Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online rebels reklam

vSRO Çözüldü Service kapalı olan itemler

snayls

Silkroad Manager
.
Alınan Beğeni
611
Ödül Puanları
93
Herkese hayırlı akşamlar bu refObjcommon dakilerin hepsinin service 0 toplu halde nasıl açabilirim elinde kod olan verebilir mi rica etsem teşekkürler...

Wolwec

ASOIAF
.
Alınan Beğeni
440
Ödül Puanları
63
Her biri sadece item, mob, npc v.s v.s değil ki kod ile açmak basit ama atıyorum bunları cinsine göre açmalısın. Mesala 'ITEM_%', MOB_%' diye kademeli kademeli açman gerek. Diğer tablolarından da tek tek bakman gerek.
Tabi bunu yaparken test etmen lazım açıp bakmadan gidersen hangilerinde hata var göremezsin.
Bir de bir şey soracağım neden servisleri sıfır olanları açmak istiyorsun. Ne lazım varsa söyle elinde olan paylaşsın. Ya da yardımcı olayım Biraz uzun bir yola girmişsin çünkü :D

Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

Yani kod olarak söyleyeyim ama bence bir düşün derim :D
update _refobjcommon set service =1 where service =0

Oyla 0

snayls

Silkroad Manager
.
Alınan Beğeni
611
Ödül Puanları
93
Her biri sadece item, mob, npc v.s v.s değil ki kod ile açmak basit ama atıyorum bunları cinsine göre açmalısın. Mesala 'ITEM_%', MOB_%' diye kademeli kademeli açman gerek. Diğer tablolarından da tek tek bakman gerek.
Tabi bunu yaparken test etmen lazım açıp bakmadan gidersen hangilerinde hata var göremezsin.
Bir de bir şey soracağım neden servisleri sıfır olanları açmak istiyorsun. Ne lazım varsa söyle elinde olan paylaşsın. Ya da yardımcı olayım Biraz uzun bir yola girmişsin çünkü :D

tamam herşey güzel ama güncellemiyor anlamadım garip

tamamdır istediğim gibi oldu teşekkürler yardımın için

Oyla 0

Wolwec

ASOIAF
.
Alınan Beğeni
440
Ödül Puanları
63

tamamdır istediğim gibi oldu teşekkürler yardımın için
Önemli değil ne demek. Ama yedek alarak devam et. Çünkü toplu bir işlem yapıyorsun ve hatanın nerede olduğunu göremeyebilirsin. Veya uğraşabilirsin.
Benim önerim her birini gerekirse type'ına göre veya cinsine göre ayrı ayrı yapmandır. Bir çoğunun kapalı olmasının da bir sebebi var

Oyla 0

snayls

Silkroad Manager
.
Alınan Beğeni
611
Ödül Puanları
93
Önemli değil ne demek. Ama yedek alarak devam et. Çünkü toplu bir işlem yapıyorsun ve hatanın nerede olduğunu göremeyebilirsin. Veya uğraşabilirsin.
Benim önerim her birini gerekirse type'ına göre veya cinsine göre ayrı ayrı yapmandır. Bir çoğunun kapalı olmasının da bir sebebi var
Sorun şu ki refObjCommonu komple sıfırlayıp tek tek 35 bin tane satırı işledim ama shardmanager hata veriyor hata verdiği idlere bakıyorum service sıfır olan itemler onu da geçtim item eklerken otomatik id atması gerekiyor ama id sırasına göre gitmiyor identiyi kapatıp ekleme yapıyorum tekrar açtığığımda sıraları değişiyor daha açık anlatayım 1-2-3-4...... Giderken ben son id den sonra giriyorum mesela 5-6-7 diye sonra excute ettiğimde 1-2-5-3-4 diye sıralıyor tek tek girdim 0 dan 35 bine kadar fakat yine sayılarda bozulmalar da oldu işte 29 binden 33 bine atlıyor falan

Service kapatıp açmada sıkıntı yok dediğin gibi kademe kademe açıyorum ama tüm itemleri açtığımda da hata veriyor temizlenmesi gerekiyor heralde

Oyla 0

Wolwec

ASOIAF
.
Alınan Beğeni
440
Ödül Puanları
63
Sorun şu ki refObjCommonu komple sıfırlayıp tek tek 35 bin tane satırı işledim ama shardmanager hata veriyor hata verdiği idlere bakıyorum service sıfır olan itemler onu da geçtim item eklerken otomatik id atması gerekiyor ama id sırasına göre gitmiyor identiyi kapatıp ekleme yapıyorum tekrar açtığığımda sıraları değişiyor daha açık anlatayım 1-2-3-4...... Giderken ben son id den sonra giriyorum mesela 5-6-7 diye sonra excute ettiğimde 1-2-5-3-4 diye sıralıyor tek tek girdim 0 dan 35 bine kadar fakat yine sayılarda bozulmalar da oldu işte 29 binden 33 bine atlıyor falan

Service kapatıp açmada sıkıntı yok dediğin gibi kademe kademe açıyorum ama tüm itemleri açtığımda da hata veriyor temizlenmesi gerekiyor heralde
Tam olarak anlamadım dediğini görmem gerek yaptığın işlemi
Ama sen tüm satırları silip tekrar ekleme yaptıysan idler sıralı bir şekilde gitmiyor onun önüne geçemezsin. Aynı şekilde tekrar ekleyemezsin yani.
Cleanda atıyorum 25000 den 25500 e atlayabiliyor bunu diyorsan

Oyla 0

snayls

Silkroad Manager
.
Alınan Beğeni
611
Ödül Puanları
93
Tam olarak anlamadım dediğini görmem gerek yaptığın işlemi
Ama sen tüm satırları silip tekrar ekleme yaptıysan idler sıralı bir şekilde gitmiyor onun önüne geçemezsin. Aynı şekilde tekrar ekleyemezsin yani.
Cleanda atıyorum 25000 den 25500 e atlayabiliyor bunu diyorsan
Aynen onu diyorum da neden ? ,🤔

Oyla 0

Wolwec

ASOIAF
.
Alınan Beğeni
440
Ödül Puanları
63
Aynen onu diyorum da neden ? ,🤔
Silinmiş olabilir daha önceden büyük ihtimalle de öyle. Bu yüzden de cleanda ID ler tam olarak sıralı gitmez. Aralarda bir kaçak mutlaka atlama vardır.
Bu yüzden tüm tablolar birbirine bağlı oldugu için de sildiğin zaman tekrar eklediğinde ID sıfırlama yaptığın zaman 1 den başlattıgın zaman yani 35k olan son ID oluyor 25 k misal..

Oyla 0

snayls

Silkroad Manager
.
Alınan Beğeni
611
Ödül Puanları
93
Silinmiş olabilir daha önceden büyük ihtimalle de öyle. Bu yüzden de cleanda ID ler tam olarak sıralı gitmez. Aralarda bir kaçak mutlaka atlama vardır.
Bu yüzden tüm tablolar birbirine bağlı oldugu için de sildiğin zaman tekrar eklediğinde ID sıfırlama yaptığın zaman 1 den başlattıgın zaman yani 35k olan son ID oluyor 25 k misal..
Anladım ama sıfırlama yapmadan da otomatik id de ekleme yaptığımda eklediğim öncekilerin arasına karışıyor işte son id 41560 ben 41561-62-63-64-65-66 diye ekliyorum 41530-41562 ..... 41560-41564 falan oluyor otomatik idyi kapatıp öyle ekliyorum anca

Anladım ama sıfırlama yapmadan da otomatik id de ekleme yaptığımda eklediğim öncekilerin arasına karışıyor işte son id 41560 ben 41561-62-63-64-65-66 diye ekliyorum 41530-41562 ..... 41560-41564 falan oluyor otomatik idyi kapatıp öyle ekliyorum anca
Ki bu clean db de oluyor hiç bir oynama yapmadan

Oyla 0

Wolwec

ASOIAF
.
Alınan Beğeni
440
Ödül Puanları
63
Onları öyle yap yap bitmez dedim sana çok uzun ve kötü bir yol bu :)(
Ki sen bide DB yi silip yeniden yükleme yapmışsın. Çok zor ve saçma bir uğraş. Clean DB 'den tabloyu sıfırlayıp ID kapatıp tekrar aktarma yap kod ile. Çünkü O ID ler hepsi aynı olması gerek eskisi gibi. Açmak istediğin bir şey olursa da tek tek bakarak açarsın servicesini. Hiç bu şekilde uğraşmaya değmez. Veya dediğim gibi ne lazımsa söyle buradan paylaşalım

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.