Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online rebels reklam

vSRO Yardım Old 3 Job hk

Alınan Beğeni
459
Ödül Puanları
63
Merhaba eski 3job sistemini tamamlamaya calısıyorum, job suit tüm mapte giyilebiliyor ancak giyerken cooldown acılıyor ve şehre geri dönüyor avatardan örnek alarak item type ve bazı param değerlerini değiştirdim direkt olarak avatar suit olarak giydi biraz daha kurcaladıktan sonra Cannot equip the selected item hatası vermeye başladı, bunu job suit olarak cooldownsuz olduğu yerde giyilebilir hale nasıl yapabilirim?
trijob.png

TALENT

Deneme Mod
Alınan Beğeni
273
Ödül Puanları
63
Merhaba güzel insan.

bu tarz bir işlem için iki işlem olabilir ya olduğu yere ışınlarsın yada gs edit gerekebilir.Ama ben ikincisi olabileceğini düşünüyorum çünkü town ışınlanma olayını ben db tarafında görmedim.Bu konu hakkında belki @iMonarch ozan hocam bize bilgi verebilir.

Oyla 0

iMonarch

KGuardEDGE
.
Alınan Beğeni
1,015
Ödül Puanları
214
Merhaba, diğer tüm old sistemi bitirdim fakat geriye sadece bu 3 lü job sistemi kaldı henüz başlamadım.
Burada yapman gereken bu itemlerin bazılarında kullanılmayan olanları mevcut isimlerini tam olarak hatırlamıyorum ama 01/02/04/05 olarak gidiyor.
Bu kodlardan sadece, ilgili 3 itemi ayırıp GS üzerinden noplamalısın.
Ek olarak kullandığın dll'yede bu 3 itemi tanımlaman gerekiyor.
Çünkü buradaki ekli olan parametre değerleri birbiriyle orantılı çalışır, işlemlerine devam ettikçe birşeyleri doğru yapıyorsan çakışma vs yaşayacaksın, ama biraz emek edip uğraşırsan sonuca başarılı bir şekilde ulaşacağını düşünüyorum.
Old sistemde, mastery patlama sorunu yaşıyordum 1 hafta uğrasa uğraşa çözmüştük.
Opcode olarak bilgiyi @sarkolata dan
Diğer kaynak bilgiyi ise bilgisi olduğunu düşündüğüm @TurkBirDeV arkadaşımızdan alabiliriz diye umuyorum.
Keyifli Çalışmalar

Oyla 0

Sieger

𝐕𝐒𝐑𝐎 𝐃𝐞𝐯𝐞𝐥𝐨𝐩𝐞𝐫, 𝐏𝐊𝟐 𝐄𝐝𝐢𝐭𝐨𝐫
Premium
.
Alınan Beğeni
6,154
Ödül Puanları
303
Oyla 0
Alınan Beğeni
459
Ödül Puanları
63
yanıtlarınız için teşekkürler, gs üzerinde job kıyafetini giymeye calıstıgımda gönderilen opcode değerlerinin GS karşılığı burada tabi %100 doğru alanın burası olup olmadığından tam emin değilim, bir kişiden daha destek alıyorum ancak oda bunun vsrofileste mümkün olmayacağını olsa bile paket yapısından dolayı buga sebebiyet vereceğini söylüyor daha önceden x bir serverde bu özellik vardı ancak birebir eski 3 job sistemi gibi çalışıp çalışmadığını hatırlamıyorum ilerleyen süreçlerde üzerinde biraz daha test ve denemeler yapılacak o zaman net olarak vsrofileste orjinal 3job özelliklerinin birebir aynısının kullanılıp kullanılmayacağını daha net anlayabileceğiz şuanda geldiğimiz son nokta sadece job suiti anlık giyip çıkarabilmesi kaldı
job gs.png

Oyla 0

sarkolata

.
Developer
Alınan Beğeni
792
Ödül Puanları
93
beni taglamışsınız arkadaşlar ama ben old 3 job sistemimde bununla uğraşmadım yine suit yavaş takılıyor ve takılınca teleport oluyor. pvp moduna geçirmek gibi bir fonksiyon çağırılarak yapılabileceğini sanmıyorum manuel işlem yapmak lazım.
GetJobStatus fonksiyonundan yola çıkarak karakterin canlı job durumu CGObjPC + 0x30'daki State classında 0xF byte'ında bulunuyor, 1-2-3 job türleri 4 şu anda jobda değil. Bu byte değiştilirse yeterli olur mu sanmam başka yerlerde de şeyler olabilir. @goosebumps baktığın yer 0x7034 (client item movement) handler'ı gibi duruyor. Oradan ziyade karakter spawn olduğunda takılı olan job itemine göre job modunda doğuran kısmı bulman lazım, orayı çözdükten sonra zaten custom job suit yaparsın o slota takıldığında kendin geçirirsin.

Oyla 0

Crusade

Full Stack dev
Elite
Alınan Beğeni
64
Ödül Puanları
28
yanıtlarınız için teşekkürler, gs üzerinde job kıyafetini giymeye calıstıgımda gönderilen opcode değerlerinin GS karşılığı burada tabi %100 doğru alanın burası olup olmadığından tam emin değilim, bir kişiden daha destek alıyorum ancak oda bunun vsrofileste mümkün olmayacağını olsa bile paket yapısından dolayı buga sebebiyet vereceğini söylüyor daha önceden x bir serverde bu özellik vardı ancak birebir eski 3 job sistemi gibi çalışıp çalışmadığını hatırlamıyorum ilerleyen süreçlerde üzerinde biraz daha test ve denemeler yapılacak o zaman net olarak vsrofileste orjinal 3job özelliklerinin birebir aynısının kullanılıp kullanılmayacağını daha net anlayabileceğiz şuanda geldiğimiz son nokta sadece job suiti anlık giyip çıkarabilmesi kaldı
Ekli dosyayı görüntüle 18348

istersen bimbum a sor bi yardimci olmaktan cekinmiyor. Onun bu tarz birseyle ugrastigini izlemistim:)

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.