Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online rebels reklam

vSRO Çözüldü Prosedür Hk

Alınan Beğeni
6
Ödül Puanları
8
Merhaba Arkadaşlar ,

Yeterli Prosedür bilgisine sahip olmadığım için bi konuda yardıma ihtiyacım var..

_Rank_JobRank adında bir tablom var CharID ve TotalExpCount kolonlarını içeriyor.
_Buff adında bir tablom var CharID ve BuffSkillID kolonlarını içeriyor

1) Yapmak istediğim şey _Rank_JobRank tablosundaki en yüksek değere sahip TotalExpCount değerine sahip CharID yi _Buff Tablosundaki CharID kısmına işlemek ve BuffSkillID sinede 33333 değerini vermek ..

2 ) Ve eğer _Buff tablosunda BuffSkillID kolonunda 33333 değeri zaten varsa, _Rank_JobRank taki en yüksek değere sahip TotalExpCount a ait CharID yi bu tabloda güncellemek.

Bilgi ve birikimli arkadaşlara şimdiden Teşekkür ediyorum ..

TALENT

Deneme Mod
Alınan Beğeni
273
Ödül Puanları
63
Merhaba,
1. Soruna Cevabım : INSERT INTO _Buff (CharID, BuffSkillID) SELECT r.CharID, 33333 FROM _Rank_JobRank r WHERE r.TotalExpCount = (SELECT MAX(TotalExpCount) FROM _Rank_JobRank); şeklinde bir kod kullanarak bu sorunu çözebilirsin.

2.Soruna Cevabım : UPDATE _Buff b JOIN _Rank_JobRank r ON b.CharID = r.CharID SET b.CharID = r.CharID WHERE b.BuffSkillID = 33333 AND r.TotalExpCount = (SELECT MAX(TotalExpCount) FROM _Rank_JobRank); şeklindeki bir kod kullanarak _Rank_JobRank tablosundaki en yüksek değere sahip TotalExpCount a ait CharID yi bu tabloda güncelleyebilirsin.

herhangi bir konu da sorun olduğunda sormaya çekinme lütfen.iyi forumlar.

Alınan Beğeni
6
Ödül Puanları
8
Merhaba,
1. Soruna Cevabım : INSERT INTO _Buff (CharID, BuffSkillID) SELECT r.CharID, 33333 FROM _Rank_JobRank r WHERE r.TotalExpCount = (SELECT MAX(TotalExpCount) FROM _Rank_JobRank); şeklinde bir kod kullanarak bu sorunu çözebilirsin.

2.Soruna Cevabım : UPDATE _Buff b JOIN _Rank_JobRank r ON b.CharID = r.CharID SET b.CharID = r.CharID WHERE b.BuffSkillID = 33333 AND r.TotalExpCount = (SELECT MAX(TotalExpCount) FROM _Rank_JobRank); şeklindeki bir kod kullanarak _Rank_JobRank tablosundaki en yüksek değere sahip TotalExpCount a ait CharID yi bu tabloda güncelleyebilirsin.

herhangi bir konu da sorun olduğunda sormaya çekinme lütfen.iyi forumlar.
1. kısım kusursuz fakat
2. kısımla alakalı bir sorun var sanırım. Altı çizili kısımlar Çözmeye çalışıyorum şuan yardımın için teşekkürler <3

UPDATE _Buff b JOIN _Rank_JobRank r ON b.CharID = r.CharID SET b.CharID = r.CharID WHERE b.BuffSkillID = 33333 AND r.TotalExpCount = (SELECT MAX(TotalExpCount) FROM _Rank_JobRank)

TALENT

Deneme Mod
Alınan Beğeni
273
Ödül Puanları
63
Rica ederim. Eğer prosedür yazma konusunda bilgin az ise bazı terimleri anlamaman normal ama yavaş yavaş oturacaktır diye düşünüyorum. Keyifli çalışmalar.

Alınan Beğeni
6
Ödül Puanları
8
Konu Çözüme kavuşmuştur ... MAX(TotalExpCount) mantığını anlayarak 2. cevabı kendime göre düzenleyip sorunu çözdüm .. Saygılarımla

Hades

Developer
.
Alınan Beğeni
899
Ödül Puanları
93
Merhaba Arkadaşlar ,

Yeterli Prosedür bilgisine sahip olmadığım için bi konuda yardıma ihtiyacım var..

_Rank_JobRank adında bir tablom var CharID ve TotalExpCount kolonlarını içeriyor.
_Buff adında bir tablom var CharID ve BuffSkillID kolonlarını içeriyor

1) Yapmak istediğim şey _Rank_JobRank tablosundaki en yüksek değere sahip TotalExpCount değerine sahip CharID yi _Buff Tablosundaki CharID kısmına işlemek ve BuffSkillID sinede 33333 değerini vermek ..

2 ) Ve eğer _Buff tablosunda BuffSkillID kolonunda 33333 değeri zaten varsa, _Rank_JobRank taki en yüksek değere sahip TotalExpCount a ait CharID yi bu tabloda güncellemek.

Bilgi ve birikimli arkadaşlara şimdiden Teşekkür ediyorum ..

İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

bu tür konuları ChatGPT ye açıklayıcı bir şekilde sorduğunda sana sunduğu öneriler çok işine yarayacaktır. ben çok fazla kullanıyorum işime yarıyor gerçekten

Alınan Beğeni
6
Ödül Puanları
8
@Hades ChatGPT bende kullanıyorum ama böyle bişey için kullanmak aklıma hiç gelmemişti teşekkürler :)

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.