Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online boş reklam

vSRO Çözüldü Skill already in use hatasında Action_Overlap harici bir problem çıkıyor.

Alınan Beğeni
25
Ödül Puanları
28
Herkese merhaba,
Yeni eklediğim skillerin action_overlap leri diğer bütün skillerden farklı olmasına rağmen bazı skillerle rastgele already in use hatası alıyorum. Bu beraber kullanamama durumu için action_overlap alanı dışında herhangi bir kontrol var mıdır ? Veya bu action_overlap alanının kullanımına dair bir püf nokta var mıdır? Çünkü örnek veriyorum yeni eklediğim skillin action_overlap değerini 900 yapıyorum gidiyor Earth Fire Protection ile çakışıyor sonra 8 haneli rastgele değer girdim çakışma çözüldü veya 2 yeni skill ekliyorum birisini 900 diğerini 901 yapıyorum yine çakışıyorlar. Yani kısacası bu durumun sebebini bilen varsa aydınlatırsa sevinirim :) Tabi ki şuan sürekli rastgele değerler deneyerek yeni skiller ekleyebilirim ama çalışma mantığını merak ettim.

İyi forumlar.

Çözüm
Sebebi şu aynı değere sahip olan param skill'inin kendi iç döngüsünde belirli param aralığında sınıra sahiptir.
Bu skillerin overlap değeri farklı olsa dahi param1- param2- param3- param4- param5 değerlerinden referans alarak çalışırlar.
Scrollardan birisi Attack rate diğeri Parry rate ama bahetmiş olduğunuz 3599 'lu overlap değerine sahip olan SkıllID bu paramlara eş değer fonksiyonda çalışıyor overlap değerini istediğiniz kadarda değiştirseniz bunu çalıştaramazsınız.
Bunu yönetimi şudur> Dikkat edersiniz her skillinde Param exec değeri 1667396966 -- 1685418593 buradaki sınırı aşmak için param değerlerini vereceğim kod ile satır düzenlemesi yapmalısınız o zaman bu limiti aşabilirsiniz. (6844521)
_Refskill'de aynı param değerine ait...

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,869
Ödül Puanları
213
Kod:
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.
Çıkan sonucu verebilirsin. Query, mevcut en yüksek overlap degerinin bir üstünü veriyor.
Yani eşsiz bir değer ve çakışma yapmaz.

Bildiğim kadarıyla action_overlap değeri iki değerin birleşmesi ile hesaplanıyor fakat henüz net bilgim yok.

Ben yukarıdaki querynin çıkardığı sonuca göre değer verdim... İki ayrı oyunda da kullandım, uzun süredir açık oyunumda da bu şekilde bağladım ve hiç sorun yaşamadım.

Oyla 0
Alınan Beğeni
25
Ödül Puanları
28
Sürekli max değerin 1 fazlasını verirsek sorun yaşamıyoruz yani pratik bir yöntem olarak onu kullaniyim ama acaba bunun hesabı nasıl oluyor? Mesela attack rate arttıran skill in overlap değeri 14, parry rate arttıran skillin 15, ikisini birden arttıran skillin overlap değeri 3599.
Bu durumda 14 ve 15 birbiriyle beraber kullanılabiliyor ama bu iki scroll da 3599 ile beraber kullanılamıyor. Bunun hangi mantıkla işlediğini öğrenmeye çalışıyorum aslında
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

Ek olarak action_overlap alanını 0 yaparsak hiç bir skill ile çakışmıyor değil mi o zaman?

Oyla 0
Alınan Beğeni
25
Ödül Puanları
28
Aynen öyle 0 olursa overlap yemezsin
Bir öncesinde bahsettiğim konu hakkınta bir tahminin var mı ? Bu konuda:
"attack rate arttıran skill in overlap değeri 14, parry rate arttıran skillin 15, ikisini birden arttıran skillin overlap değeri 3599.
Bu durumda 14 ve 15 birbiriyle beraber kullanılabiliyor ama bu iki scroll da 3599 ile beraber kullanılamıyor."

Oyla 0

iMonarch

KGuardEDGE
.
Alınan Beğeni
1,010
Ödül Puanları
214
Sebebi şu aynı değere sahip olan param skill'inin kendi iç döngüsünde belirli param aralığında sınıra sahiptir.
Bu skillerin overlap değeri farklı olsa dahi param1- param2- param3- param4- param5 değerlerinden referans alarak çalışırlar.
Scrollardan birisi Attack rate diğeri Parry rate ama bahetmiş olduğunuz 3599 'lu overlap değerine sahip olan SkıllID bu paramlara eş değer fonksiyonda çalışıyor overlap değerini istediğiniz kadarda değiştirseniz bunu çalıştaramazsınız.
Bunu yönetimi şudur> Dikkat edersiniz her skillinde Param exec değeri 1667396966 -- 1685418593 buradaki sınırı aşmak için param değerlerini vereceğim kod ile satır düzenlemesi yapmalısınız o zaman bu limiti aşabilirsiniz. (6844521)
_Refskill'de aynı param değerine ait skillparamları birbiriyle çakıştığı zaman beraber kullanılmaz.
_TimedJob tablosu EpochTime bazlı çalıştığı için seçilen SkillID yi param valueste taratarak çalışır uyumsuzluğu tespit ettiği için size scrollu kullandırmıyor , kolay gelsin..

Oyla 0
Çözüm

Thor852

Love and Thunder
Elite
.
Alınan Beğeni
1,340
Ödül Puanları
93
Merhaba konu üzerinden epey geçmiş sorun çözümlendi ise çözüldü olarak güncellermisiniz

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.