Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra
ecr-online rebels reklam

vSRO Çözüldü Rank ekleme sorunu!

• Konbuyu başlatan Tc_ComanDo
  • Başlangıç tarihi
T

Tc_ComanDo

Hata almış olduğum resim.
3635
Kod:
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

Arkadaşlar konuyu paylaşan arkadaş skileffect dosyasına bu kodları nereye ekleyeceğimle ilgili bişey belirtmemiş bende araştırdım kendi yöntemlerimle denedim ama düzeltemedim.
Rica Etsem Yardımcı olurmusunuz.

Sieger

𝐕𝐒𝐑𝐎 𝐃𝐞𝐯𝐞𝐥𝐨𝐩𝐞𝐫, 𝐏𝐊𝟐 𝐄𝐝𝐢𝐭𝐨𝐫
.
Alınan Beğeni
6,166
Ödül Puanları
303
Bak, biraz mantık yürüt.
Nereye ekleyeceğini bilmiyorsan, skilleffect.txt ile işlem yapılan bir konu bul ve neyi nereye eklemiş bir bak.
Mesela aşağıda verdiğim konuda ki dosyaları indir, skilleffect.txt içerisine bak.
Neyi, nereye eklemenizi istemişim. İsimlerine bak, seninkiler hangisiyle eşleşiyorsa o kısıma ekle, bu kadar zor değil bu.

Neredeyse "texdata dosyaları neredeydi?" diye konu açacaksın yakında.

Hiç bir şekilde mantık yürütmeden, araştırma yapmadan, direkt sorununu buraya konu açıp bizlerden anında bir dönüş ve sana yardım etmemizi bekliyorsun. Tamam burası bir forum, sorunlarına bilenler tarafından çözüm üretilmesi, cevap verilmesi gerekli lakin artık spam gibi konu açmaya başladın ve nick'ini görenler bilseler bile artık sana çözüm sunmak istemiyorlar. Lütfen beni yanlış anlama, bu şekilde hiç bir türlü gelişemezsin, her seferinde geriye gidersin.

Paylaşım - Sieger Farkı ile Char Effect Ekleyin! (Tamamen Sorunsuz ve Eksiksiz!)

Oyla 0
T

Tc_ComanDo

Bak, biraz mantık yürüt.
Nereye ekleyeceğini bilmiyorsan, skilleffect.txt ile işlem yapılan bir konu bul ve neyi nereye eklemiş bir bak.
Mesela aşağıda verdiğim konuda ki dosyaları indir, skilleffect.txt içerisine bak.
Neyi, nereye eklemenizi istemişim. İsimlerine bak, seninkiler hangisiyle eşleşiyorsa o kısıma ekle, bu kadar zor değil bu.

Neredeyse "texdata dosyaları neredeydi?" diye konu açacaksın yakında.

Hiç bir şekilde mantık yürütmeden, araştırma yapmadan, direkt sorununu buraya konu açıp bizlerden anında bir dönüş ve sana yardım etmemizi bekliyorsun. Tamam burası bir forum, sorunlarına bilenler tarafından çözüm üretilmesi, cevap verilmesi gerekli lakin artık spam gibi konu açmaya başladın ve nick'ini görenler bilseler bile artık sana çözüm sunmak istemiyorlar. Lütfen beni yanlış anlama, bu şekilde hiç bir türlü gelişemezsin, her seferinde geriye gidersin.

Paylaşım - Sieger Farkı ile Char Effect Ekleyin! (Tamamen Sorunsuz ve Eksiksiz!)
senin bu konunun üzerinden de denedim yine hatam devam etti bundan dolayı formdan paylaştım farklı yöntemlerde denedim olmadı.
hiçbir zaman kontrol etmeden direk konuyu paylaşım yapmadım sadece çözüm üretemediğimde paylaşıyorum.

Oyla 0

Conqueror

Vsro/Database-Editör
.
Alınan Beğeni
2,414
Ödül Puanları
113
senin bu konunun üzerinden de denedim yine hatam devam etti bundan dolayı formdan paylaştım farklı yöntemlerde denedim olmadı.
hiçbir zaman kontrol etmeden direk konuyu paylaşım yapmadım sadece çözüm üretemediğimde paylaşıyorum.
Skilleffect.txt aç. Ctrl+f bas. Tester yaz ilk kısmı yapıştır en üste veya alta. Sonra yine Ctrl+f bas yine tester yaz arat 2.kısmı da buraya yapıştır. 2 tane tester kısmı bulunur skilleffectte

Oyla 0

Sieger

.
Alınan Beğeni
6,166
Ödül Puanları
303
skilleffect.txt içerisinde neyi, nereye ekleyeceğin yazıyor.

Doğru yere doğru girdileri yaptıktan sonra hata alıyorsan sorun codename'lerinden kaynaklıdır.
Eklediğin itemin codename ile skilleffect.txt içerisinde ki codename farklıdır.

Tekrar diyorum, beni hiç bi şekilde yanlış anlama lakin bu şekilde ilerleme kaydedemezsin hep geriye atar bu basit konular seni.

Oyla 0
T

Tc_ComanDo

skilleffect.txt içerisinde neyi, nereye ekleyeceğin yazıyor.

Doğru yere doğru girdileri yaptıktan sonra hata alıyorsan sorun codename'lerinden kaynaklıdır.
Eklediğin itemin codename ile skilleffect.txt içerisinde ki codename farklıdır.

Tekrar diyorum, beni hiç bi şekilde yanlış anlama lakin bu şekilde ilerleme kaydedemezsin hep geriye atar bu basit konular seni.
Büyük ihtimalle skilleffect dosyasında sorun var çözemez isem sileceğim.

Oyla 0

Sieger

.
Alınan Beğeni
6,166
Ödül Puanları
303
Büyük ihtimalle skilleffect dosyasında sorun var çözemez isem sileceğim.
skilleffect dosyasında sorun yok, sen yanlış yere, yanlış şekilde ve yanlış isimler ile ekliyorsun.
skilleffect'te hata olmaz, eklediklerinde hata olur.

Oyla 0
T

Tc_ComanDo

skilleffect dosyasında sorun yok, sen yanlış yere, yanlış şekilde ve yanlış isimler ile ekliyorsun.
skilleffect'te hata olmaz, eklediklerinde hata olur.
onu demek istemiştim yalnış yazmışım.
ama dediğiniz yöntemi denedim olmuyor. Konu uzamasın boşyere sildim.

Oyla 0

risesun97

not for money but for humanity
.
Alınan Beğeni
735
Ödül Puanları
93
@Tc_ComanDo takıldığın konu biraz karışık bir konu bu yüzden sana hak veriyorum, sana ve diğer takılan arkadaşlara küçük bir anlatım yapmak istiyorum.
İlk olarak skilleffect.txt dosyamızı ele alalım, oyunun tüm görsel şöleni bu dosya içerisinde kodlanmıştır. Tekst içeriği iki bölümden oluşur ilk bölüm Skilleffect Set bölümüdür, teksti açtığında karşına çıkan ilk bölümdür, bu bölümde örnek olarak karakterin etrafında çıkan, efektler karakter hareketleri gibi girdiler bu bölümde yer alır.
Diğer bölüm Skillani Set bölümüdür, bu bölümde de karakterin sesi, skillin sesi gibi girdiler yer alır.

Bunlar iSRO'da iki ayrı tekste bölünmüş şekilde bulunur ama vSRO'da tek bir tekstte birleştirilmiştir.

Şimdi bir skillin bilgilerini skilleffect'e nasıl gireriz, bir örnek ile göstereyim.

Önce veritabanından RefSkill'i aç ordan bir skill seç mesela bunu gibi;
3637

Ben SKILL_EU_WIZARD_COLDA_INVISIBLE_B skillini seçtim onu skilleffect'e ekleyelim önce Skilleffect set bölümüne ekleyelim yani ilk kısıma;

3639

Kod:

Şimdi de Skillani set bölümüne girelim;

Kod:

3640

Elinde ki skilleffect.txt ' i açıp CTRL+F ile #section skillaniset2 diye aratırsan arada ki farkı anlarsın...

Bu kadar :)

Ekli dosyalar

• 2.PNG
    2.PNG
    111.1 KB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme:
Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.