Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online rebels reklam

vSRO Çözüldü Nest tablosu ID'leri hk.

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,917
Ödül Puanları
213
Merhaba,

Nest tablomun ID'lerini birden başlayacak şekilde yeniden düzenlersem herhangi bir sorun yaşar mıyım arkadaşlar ?

Biraz daha düzenli olsun istedim.

Spare

Machine Man
.
Alınan Beğeni
3,703
Ödül Puanları
605
Sorun yaşayabilirsiniz, o ID'ler başka tablolarda kullanılıyor. Daha önce hiç denemedim. Siz denemeden evvel yedek alın deneyin, denemekten zarar gelmez. :)

Oyla 0
Alınan Beğeni
34
Ödül Puanları
28
Sikinti olur gameserver acilirken birden cok hata alabilirsin

Oyla 0

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,917
Ödül Puanları
213
Hive ve Tactics olsa kesin sıkıntı yapardı ama Nest te sorun olmadı.. Sadece denemek istemiştim uzun zamandır aklımdaydı.
E tabi biraz gezindim mob ve unqiue sayılarında sorun yok.. Yine eski halini kullanmak gerek ama illa bi yerde bir sorun çıkacaktır diye aklıma geliyor.

Oyla 0

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,917
Ödül Puanları
213
Hive ve Tactics olsa kesin sıkıntı yapardı ama Nest te sorun olmadı.. Sadece denemek istemiştim uzun zamandır aklımdaydı.
E tabi biraz gezindim mob ve unqiue sayılarında sorun yok.. Fgw de normal.... Tüm moblar yerlerinde yeterli sayıda yani. Yine eski halini kullanmak gerek ama illa bi yerde bir sorun çıkacaktır diye aklıma geliyor.

Oyla 0

Sieger

𝐕𝐒𝐑𝐎 𝐃𝐞𝐯𝐞𝐥𝐨𝐩𝐞𝐫, 𝐏𝐊𝟐 𝐄𝐝𝐢𝐭𝐨𝐫
Premium
.
Alınan Beğeni
6,163
Ödül Puanları
303
Çıkacağını sanmıyorum, RefNest hiç bir yere bağlı değil sadece içeriğinde ki Hive ve Tactics'ler bağlı.
RefNest kendi başına bi tablo, ordan veri çeken ve ID'lerinin bir yere bağlı olduğu yer yok.

Sadece hive, tactics, groupid, code'lerini kaydırmadan ID'lerini düzenlersen sorun olmaz.

Oyla 0

Xena

.
Alınan Beğeni
1,163
Ödül Puanları
93
Bilip bilmeden yanlış bilgi vermeyin arkadaşlar. Eğer idleri düzenlersen triggerlar bozulur yani fgw'deki moblar spawn olmayabilir.

odLWP2.png

Oyla 0

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,917
Ödül Puanları
213
Bilip bilmeden yanlış bilgi vermeyin arkadaşlar. Eğer idleri düzenlersen triggerlar bozulur yani fgw'deki moblar spawn olmayabilir.

odLWP2.png
Excelde incelediğimde nest ID lerini başka hiçbir tabloda göremedim... zaten dediğim gibi düzenlendiğimde fgw dahil bir çok alanı gezdim, spawnlarda sorun yok.

Oyla 0

Xena

.
Alınan Beğeni
1,163
Ödül Puanları
93
Excelde incelediğimde nest ID lerini başka hiçbir tabloda göremedim... zaten dediğim gibi düzenlendiğimde fgw dahil bir çok alanı gezdim, spawnlarda sorun yok.
Value yazan kısımdaki idler nest id karşılığıdır. Ben görüşümü ve deneyimimi paylaştım gerisi sana kalmış bişey.

Oyla 0

Yuppi

vsro.org
.
Alınan Beğeni
2,578
Ödül Puanları
113
Patlarsın hiç beklemediğin yerde. Tablo illa foreign key ile bağlanmak zorunda değil. NestID leri alan parametrelerde var en basit örneği yukarı arkadaşın belirttiği kısım. FGW leri tamamlamaya çalış nestten olmasada hive hatasından dolayı bozmuşsundur o kısımları. Bozulmamışsa zaten ID lerin değişmemiş demektir.

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.