoğu zaman yararlıdır.
Sonradan referans olabilmesi için tarih sütunu her zaman iyidir. (karakter ne zaman 80 olmuş)
Tabloda "toplam" tutulması genel anlamda sql mantığına aykırı. Bunun için tablodaki satır sayısı COUNT() ile alınabilir böyle bir şeye gerek yok.

Where ile kontrol sağlarken integer türünde kontrol yapmak daha hızlıdır. Zaten elinizde ve tabloda CharID verisi var iken Where CharID=@CharID çok daha iyi bir pratik olur.

Arbys

.
Alınan Beğeni
87
Ödül Puanları
18
Çok iyi SQL bildiğim söylenemez ama bildiklerime dayanarak bir kaç şeye deyineceğim:

Veri tiplerine özen gösterin. Mesela charname için varchar(32), Level için tinyint yeterlidir.
Tablonuzda bir index (Identity column) bulundurmak çoğu zaman yararlıdır.
Sonradan referans olabilmesi için tarih sütunu her zaman iyidir. (karakter ne zaman 80 olmuş)
Tabloda "toplam" tutulması genel anlamda sql mantığına aykırı. Bunun için tablodaki satır sayısı COUNT() ile alınabilir böyle bir şeye gerek yok.

Where ile kontrol sağlarken integer türünde kontrol yapmak daha hızlıdır. Zaten elinizde ve tabloda CharID verisi var iken Where CharID=@CharID çok daha iyi bir pratik olur.
Fikrinizi paylaşmanız benim için çok kıymetli 🙏 Henüz 1-2 haftadır SQL öğreniyorum. Scrolların dışında bu tarz yazdığım ilk prosedür.Zamanla öğreneceğiz bu ince detayları. Vakit buldukça kendimi geliştirmeye çalışıyorum

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.