Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
vsupload kguardedgeakademi

Paylaşım VMware Workstation (Sanal Sunucu)

Alınan Beğeni
717
Ödül Puanları
93
VMware nedir?
Sanallaştırma teknolojisiyle bilgisayarınıza sanal sunucu kurmanızı sağlayan bir yazılımdır.

VMware ne işe yarar?
Bilgisayarınıza birden daha fazla işletim sistemi kurmanıza olanak sağlar.
Bilgisayarınızın işletim sistemi üzerinde denemenin riskli olacağını düşündüğünüz her türlü işlemi VMware ile oluşturduğunuz sanal bir bilgisayar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Özel işlemleriniz için farklı işletim sistemlerini yüklemeden deneyebilirsiniz.
Sunucu'ya olan saldırıların bilgisayarınızı etkilemesini önler.

VMware nasıl kurulur ve kullanılır?
Aşağıda belirtilen siteden windows server 2012 işletim sistemini indirebilirsiniz;

Aşağıda belirtilen siteden vmware workstation 2012 player (free) versiyonunu indirebilirsiniz;

•VMware workstation kurduktan sonra ilk girişte e-mail adressi soracaktır bunun sebebi, vmware workstation'u ticari olmayan kullanım yapacağınız için sorar.

♦Create A new Virtual Machine > Installer disc image file (iso): bu kısımda kuracağınız işletim sisteminin .iso dosyasını seçin.
image.png

♦Kuracağınız İşletim Sistemi ve versiyonunu seçin.
♦Sanal Sunucunuza vereceğiniz ismi ve nereye kurmak istiyorsanız orayı seçin; örn. D:/Windows Server 2012 yada C:/Windows Server 2012 gibi.
image.png

♦Sanal Sunucunuza vermek istediğiniz depolama alanını yazın, Split virtual disk into multiple files seçin. (Split seçme sebebimiz kurulan sistemi farklı dosya parçalarına ayırarak performansı stabil tutması.)

image.png

♦Customize Hardware > Bilgisayarnızdaki donanımların sanal sunucuda kullanımı
Memory; örn. 8GB Ram'iniz var bunun 4GB gibi bir bölümünü sanal sunucuya verebilirsiniz.
Processors; İşlemci çekirdek sayınızı ve Virtulize CPU performance counters seçin.
Network Adapter; Bu kısım silkroad server kurmanız açısından önemli : Network connetcion; Bridged seçin.

image.png
image.png

♦Finish dedikten sonra Sunucunuz Play Virtual Machine ile başlatılabilir.

♦Windows Server 2012 yada diğer işletim sistemlerinin kurulumu gibi normal bilgisayar formatından farksızdır.

♦İşletim sistemini kurduktan sonra Loopback açmanız gerekir. (Statik IP kullanıcıları için)
Loopback;
Bilgisayarım > Özellikler > Aygıt Yöneticisi > Eski donanım ekle >Manuel kurmak istiyorum gibi bir seçenek olacak> Network Adapters > Microsoft/ Microsoft KM-Test Loopback > İleri > Tamam.
Computer > Properties > Device Manager > Add Legacy Hardware > Install the hardware that I manually select from a list.. > Network Adapters >Microsoft/ Microsoft KM-Test Loopback > Next > Finish
Open network and sharing Center (ağ ve paylaşım merkezi'ni aç) > Loopback > IPv4 > IP Adress: (statik IP adresin) Subnet mask: 255.0.0.0 > Save and exit (Kaydet ve çık)

Denetim masasından (Control Panel) > Güç (Power) Bölümünde > Uyku modunu kapatın.
Tüm windows updateleri yapın ve 3-4 defa restarttan sonra kontrol edin. Bittiyse otomatik update'i kapatın.
Gerisi kiralanan(satılan) sunucularla aynı özellikleri taşır. Tek fark sizin bilgisayar sisteminizde çalışması ve donanımlarınıza göre teknik özellikleri olması.

İyi Forumlar..

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 614

Demek herşey senin başının altından çıktı bende diyorum neden sanal sunucu kurup sv açmaya çalışıyorlar direk hamachi açmıyorlar veya direk sabit ip veren program kullanıp açmıyorlar diye

:ROFLMAO::D

Alınan Beğeni
717
Ödül Puanları
93
Demek herşey senin başının altından çıktı bende diyorum neden sanal sunucu kurup sv açmaya çalışıyorlar direk hamachi açmıyorlar veya direk sabit ip veren program kullanıp açmıyorlar diye

:ROFLMAO::D
Sanal Sunucu kursalar da hamachi veya sabit ip ihtiyaçları değişmeyecek. Yine Sabit IP yada Hamachi gereksinimi olacak. Konuyu yanlış anlamasınlar :rolleyes:

Ü

Üye silindi 614

Sanal Sunucu kursalar da hamachi veya sabit ip ihtiyaçları değişmeyecek. Yine Sabit IP yada Hamachi gereksinimi olacak. Konuyu yanlış anlamasınlar :rolleyes:
Boşu boşuna pc yi kastırıyorlar :D vmware tarzı programlarla kesin kuruyorlar duckdns ile program açık kaldığı sürece sabit bir ip veriyor svyi açarken açar oynarlar kapatınca kapatır tekrar açarlar değişmez ordaki ip

Alınan Beğeni
717
Ödül Puanları
93
Boşu boşuna pc yi kastırıyorlar :D vmware tarzı programlarla kesin kuruyorlar duckdns ile program açık kaldığı sürece sabit bir ip veriyor svyi açarken açar oynarlar kapatınca kapatır tekrar açarlar değişmez ordaki ip
Yeterli teknik özellikleri verdikten sonra pc'yi kastırmazlar, hatta silkroad server açıkken hem serveri hem pc'yi stabil halde tutarlar. Bir çok faydası var ayrıntıya girmeyeceğim, sanal sunucu daki amaç IP ile ilgili değil. Konuda Nedir? Ne işe yarar? şeklinde özet geçtim, detayları merak eden araştırabilir :)

Alınan Beğeni
57
Ödül Puanları
28
Wmvare Bir Sanallaştırma Programıdır Örnek Olarak Verirsek 256 gb lik bir makineye kurulur Wmvare Sanallaştırma Programına Ana Makinenin İp si eklenir Disk Ram Kaçtane Power Çalışıyorsa Hepsi Görünür Sanallaştırmak için Veri Merkezi Size Standart 13 İp Ücretsiz Verir Bu İpler Veri Merkezine Göre Degişir Bazıları 8 ip Verir Bazıları 13 İp Verir İpleriniz Dolunca Ek Olarak Sanallaştırmak için Size İp Satarlar Ram Disk Verirsiniz Kurulum Aşamasında Ve Ana Makinenin Fiber Neti Kurarsınız Sanallaştırdıgınız Sunucuya Birde Veri Merkezi Size Paket Sunar Pakette Göre Net hızı ddos Korumaları Firewall Koruması Degişir

lqMLqp.png

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.