Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online rebels reklam

vSRO Çözüldü Peff de-buff skilleri ile ilgili yardım.

Dragon

.
Alınan Beğeni
94
Ödül Puanları
28
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.
Merhaba,

Bir dönem oynamış olduğumuz bir private serverda rastladığım pet de-buff skillerini kavramak için kolları sıvadık.

Bahse konu private serverın media txtlerini inceledik ve skill yaptığımız aramalarda debufflara dair hiçbir şey bulamadık. Bulamama sebebimiz pet de-bufflarının orada olmamasından kaynaklı. Olsa, attack petin 110 level satırının hemen karşısında bulmalıyız...

(Pet de-buff skillerine örnek verecek olursam; Fox summon scroll 110 olduğunda probability %20 ile 12 lv division vermekte. Buna bağlı olarak Bear summon scroll yine aynı şekilde 110 level olduğunda Kock-back yapabilmekte. Kangroo decay, White Wolf knock back gibi.)

Soru şu; bu işlem _Refskill tablosu haricinde başka bir yerden yapılabilir mi ?
Piyasada mevcut pet skill düzenleme konularından hariç bir yol izlendiğini düşünüyorum.

Saygılar, sevgiler...

Spare

Machine Man
.
Alınan Beğeni
3,694
Ödül Puanları
605
Merhaba,

Bir dönem oynamış olduğumuz bir private serverda rastladığım pet de-buff skillerini kavramak için kolları sıvadık.

Bahse konu private serverın media txtlerini inceledik ve skill yaptığımız aramalarda debufflara dair hiçbir şey bulamadık. Bulamama sebebimiz pet de-bufflarının orada olmamasından kaynaklı. Olsa, attack petin 110 level satırının hemen karşısında bulmalıyız...

(Pet de-buff skillerine örnek verecek olursam; Fox summon scroll 110 olduğunda probability %20 ile 12 lv division vermekte. Buna bağlı olarak Bear summon scroll yine aynı şekilde 110 level olduğunda Kock-back yapabilmekte. Kangroo decay, White Wolf knock back gibi.)

Soru şu; bu işlem _Refskill tablosu haricinde başka bir yerden yapılabilir mi ?
Piyasada mevcut pet skill düzenleme konularından hariç bir yol izlendiğini düşünüyorum.

Saygılar, sevgiler...
Mediada herhangi işlem yapılmadan da RefSkill’de yapılan düzenleme ile attack yaptırılabiliyor. Mediada işlem yapmaya gerek kalmıyor. :)

Dragon

.
Alınan Beğeni
94
Ödül Puanları
28
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.
Mediada herhangi işlem yapılmadan da RefSkill’de yapılan düzenleme ile attack yaptırılabiliyor. Mediada işlem yapmaya gerek kalmıyor. :)

O halde o arkadaşların izledikleri yol bağdata kadar uzanıyor :)
Teşekürler @Spare

Dragon

.
Alınan Beğeni
94
Ödül Puanları
28
Pet skill ReffSkill'de Param11 12 13 ve 14 üzerinden çözülmüştür. Yapmak isteyen arkadaşlar skill param editör kullanıp yapabilirler.

Spare

Machine Man
.
Alınan Beğeni
3,694
Ödül Puanları
605
Pet skill ReffSkill'de Param11 12 13 ve 14 üzerinden çözülmüştür. Yapmak isteyen arkadaşlar skill param editör kullanıp yapabilirler.
Ben yöntemi bildiğinizi düşünerek anlatmadım onu. :)

Dragon

.
Alınan Beğeni
94
Ödül Puanları
28
Ben yöntemi bildiğinizi düşünerek anlatmadım onu. :)

Tüm petlerdeki de-buff işlemler başarılı. Burada tek sıkıntı var belki 2 saat oldu onunla uğraşıyoruz. Sadece beyaz kurt saldırmıyor. Saldırıyor ama bir kez ısırıp geri geliyor, devam etmiyor. Anladığım kadarıyla da npcde bulunan gri kurtla skilleri aynı. Beyaz kurdun saldırmaması neye bağlı olabilir buna bir kaç mantık yürüttük ama olmadı. Bilginiz var mıdır?

Spare

Machine Man
.
Alınan Beğeni
3,694
Ödül Puanları
605
Tüm petlerdeki de-buff işlemler başarılı. Burada tek sıkıntı var belki 2 saat oldu onunla uğraşıyoruz. Sadece beyaz kurt saldırmıyor. Saldırıyor ama bir kez ısırıp geri geliyor, devam etmiyor. Anladığım kadarıyla da npcde bulunan gri kurtla skilleri aynı. Beyaz kurdun saldırmaması neye bağlı olabilir buna bir kaç mantık yürüttük ama olmadı. Bilginiz var mıdır?
Eklediğiniz skill'i kontrol edin. Beyaz kurt skillsiz halde saldırılarını yapıyorda skill eklendikten sonra bunu yapıyorsa hata yapmışsınızdır.

White Wolf'un da skilli olarak saldırı yapmasına engel hiç birşey yok. :)

Dragon

.
Alınan Beğeni
94
Ödül Puanları
28
@Spare @Senua
Petimiz artık saldırıyor ve saldırıyı kesmiyor. Burada sorun şu.. pet 40 olana kadar damaj görünüyor ama 40 lvden sora mobun HP düşüyor ve petin damajı görünmüyor. Buraya kadar geldik devamını yapamadık. Yolu gösterebilirseniz devam edelim. Kısaca; sadece 40 lve kadar petin attığı damaj görünmüyo :) İşlerinizde azami kolaylıklar dilerim.

Son düzenleme:
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.