Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

vSRO Paylaşım Istediğimiz Levele ulaşan belirli sayıda oyuncuya silk ödülü ve özel title verme (Prosedür)

Arbys

.
Alınan Beğeni
87
Ödül Puanları
18
Herkese uykusuz geçen bir geceden selamlar,

Kısa bir süre önce Silkroad üzerinde hobi amaçlı çalışmaya başladım ve bir süredir SQL dilini öğreniyorum. Bugün itibariyle ilk kapsamlı prosedürümü yazmış bulunuyorum ve forum ile paylaşmak istedim 😊

Forumda bulunan 100lvl olunca ödül verme gibi bir konu mevcut fakat o prosedür ile bunun çalışma mantığı aynı değil. Bu prosedür berlilediğimiz levele ilk ulaşan oyunculara ödül veriyor herkese değil . Tüm testleri eksiksiz yapıldı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz

'''Prosedür tamamen tarafımca yazıldı, hiç bir kaynaktan alıntı yapılmadı ''''

Şimdi sistemi anlatıyorum. Örneğin 1x exp rate gibi zor level kasılan bir server açıyoruz. İlk 10,50,100... kişi gibi belirlediğimiz oyuncu sayısına göre max levele geldiğinde ödül kazanıyor

Prosedürün verdiği ödüller ( Ödülleri verdiği kişiye sistem mesaj gönderiyor )
  • Belirlediğimiz miktarda Silk ile ödüllendiriyor
  • PLVL Expert rütbesi veriyor

Önemli Bilgiler =
  • Prosedür tablonun içerisine ödül verdiği oyuncuları kaydediyor ve kaydettiği oyuncuya tekrar ödül vermiyor
  • Tablonun içerisine yaptığı kayıtları kaç adet kayıt girdiyse topluyor, istediğimiz sayıya ulaşınca ödül vermeyi ve veri girmiye bırakıyor (tablonun 0 ile başlayan satırını silmeyiniz)
NOT= Prosedür MaxiGuard ( @sarkolata 👋) kullandığım için onunla uyumlu bir şekilde yazıldı. Farklı guard kullanıyorsak gerekli yerlerde değişiklik yapmanız gerekecektir

1- Paylaştığımız Query kodlarını New Query diyerek çalıştıralım. SRO_VT_SHARDLOG içerisinde max oyuncu kontrolü yapmak için özel bir tablo oluşturacak. Prosedürümüz buraya ödül verdiği oyuncuların bilgilerini girecek

plvlexpert.jpg

Conqueror

Vsro/Database-Editör
.
Alınan Beğeni
2,397
Ödül Puanları
113
Herkese uykusuz geçen bir geceden selamlar,

Kısa bir süre önce Silkroad üzerinde hobi amaçlı çalışmaya başladım ve bir süredir SQL dilini öğreniyorum. Bugün itibariyle ilk kapsamlı prosedürümü yazmış bulunuyorum ve forum ile paylaşmak istedim 😊

Forumda bulunan 100lvl olunca ödül verme gibi bir konu mevcut fakat o prosedür ile bunun çalışma mantığı aynı değil. Bu prosedür berlilediğimiz levele ilk ulaşan oyunculara ödül veriyor herkese değil . Tüm testleri eksiksiz yapıldı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz

'''Prosedür tamamen tarafımca yazıldı, hiç bir kaynaktan tek bir harf tek bir satır kopyalanmadı ''''

Şimdi sistemi anlatıyorum. Örneğin 1x exp rate gibi zor level kasılan bir server açıyoruz. İlk 10,50,100... kişi gibi belirlediğimiz oyuncu sayısına göre max levele geldiğinde ödül kazanıyor

Prosedürün verdiği ödüller ( Ödülleri verdiği kişiye sistem mesaj gönderiyor )
  • Belirlediğimiz miktarda Silk ile ödüllendiriyor
  • PLVL Expert rütbesi veriyor

Önemli Bilgiler =
  • Prosedür tablonun içerisine ödül verdiği oyuncuları kaydediyor ve kaydettiği oyuncuya tekrar ödül vermiyor
  • Tablonun içerisine yaptığı kayıtları kaç adet kayıt girdiyse topluyor, istediğimiz sayıya ulaşınca ödül vermeyi ve veri girmiye bırakıyor (tablonun 0 ile başlayan satırını silmeyiniz)
NOT= Prosedür MaxiGuard ( @sarkolata 👋) kullandığım için onunla uyumlu bir şekilde yazıldı. Farklı guard kullanıyorsak gerekli yerlerde değişiklik yapmanız gerekecektir

1- Paylaştığımız Query kodlarını New Query diyerek çalıştıralım. SRO_VT_SHARDLOG içerisinde max oyuncu kontrolü yapmak için özel bir tablo oluşturacak. Prosedürümüz buraya ödül verdiği oyuncuların ismini yazacak

PHP:
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

2- Bu prosedürü SHARDLOG db içerisinde bulunan _AddLogChar prosedür tablosunun en altına ekliyoruz

_AddLogChar Procedure

PHP:

3- Title için oluşturacağımız satırlara geldik şimdi. Aşağıda belirtilen yerlere ekleme yapmayı unutmayalım. Ayrıca db2media kullanabiliriz RefHWANLevel db satırını media kısmına aktarmak için.

_RefHWANLevel

PHP:

textuisystem

PHP:

Ekli dosyayı görüntüle 14506
Tebrikler eline sağlık

EfsaneSro

Sıkıldım
.
Alınan Beğeni
9,104
Ödül Puanları
113
Güzel paylaşım elbet kullanan çıkar

EfsaneSro

Sıkıldım
.
Alınan Beğeni
9,104
Ödül Puanları
113
Yorum için teşekkürler ❤️
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

Teşekkürler, ne kadar kullanan olursa o kadar mutlu olurum 🙏
Scrollarada merak sal biraz misal sallıyorum karakter 50 lvl ve Fire 5 light 4 cold 7 lvlde
Bu adamında spsi sallıyorum 2.000.000 bu scrol kullanınca mastery karakterin levelinde olsun skilleri açsın maxlasın ve kendi spsinden gitsin bi ara çektiğim bi dbde görmüştüm deneme amaçlı yapabilirsin mesela

Arbys

.
Alınan Beğeni
87
Ödül Puanları
18
Scrollarada merak sal biraz misal sallıyorum karakter 50 lvl ve Fire 5 light 4 cold 7 lvlde
Bu adamında spsi sallıyorum 2.000.000 bu scrol kullanınca mastery karakterin levelinde olsun skilleri açsın maxlasın ve kendi spsinden gitsin bi ara çektiğim bi dbde görmüştüm deneme amaçlı yapabilirsin mesela
Scroll mantığını oturttuğumu düşünüyorum. Beni zorlayan bu tarz prosedürleri yazmaktı ve bu yönde yoğunlaşmak istiyorum. Piyasada yeterince scroll prosedürü mevcut. Aklıma çok değişik bir fikir gelmediği sürece vakit kaybetmek istemiyorum

TOGi

.
Alınan Beğeni
8
Ödül Puanları
8
Güzel kod ellerine sağlık. Sen kafandaki projeyi bitirdin ben hala devili giyerkenki efekti yapamadım :D

Arbys

.
Alınan Beğeni
87
Ödül Puanları
18
Alınan Beğeni
154
Ödül Puanları
43
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.
Eline sağlık başarılar.

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.