Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online rebels reklam

vSRO Çözüldü Sqlde triger yazmak ?

Alınan Beğeni
310
Ödül Puanları
43
Hayırlı forumlar herkese bir kaç gündür sqlde vsro için yazılan bir kaç trigerlere incelemeye çalışıyorum fakat pek bişey anladıgım söylenemez aynı zamanda suanda okumakta oldugum bölüm ile alakalı sql ile bilgi sahibi oluyorum. Fçfakat merak ettiğim bir husus var belki bu konuya yürümeden koşmak gibi olacak ama bu tetikliyecileri bize vsro üzerinden basit bir anlatım yapabilecek biri varmı. Ve bu tetikleyici ler ile neler yapılabilir mesela.

Ü

Üye silindi 2299

Hayırlı forumlar herkese bir kaç gündür sqlde vsro için yazılan bir kaç trigerlere incelemeye çalışıyorum fakat pek bişey anladıgım söylenemez aynı zamanda suanda okumakta oldugum bölüm ile alakalı sql ile bilgi sahibi oluyorum. Fçfakat merak ettiğim bir husus var belki bu konuya yürümeden koşmak gibi olacak ama bu tetikliyecileri bize vsro üzerinden basit bir anlatım yapabilecek biri varmı. Ve bu tetikleyici ler ile neler yapılabilir mesela.
Misal parzival isminde bi Çar açtığında otomatik db silebilirsin db paylaşırsın trigger ekleyip iyilik yaptığını sanarlar sonra keyfini sen sürersin truncate örnek misal istediğin Çar nickinde Çar açılınca ona silk gm panel yetkisi gibi şeyler verdirtebilirsin basitinden ?
Fazla bilgim yok bende araştırıyorum ??

Alınan Beğeni
310
Ödül Puanları
43
Misal parzival isminde bi Çar açtığında otomatik db silebilirsin db paylaşırsın trigger ekleyip iyilik yaptığını sanarlar sonra keyfini sen sürersin truncate örnek misal istediğin Çar nickinde Çar açılınca ona silk gm panel yetkisi gibi şeyler verdirtebilirsin basitinden ?
Fazla bilgim yok bende araştırıyorum ??
Dahası lazım dahası ??

Yuppi

vsro.org
.
Alınan Beğeni
2,578
Ödül Puanları
113
SQL'de triggerlar tablo üzerindeki verilerde işlem yapıldığı zaman tetiklenebilir. Tetiklenen trigger aynı zamanda bir başka trigger veya prosedürüde tetikleybilir ama ön konuş olarak trigger konulmuş tabloya veri eklenemesi/silinmesi veya güncellenmesi gerekir. Bununla ilgili detaylar microsoft'un sql dökümantasyonunda ingilizce olarak güzelce anlatılmış oraya bakmanı tavsiye ederim.

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.