Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra
ecr-online rebels reklam

vSRO Çözüldü Job unique spawn sorunu

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,943
Ödül Puanları
213
Kısaca özetleyeyim..
1- Üzerinde çalıştığım veritabanımda job teleportlar açılıyor fakat uniqueler atmamaya başladı. (2 gün önce fark ettim)
2- Files değiştirdim, yine atmadı..
3- Veritabanı değiştirdim... (Clean veritabanını yeniden kurdum) yine atmadı..
4- Sheduler zamanlarında tarih sıkıntısı yok buna eminim..başta onu kontrol etmiştim zaten.. Zamanlamaları yeniden ayarladım yine atmadı.
5- VMware üzerinden çalıştırıyorum... yeni bi makina kurdum.. orda farklı bir db kurup denedim, yine files değiştirdim yine aynı.
6- Uniqueler kapalı değil common üzerinde aktifler. Manuel atınca da sorun yok..
7- /worldstatus bana 38K mob gösteriyor. Burada da bir sıkıntı yok.
8- Farklı dblerde ve files'larda da aynı sorunu yaşıyorum..
9- Bilgisayar saatim de ana makina ile aynı.. Tarih de sorunsuz bugünün tarihi.. ileri geri aldım yine sorun devam ediyor.
Acaba evi başka bi semte mi taşısam diyorum :)))

ek mesaj.. az önce daha önce düzenlemelerini yaptığım ve birkaç ay açık kalan oyunlardan birini kurdum.. job unqiuelerine rağbet de çoktu.. yani spawn oluyorlardı..
O veritabanında da aynı sorunu yaşıyorum..
Yani veritabanlarımda sorun yok.. files kaynaklı demek isterdim ama fileslar da farklı farklı..
Çok merak ediyorum neden böyle bir şey oldu.

Son olarak.. yazdığım tüm her şeyi bugün yine kontrol ettim ve tekrarladım.
Kapılar tüm veritabanlarında ve files'larda açılıyor ama uniqueler çıkmıyor :)

Şimdi yorumları alalım :)
Belirttiğim kısımlarda eksiğim yok defalarca kontrol ettim. Kaldı ki 3 farklı db ve 4 farklı files ile denedim :)
Çözebilecek varsa sevinirim yoksa evi başka semte taşıycam :)

Sorunun çözümü:
Ana makinayı formatladım ve sunucuyu tekrar açtığımda hiçbir sorun kalmamış. İşletim sisteminin neden bu sorunu yaptığını halen anlamış değilim ve akıl erdiremiyorum.
Ek olarak, localde bu durumun yaşanması normal.. Sunucuda sorun hiç yaşanmıyor. Server yeni restart edilmemiş dahi olsa localde bu durum yaşanabiliyor.. Sunucuda tamamen sorunsuz ve ayarladığıuz saatte spawn oluyorlar.

Alınan Beğeni
44
Ödül Puanları
18
Konuyla alakası olabilir diye yazıyorum. Oyuna restart attığınızda ilk sıradaki job unigueleri bazen geç spawn oluyor veya olmuyor. Bunu göz önünde bulundurup bir deneyin isterseniz.

Oyla 0

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,943
Ödül Puanları
213
Konuyla alakası olabilir diye yazıyorum. Oyuna restart attığınızda ilk sıradaki job unigueleri bazen geç spawn oluyor veya olmuyor. Bunu göz önünde bulundurup bir deneyin isterseniz.
Teşekkürler fakat o durumu da göz önünde bulundurarak saat 13:30'a ayarladığım uniquelerden sonra hiç restart atmadım ve 19:30'da yeniden baktım.. durum aynı.
Bahsettiğiniz konu ise eğer SMC'de 14:00-16:00 arasında ayarlanmışsa notice 14:00 de geçer, 14:30'da spawn olurlar.. Eğer modüller saat 14:00 yani notice saatinden önce resetlenmişse sorun olmaz.. 14:00 ve 14:30 arasında reset yapılırsa spawn saati geldiğinde spawn olmazlar.. Oyun açıkken yeni zamanlama girilirse restart edilmeden etkinlik saati geldiğinde başlar.
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

Sorunun çözümü:
Ana makinayı formatladım ve sunucuyu tekrar açtığımda hiçbir sorun kalmamış. İşletim sisteminin neden bu sorunu yaptığını halen anlamış değilim ve akıl erdiremiyorum.
Ek olarak, localde bu durumun yaşanması normal.. Sunucuda sorun hiç yaşanmıyor. Server yeni restart edilmemiş dahi olsa localde bu durum yaşanabiliyor.. Sunucuda tamamen sorunsuz ve ayarladığıuz saatte spawn oluyorlar.

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.