Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

vSRO Çözüldü vSro mob&char delay

Alınan Beğeni
456
Ödül Puanları
63
Merhaba arkadaşlar, sizlere 2 adet sorum olacak
1.soru= 3x gs kullanıyorum moblar ve karakter zaman zaman ışınlanır gibi ileri sıçramalar delay yaşıyor bunun sebebi ne olabilir?

2.soru= 3x gs kullanıp maxtotalcount=12 yapmama rağmen yinede karakter 50-60 range içerisinde boş döngüde geziyor, bunun tek çözümü homojen sistem yapmakmı?

Çözüm
problem ile 3 gün uğraştım 3 gün bir sunucuda herşeyi denedim Pk2 lerin tamamını değiştirdim sonuç değişmedi, filesi değiştirdim sonuç değişmedi, filteri değiştirdim sonuç değişmedi, clean db ve client kullandım sonuç değişmedi ve bu sefer sunucuda bir sorun olduğunu anladım, sunucuya format attım düzeldi virüs bulaşmış

iMonarch

KGuardEDGE
.
Alınan Beğeni
1,007
Ödül Puanları
214
Selam ; öncelikle maxtotalcount=12 değil 5 yapmanı öneririm.
7 'den > büyük bir değer girdiğinde bu tür olumsuzluklar karşılaşabilirsin.
Ek olarak oradaki range genişliği regional olarak bağlı olduğu için
Linked dışı bir bölgeye geçiş yapıyorsa kendi range spotuna geçene kadar bu tür sıçramaları gözlemleyebilirsin.
Sana tavsiyem bu bölgeleri homojen yapıya uydur nRadius (20) nGenerateRadiusu (50) olarak güncelle.
Restart verdikten sonra bir çok alanın boşaldığını göreceksin , spawn kodu ile bu bölgelere extra slot ekle.
Bazı slotları solo karaktere özel olarak ekle , bazılarını ise party üyeleri kasacağı şekilde ekle.
Şuanda aktif bir oyunda bunu kullanıyorum güncel versiyonda yeni yaptım ve herkes gayet memnun.
Örnek resimleri buraya bırakıyorum.

E4.png
e6.png

Karakoram bölgesine bu şekilde 320 x slot ekledim , alanın tamamı oldukça dolu isteyen istediği bölgede botlayarak çok rahat kasılabiliyor.
Prosedür zaten hali hazırda var , iç değerlerini yukarıda belirttiğim şekilde düzenleyerek yaparsan daha güzel olacaktır.

Oyla 0
Alınan Beğeni
456
Ödül Puanları
63
geri dönüş için teşekkürler, birçok yöntemi denedim videoda görülen clean hali refnestin yani total count=6~7 civarı, tabloları clean yaptıgım zamanda delay tarzında atlamalar yaşanıyor yani orjinal slot sistemini kullanmak daha güzel olurdu

Oyla 0

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,869
Ödül Puanları
213
Particles.pk2 sebebiyle buna benzer bir sorun yaşayan bir oyun görmüştüm. Farklı bir particles dener misin?
Haricinde linkedregion dur diye uzak bir ihtimal geliyor aklıma

Oyla 0
Alınan Beğeni
456
Ödül Puanları
63
elimde mob spawn düzgün olan bir clientin particles.pk2'sini kullandım eksik dosyaları upload ettim hatasız bir şekilde oyuna girdim ancak yine aynı problem mevcut

Oyla 0
Alınan Beğeni
456
Ödül Puanları
63
problem ile 3 gün uğraştım 3 gün bir sunucuda herşeyi denedim Pk2 lerin tamamını değiştirdim sonuç değişmedi, filesi değiştirdim sonuç değişmedi, filteri değiştirdim sonuç değişmedi, clean db ve client kullandım sonuç değişmedi ve bu sefer sunucuda bir sorun olduğunu anladım, sunucuya format attım düzeldi virüs bulaşmış

Oyla 1
Çözüm