Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online boş reklam

vSRO Çözüldü Modüllerin gecikmesi

S3XPER

.
Alınan Beğeni
95
Ödül Puanları
28
Merhaba arkadaşlar
Kendi çapımda biraz gelişmek için şu aralar vSro ile uğraşıyorum. Geçenlerde DragonSlayer'in paylaştığını Clean DB+Client+Files (Fixed) dosyalarını kullanarak bir server açtım ve işlemlerimi onun üzerinden gerçekleştiriyorum. Bir kaç sorunum var, onları burada dile getirip yardım almak istedim.

İlk sorunum şu: Server açılırken aslında herhangi bir hata yok. Fakat modülleri çalıştırmaya başladığım zaman agent servera kadar sorun yok. Ondan sonrası certe düşüyor. Fakat bu ini lerde yapmış olduğum bir hata değil de sanki dosyalar geç açılıyor gibi geliyor. Çünkü restart attığımda sorun garip bir şekilde düzeliyor ve açılıyor. Öncesinde böyle bir şey yaşamamıştım. O yüzden bir türlü çözemedim.

1704241444236.png
VMware windows server 2022 - 3200mhz

Bu konuda forumda bir konu gördüm. Odbc "kurmadım" ve SQL server adımız ile alakalı olabileceği hakkında bir yazı gördüm. Ben SQL Server 2022 kullanıyorum. Kullanıcı adım "WIN-" olarak başlıyor. Bu bir hata mı yoksa bunu kurulumda değiştirebiliyor muyuz? Bu konu hakkında bir fikrim yok.

Bunlara ek olarak, görseldeki hata neyden kaynaklanıyor? Burası için ek bir ayar yapmam gerekli mi?

error1.png

İyi forumlar dilerim 🙂

Çözüm
Sürekli local'de çalışırım, hiç bir zaman sa kullanıcı adını kullanmadım her zaman deaktiftir. Yeni kullanıcı oluşturuo tüm yetkileri verip files'a tanımlıyorum. Hiç bir zaman geç açılmadı. Arkadaşın dediği gibi, sorun kurulum ve kullanıcı adında imiş.
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

Kullandığınız fileslar nerenin filesı. Nasıl bi modüller bilmiyorum. Daima clean kullanıyorum sadece agent'im bypasslı. Sorunlarınız modüllerle alakalı da olabilir.
Zamanında bu konudan indirmiştim. Şu an o konu güncelleniyor mu, neler oluyor bilmiyorum. Çünkü zamanında bu paylaşım normal kullanıcılar için açıktı. Fakat ben şu an konuya erişim sağlayamadığım için bir fikrim yok, maalesef.
Çözemezsem modülleri normal halleriyle değiştirip devam ederim artık :)...

Mico

.
Alınan Beğeni
2,488
Ödül Puanları
113
bağlantı ayarlarını tekrar kontrol ediniz veya sa şifresini güncelleyiniz deneyiniz veya odbc sistem dns tekrar ekleme yapınız veya modul gslib config dosyasına sql baglantısı gırdıgınızden emın olunuz veya temiz bir kurulum ile sql serverinizi tekrardan kurunuz sql baglantı hatası veriyor vermekte

Oyla 0

Sieger

𝐕𝐒𝐑𝐎 𝐃𝐞𝐯𝐞𝐥𝐨𝐩𝐞𝐫, 𝐏𝐊𝟐 𝐄𝐝𝐢𝐭𝐨𝐫
Premium
.
Alınan Beğeni
6,153
Ödül Puanları
303
sa kullanıcısını devredışı bırakıp yeni kullanıcı oluşturup tüm yetkileri verin. İni'lerde bulunan sql kullanıcı adınızı .\SQLEXPRESS olarak yazın. Express kullanmıyorsanız direkt olarak ip adresinizi yazın. Modülleri önce tek tek açıp hangisinin geç açıldığını belirleyin. GS geç geliyorsa işlemciniz yetersiz kalıyordur ve ilk açılışta geç açılıyordur. Ön belleğe aldıktan sonra tekrar açmanız da daha hızlı açıldığını göreceksiniz.

Oyla 1

SaltanatNaibi

VSRO / SQL Server / PK2 Edit / Cyber Security /
.
.
Alınan Beğeni
624
Ödül Puanları
113
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.
vSROPLUS shard ve gameserver kullansaydınız guard ile alakalı derdim fakat sunucunuzun işlemcisinden kaynaklı olabilir mapları kapatarak bir deneyin.

Oyla 0

kovboi

KGuardEDGE
.
Developer
Alınan Beğeni
588
Ödül Puanları
93
sa kullanıcısını devredışı bırakıp yeni kullanıcı oluşturup tüm yetkileri verin. İni'lerde bulunan sql kullanıcı adınızı .\SQLEXPRESS olarak yazın. Express kullanmıyorsanız direkt olarak ip adresinizi yazın. Modülleri önce tek tek açıp hangisinin geç açıldığını belirleyin. GS geç geliyorsa işlemciniz yetersiz kalıyordur ve ilk açılışta geç açılıyordur. Ön belleğe aldıktan sonra tekrar açmanız da daha hızlı açıldığını göreceksiniz.
Şu ihtimale ekleme yapayım ben de:

Instance adı customsa böyle bir sorun oluyor. Yani sql kurarken instance adı orijinal bırakılıp expresse ./sqlexpress, değilse de direkt . koyarak bağlanılabilir. Bunun yerine ip bile kullanılsa instance adı custom olduğunda böyle geç bağlantı oluşuyor modüllerde nedense.

Bunun haricinde sa kullanıcısının kullanılmasında sorun yok. Ben kurulum sırasında aktif ediyorum ve hep sa ile kullanıyorum.

Localde birden çok instance ile çalışırken böyle bir sorun yaşıyordum ben de.

Oyla 1

S3XPER

.
Alınan Beğeni
95
Ödül Puanları
28
Öncelikle yorumlar için çok teşekkür ederim. :)

Sorunun çözümü de Ömer'in yazdığı gibi Instance adı ile çözdüm. Yeni bir VM cihazı kurup SQL 2019 kurdum. Kurulumda Basic yerine Media indirmeye aldım. İndirme yaptıktan sonra da normal SQL kurar gibi next next kurulum yaptım. İşlem sonrası zaten belli files vs vs. Bunlara ek olarak da bu kurulumda yine ODBC kurmadım. Ancak hızlı açıldı ve hiç bir sorun çıkarmadı. Tek sorunum bu aradaki bağlantı. Onu da SS olarak atıyorum. Gerek hatayı gerek config.

1704274514726.png

Host kısmına denediğim şeyler = IP , .\SQLEXPRESS ve ss'de görülen adres.

Oyla 0

Sieger

𝐕𝐒𝐑𝐎 𝐃𝐞𝐯𝐞𝐥𝐨𝐩𝐞𝐫, 𝐏𝐊𝟐 𝐄𝐝𝐢𝐭𝐨𝐫
Premium
.
Alınan Beğeni
6,153
Ödül Puanları
303
Şu ihtimale ekleme yapayım ben de:

Instance adı customsa böyle bir sorun oluyor. Yani sql kurarken instance adı orijinal bırakılıp expresse ./sqlexpress, değilse de direkt . koyarak bağlanılabilir. Bunun yerine ip bile kullanılsa instance adı custom olduğunda böyle geç bağlantı oluşuyor modüllerde nedense.

Bunun haricinde sa kullanıcısının kullanılmasında sorun yok. Ben kurulum sırasında aktif ediyorum ve hep sa ile kullanıyorum.

Localde birden çok instance ile çalışırken böyle bir sorun yaşıyordum ben de.
Sürekli local'de çalışırım, hiç bir zaman sa kullanıcı adını kullanmadım her zaman deaktiftir. Yeni kullanıcı oluşturuo tüm yetkileri verip files'a tanımlıyorum. Hiç bir zaman geç açılmadı. Arkadaşın dediği gibi, sorun kurulum ve kullanıcı adında imiş.

Öncelikle yorumlar için çok teşekkür ederim. :)

Sorunun çözümü de Ömer'in yazdığı gibi Instance adı ile çözdüm. Yeni bir VM cihazı kurup SQL 2019 kurdum. Kurulumda Basic yerine Media indirmeye aldım. İndirme yaptıktan sonra da normal SQL kurar gibi next next kurulum yaptım. İşlem sonrası zaten belli files vs vs. Bunlara ek olarak da bu kurulumda yine ODBC kurmadım. Ancak hızlı açıldı ve hiç bir sorun çıkarmadı. Tek sorunum bu aradaki bağlantı. Onu da SS olarak atıyorum. Gerek hatayı gerek config.

Ekli dosyayı görüntüle 17669

Host kısmına denediğim şeyler = IP , .\SQLEXPRESS ve ss'de görülen adres.
Kullandığınız fileslar nerenin filesı. Nasıl bi modüller bilmiyorum. Daima clean kullanıyorum sadece agent'im bypasslı. Sorunlarınız modüllerle alakalı da olabilir.

Oyla 0

S3XPER

.
Alınan Beğeni
95
Ödül Puanları
28

Zamanında bu konudan indirmiştim. Şu an o konu güncelleniyor mu, neler oluyor bilmiyorum. Çünkü zamanında bu paylaşım normal kullanıcılar için açıktı. Fakat ben şu an konuya erişim sağlayamadığım için bir fikrim yok, maalesef.
Çözemezsem modülleri normal halleriyle değiştirip devam ederim artık :)

İnternette bir çok clean adı altında paylaşılan dbleri kurmayı denedim fakat birinden biri uyuşmazlık hataları veriyor genel olarak onun için bunu kullanmak istedim.
Files

Güncelleme

Aldığım son hatayı SQL Server Configuration Manager üzerinden
1704284051483.png
1704284091341.png
1704284109887.png
TCP portlarını 1433 yaptım buna ek olarakta gereken portları açtım bu işlemlerden sonra SQL servera restart attım.

Doğru bir çözümmüdür bilmiyorum ama benim işime yaradı konuyu kapatabilirsiniz :)

Oyla 0
Çözüm

kovboi

KGuardEDGE
.
Developer
Alınan Beğeni
588
Ödül Puanları
93
Arkadaşın dediği gibi, sorun kurulum ve kullanıcı adında imiş.
Kullanıcı adı sa olabilir, sorun onda değildir. Kullanıcı yetkilerinde olabilir ama sa kullanıcısı kullanması problem değil.

Fakat instance bariz bir problem.

Ben de localde sa kullanıcısı ile çalışıyorum.

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.