Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online boş reklam

vSRO Çözüldü Regional Map imaj sorunu

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,869
Ödül Puanları
213
Eklediğim Shambala haritalarında M harfine basınca açılan regional map'te küçük bir bölümde imaj sorunum var.
Ice ve Poison temple'da daire şeklinde ki alannın kenarlarında bir bölgede ilerleyince az bi kısmı sorunlu. Sadece kenarlarda...

Sağ üstteki minimap'te de vardı onu /frame ile gerekli ddj numaralarını bulup düzelttim fakat bahsettiğim gibi.. Regional Map'te kenarlarda bi kısım sorunlu..

Sadece bir kısmında eksik var diğer tarafları sorunsuz.
Nerede işlem yapacağımı söyleyebilecek varsa sevinirim.

Görseller

SRO[2022-05-19 23-20-23]_48.jpg
SRO[2022-05-19 23-20-33]_58.jpg

Çözümü yorumlardan birinde detaylıca verdim.
worldmap_mapinfo içinde kullanmadığım Jupiter haritalarını devre dışı bıraktığımda düzeldi..

sahin

.
Alınan Beğeni
135
Ödül Puanları
43
Eklediğim Shambala haritalarında M harfine basınca açılan regional map'te küçük bir bölümde imaj sorunum var.
Ice ve Poison temple'da daire şeklinde ki alannın kenarlarında bir bölgede ilerleyince az bi kısmı sorunlu. Sadece kenarlarda...

Sağ üstteki minimap'te de vardı onu /frame ile gerekli ddj numaralarını bulup düzelttim fakat bahsettiğim gibi.. Regional Map'te kenarlarda bi kısım sorunlu..

Sadece bir kısmında eksik var diğer tarafları sorunsuz.
Nerede işlem yapacağımı söyleyebilecek varsa sevinirim.

Görseller

Ekli dosyayı görüntüle 13347
Ekli dosyayı görüntüle 13348
Hacım öncelikle kolay gelsin daha önce uğraşmıştım tam çözüm nedir bilmiyorum ama tuzum bulunsun :) MAP import veya Text girdileri eksik olabilir mi

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,869
Ödül Puanları
213
Hacım öncelikle kolay gelsin daha önce uğraşmıştım tam çözüm nedir bilmiyorum ama tuzum bulunsun :) MAP import veya Text girdileri eksik olabilir mi
Cevabın için teşekkür ederim.
Map olarak isro ve trsro mapPK2' lerini denedim yine aynı..
Sorun MediaPK2 içinde. orada da minimap ve minimap_d yi yine isro ve trsro'dan çektim yine aynı.
Txt bilgilerine göz attım sorun yok gibi ama tahminim txtlerde diyorum ben.

Direk regional map'in ilgili olduğu her klasörü ve txt'yi biliyor olsam irdeleyip çözerim ama dün rahat 4 saat.. bugün de 3 saat kadar araştırdım denedim denedim sonuç yok. Çok basit bir şeydir ama map konusuna tamamıyle hakim olmadığımdan o basit basit olmıuyor :)

sahin

.
Alınan Beğeni
135
Ödül Puanları
43

Cevabın için teşekkür ederim.
Map olarak isro ve trsro mapPK2' lerini denedim yine aynı..
Sorun MediaPK2 içinde. orada da minimap ve minimap_d yi yine isro ve trsro'dan çektim yine aynı.
Txt bilgilerine göz attım sorun yok gibi ama tahminim txtlerde diyorum ben.

Direk regional map'in ilgili olduğu her klasörü ve txt'yi biliyor olsam irdeleyip çözerim ama dün rahat 4 saat.. bugün de 3 saat kadar araştırdım denedim denedim sonuç yok. Çok basit bir şeydir ama map konusuna tamamıyle hakim olmadığımdan o basit basit olmıuyor :)
1 seneden fazladır uğraşmıyorum hemen hemen dediğin gibi Media pk minimapdan çekiyor bu kısmı farklı shambala paylaşımları denedin mi peki Media pk adımlarını uygulasan mesela sorun çözülür diye tahmin ediyorum

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,869
Ödül Puanları
213
1 seneden fazladır uğraşmıyorum hemen hemen dediğin gibi Media pk minimapdan çekiyor bu kısmı farklı shambala paylaşımları denedin mi peki Media pk adımlarını uygulasan mesela sorun çözülür diye tahmin ediyorum
Denedim farklı paylaşımlardan alıp ama aynı.. biri çözüm vermezse bildiğim zaman paylaşırım, yine aynı sorunu yaşayan olursa bakar artık buradan

Xena

.
Alınan Beğeni
1,156
Ödül Puanları
93
Bendede şöyle bir sorun mevcut. Vsro files 274de bu maplar sorunsuz yani kenardaki boşluklar yok txt verileri aynı olmasına rağmen.

Benim tahminim vsro 188 sro_client odaklı sorun. Aynı txt dosyaları ile v274 sorunsuz.

3D2E3DC7-77F0-4DF8-93B8-2995235F3D8B.jpeg

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,869
Ödül Puanları
213
Bendede şöyle bir sorun mevcut. Vsro files 274de bu maplar sorunsuz yani kenardaki boşluklar yok txt verileri aynı olmasına rağmen.

Benim tahminim vsro 188 sro_client odaklı sorun. Aynı txt dosyaları ile v274 sorunsuz.

Ekli dosyayı görüntüle 13349
Çözülürse etiketlerim.. illa vardır çözümü.. Bu forum neler gördü geçirdi :)

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,869
Ödül Puanları
213
Benide bulaştıracaksnz gene sroya :) çekiyor kendine boş vakitlerde
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

hacım warp varmı ekledim bir deneyim dedim
/warp 25567 1295 40 1282
/warp 25576 1348 50 1339
/warp 23007 1301 50 1307
/warp 22246 -20 50 1328

sahin

.
Alınan Beğeni
135
Ödül Puanları
43
worldmap_mapinfo foto atarmısın
Yada buraya tamamını paylaşır mısın bir bakmak isterim

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.