Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra
ecr-online rebels reklam

vSRO Çözüldü Job System Hk.

Shanks

.
Alınan Beğeni
40
Ödül Puanları
28
Merhabalar.
Bildiğiniz üzere her yerde kervan çekerek coin verdirme sistemleri mevcut fakat bu sistemlerde EventID 4 ve 6 kullanılıyor yani log in log out mantığı ile işliyor.
Benim yapmak istediğim olay kervanı satınca bir tabloya sayı işletip, bu sayının belirli bir sınıra yükselince o sınıra gelen chara coin verdirtmemek. Yani olayımız coin limit.
Buraya kadar herşey anlaşılıyor fakat procedürümüz eventid 4-6 mantığı ile işlediğinden dolayı bu tabloya anlık veri işleyemiyorum.
Ama şöyle bir olay keşfettim trader char mal satınca log tablomuzda eventid 97 çıkıyor. Hunterda ve thiefte ilk slottaki mal satılınca evenid 90 2. ve daha sonraki slotlarda eventid 91 çıkıyor.
Bu eventidleri kullanarak anlık olarak tabloya veri işletmemiz mümkün mü ve herhangibir bug oluşurmu ?

Yuppi

vsro.org
.
Alınan Beğeni
2,580
Ödül Puanları
113
Merhabalar.
Bildiğiniz üzere her yerde kervan çekerek coin verdirme sistemleri mevcut fakat bu sistemlerde EventID 4 ve 6 kullanılıyor yani log in log out mantığı ile işliyor.
Benim yapmak istediğim olay kervanı satınca bir tabloya sayı işletip, bu sayının belirli bir sınıra yükselince o sınıra gelen chara coin verdirtmemek. Yani olayımız coin limit.
Buraya kadar herşey anlaşılıyor fakat procedürümüz eventid 4-6 mantığı ile işlediğinden dolayı bu tabloya anlık veri işleyemiyorum.
Ama şöyle bir olay keşfettim trader char mal satınca log tablomuzda eventid 97 çıkıyor. Hunterda ve thiefte ilk slottaki mal satılınca evenid 90 2. ve daha sonraki slotlarda eventid 91 çıkıyor.
Bu eventidleri kullanarak anlık olarak tabloya veri işletmemiz mümkün mü ve herhangibir bug oluşurmu ?
Bahsettiğin mantık doğru, ancak log ile yapılan işlemlerin hiç birisi oyuna anlık yansımaz. Oyuncunun ya giriş çıkış yapması yada oyun içerisinde ışınlanması değişikliği görmesi için şarttır. Log'lar aslında çok ayrıntılı tutuluyor, oyuncunun itemi çantasındaki hangi slottan hangi npc'ye kaç gold sattığı gibi çok ayrıntılı bir bilgi var log kısmında. EventID 4 ve 6 bu iş için olabilecek en stabil yöntem, diğer yöntemlerde incelenerek yapılabilir ama bahsettiğin sistemde server'da aynı anda 100 oyuncu o itemleri satarsa vay SQL'in haline :)

Oyla 0

Shanks

.
Alınan Beğeni
40
Ödül Puanları
28
Öyle ama char oyundan çıkmadığı sürece kervan çekmeye devam ederse limiti aşmış olucak. Aklında bu konuda fikir varsa sunabilirmisin ?

Oyla 0

Yuppi

vsro.org
.
Alınan Beğeni
2,580
Ödül Puanları
113
Öyle ama char oyundan çıkmadığı sürece kervan çekmeye devam ederse limiti aşmış olucak. Aklında bu konuda fikir varsa sunabilirmisin ?
Limitin üzerindeki işlemler için insert/update yaptırmazsan sorun çözülür.

Oyla 0

Shanks

.
Alınan Beğeni
40
Ödül Puanları
28
Mesela şöyle bişey olsa eventid 9 ve 11 kullanarak kervan satıp ışınlandıktan sonra bir tabloya sayı işletsem ve 4 ve 6 kullanıp bu tablodaki sayıya göre coin verse chara nasıl olur

Oyla 0

Yuppi

vsro.org
.
Alınan Beğeni
2,580
Ödül Puanları
113
Mesela şöyle bişey olsa eventid 9 ve 11 kullanarak kervan satıp ışınlandıktan sonra bir tabloya sayı işletsem ve 4 ve 6 kullanıp bu tablodaki sayıya göre coin verse chara nasıl olur
Olur ama yine her satış işlemi için değerleri okutman gerekir. Job içinse işlemi devam ettirmen lazım. Baştan söylüyorum çok fazla buga açık bir sistem olur, yazdığın prosedürde bir transactionın tamamlanmaması veya herhangi bir dead lock durumunda oyuncu direk şikayetçi olacaktır :)
EventID 4 ve 6 dan şaşma derim.

Oyla 0

ILower

.
Alınan Beğeni
16
Ödül Puanları
18
Bakın söyle bir bug oluşuyor.

Event ID 4 6 olarak ayalarladın
böyle bir bug oluyor o zaman
Limit koymak istiyorsanız bu buyuk sıkıntı diyelim limit 100
adam hiç çıkmadan 100 kervan cekerse limit tamam olur
ancak kişi 90 kervan cekip cıkıp gırerse +100 daha kervan cekebilir çünkü sistem girip cıktıgında işleyecegi için Limiti görmez

Event ID 9 11 yaparsanda söyle sorun var o zaman
cost game server anlık cektıgı ıcın sıfırlasanda teleprorttan sonra satıslarda eskı cost geri gelir.
o zamanda adam direk 2 3 kervan cekmıs sayılır bunu tam stabil paylaşan yok malesef dogru düzgün bugsuz

Oyla 0

Shanks

.
Alınan Beğeni
40
Ödül Puanları
28
Bende bu yüzden anlık olarak tabloya veri işletmek için trader mal satınca eventid 97 denedim ve anlık olarak veriyi işlettim fakat bunu 100 kişi aynı anda yaparsa herhangibir sıkıntı olurmu bilmiyorum. Aklımda şöyle bir sistem var event id 9-11 ile tabloya veri işletip eventid 4-6 ilede tablodaki sayıya göre coin verdirmek

Oyla 0

Shanks

.
Alınan Beğeni
40
Ödül Puanları
28
Peki hunter içinde geçerlimi bu yaptığınız işlemler ?

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.