Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

vSRO Paylaşım Vsro İtemlerden Durability Azalmasını Kapatmak

EfsaneSro

Sıkıldım
.
Alınan Beğeni
9,104
Ödül Puanları
113
Merhaba bu konuda eskiden başka bi konuda paylaşılmış bir durability kodunu tekrar gündeme getircem bazı guardlarda bu özellik eklememişler ve oyuncular bu konudan şikayetçiydi

bende resimli olarak göstermek istedim

Gördüğünüz üzere 34/45 Durability en az 30 dkdır dalıyor moblar

xK6Gcab.jpg

Ve Kodu uyguladıktan sonra 1 saattir moblar dalıyor durability düşmüyor

8kY9eab.jpg

Anlatım Videosu

Thor852

Love and Thunder
Elite
.
Alınan Beğeni
1,336
Ödül Puanları
93
Güzel anlatım ve paylaşım için teşekkür ederim

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,869
Ödül Puanları
213
Paylaşım için teşekkürler @EfsaneSro
Bu özelliği henüz getirmemiş guardlar ya da kendi guardını kullananlar için harika bir anlatım.

iMonarch

KGuardEDGE
.
Alınan Beğeni
1,007
Ödül Puanları
214
Tebrik ederim paylaşım çok güzel olmuş çıtayı her daim 1 tık daha arttıyorsun hakan eline sağlık.

Xena

.
Alınan Beğeni
1,155
Ödül Puanları
93
Teşekkürler Hakan emeğine sağlık. Senden bir ricam olacak bazı trigger komutları v188 gameserver’da eksik. Ama v274’de ekli olduğu için çalışıyor. Mesela dungeon içinde npc’ye tıklayınca kapılar açılması gibi triggerlar eksik. Bunu gsye eklememin bir yolu var mı?

EfsaneSro

Sıkıldım
.
Alınan Beğeni
9,104
Ödül Puanları
113
Teşekkürler Hakan emeğine sağlık. Senden bir ricam olacak bazı trigger komutları v188 gameserver’da eksik. Ama v249’da ekli olduğu için çalışıyor. Mesela dungeon içinde npc’ye tıklayınca kapılar açılması gibi triggerlar eksik. Bunu gsye eklememin bir yolu var mı?
asm ile herşey mümkün ama uğraş gerektirir tahminen :D
yakında maxiye getirirler belki kim bilir sallıyorum f10dan item alırken tetikleme yapıldığı gibi( item almak kapalı tarzında trigger tetiklemesi var galiba)

bunun bi benzerini belirlediğin npcde misal
teleport olarak ekliyecen sen oraya
fakat bunun ismini Open the Door tarzı birşey yapcan diyelim( aslında teleport fakat ismi bu)

tetiklenince maxi komutu gönderip kapıyı açcak tarzı yaparlar belki yada vardır tahminen :D

Xena

.
Alınan Beğeni
1,155
Ödül Puanları
93
asm ile herşey mümkün ama uğraş gerektirir tahminen :D
yakında maxiye getirirler belki kim bilir sallıyorum f10dan item alırken tetikleme yapıldığı gibi( item almak kapalı tarzında trigger tetiklemesi var galiba)

bunun bi benzerini belirlediğin npcde misal
teleport olarak ekliyecen sen oraya
fakat bunun ismini Open the Door tarzı birşey yapcan diyelim( aslında teleport fakat ismi bu)

tetiklenince maxi komutu gönderip kapıyı açcak tarzı yaparlar belki yada vardır tahminen :D

Bahsetmek istediğim olay buydu sanırım yanlış anladın Hakan.

1.gif

Alınan Beğeni
156
Ödül Puanları
43
Merhaba bu konuda eskiden başka bi konuda paylaşılmış bir durability kodunu tekrar gündeme getircem bazı guardlarda bu özellik eklememişler ve oyuncular bu konudan şikayetçiydi

bende resimli olarak göstermek istedim

Gördüğünüz üzere 34/45 Durability en az 30 dkdır dalıyor moblar

xK6Gcab.jpg

Ve Kodu uyguladıktan sonra 1 saattir moblar dalıyor durability düşmüyor

8kY9eab.jpg

Anlatım Videosu

Güzel Anlatımın için sağol @EfsaneSro <3

SaltanatNaibi

VSRO / SQL Server / PK2 Edit / Cyber Security /
.
.
Alınan Beğeni
622
Ödül Puanları
113
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.
Bunu yaklaşık olarak 2 hafta boyunca test ettim aktif olarak oyunumda GameServer ObjCount degerini 3 katına çıkartıyor bu bilgiyi paylaşayım .
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

Ve +101 itemlerin durability degerini 110/110 örnek veriyorum 1/110 olarak bırakıyor herhangi bir durability sorunu yaratmıyor düşük seviyeli itemlerde 76/76 olarak örnek sadece ama GameServer objcount degerini muazzam derecede ucuruyor tavsiye etmiyorum bu yöntemi
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

30K Objcount degerinden günde 7k -8k arttırarak 80 k lara kadar çıkartıyor tek GS yi