Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online boş reklam

vSRO Çözüldü Vsro quest min-max level ayarlama

Crusade

Full Stack dev
Elite
Alınan Beğeni
64
Ödül Puanları
28
Selam arkadaslar,

Belki gozden kacirdigim bir yer vardir. Elimde 1 adet gorev var (kendi yazdigim); lua ve database girdileri asagidaki sekilde olmasina ragmen 80 level charda alinabiliyor ve gozukuyor.
Benim yapmak istedigim sadece belirli seviyeler arasi gozukmesi ornek veriyorum 11 levelde artik alinamamasi
Lua;
1701949725798.png
Database;
1701949798166.png

Client;
1701949824280.png

Çözüm
Evet _OnQuestReceiveRequest proseduruyle de kontrol edebilirim char leveli gorevden yuksekse diye ama her alindiginda chari oldugu yere tp yapip gorevi sildirmek iyi bir cozum olarak gelmiyor. Belki baska bir sekilde cozumu vardir en kotu tek seferlik yapillip bir daha alinmamasi seklinde yapacagim.

Yorumun icin tesekkurler :)
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

Evet guard reset dahil hepsini yaptim :)
Niçin böyle bir işlem yapıyorsun, charın görevi almasını direkt engelleyebilirsin. Görev sildirme vb bir işleme gerek yok. Guard sana bu imkanı sağlıyor zaten. BEGIN END içinde return 0 kullanman yeterli.

Senin için bir örnek yazdım test edebilirsin.
Quest NPC = NPC_CH_GENARAL
Kod:
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.
Alınan Beğeni
116
Ödül Puanları
43
Selam arkadaslar,

Belki gozden kacirdigim bir yer vardir. Elimde 1 adet gorev var (kendi yazdigim); lua ve database girdileri asagidaki sekilde olmasina ragmen 80 level charda alinabiliyor ve gozukuyor.
Benim yapmak istedigim sadece belirli seviyeler arasi gozukmesi ornek veriyorum 11 levelde artik alinamamasi
Lua;
Ekli dosyayı görüntüle 17408
Database;
Ekli dosyayı görüntüle 17409

Client;
Ekli dosyayı görüntüle 17410
İşlemi yaptıgında komple bi filesi kapatıp tekrar açıp denedinmi düzeltme işlemi sonrası ?

Oyla 0
Alınan Beğeni
158
Ödül Puanları
43
Maxiguardın quest triggerı ihtiyacını görür. Belli levelin üstüne görevi aldırmayabilirsin. Extra işlem yapmayıp clean hali ile editlediğin sürece 11 level üstü herkes görevi görebilir.

Oyla 0

Crusade

Full Stack dev
Elite
Alınan Beğeni
64
Ödül Puanları
28
Maxiguardın quest triggerı ihtiyacını görür. Belli levelin üstüne görevi aldırmayabilirsin. Extra işlem yapmayıp clean hali ile editlediğin sürece 11 level üstü herkes görevi görebilir.
Evet _OnQuestReceiveRequest proseduruyle de kontrol edebilirim char leveli gorevden yuksekse diye ama her alindiginda chari oldugu yere tp yapip gorevi sildirmek iyi bir cozum olarak gelmiyor. Belki baska bir sekilde cozumu vardir en kotu tek seferlik yapillip bir daha alinmamasi seklinde yapacagim.

İşlemi yaptıgında komple bi filesi kapatıp tekrar açıp denedinmi düzeltme işlemi sonrası ?

Oyla 0
Alınan Beğeni
158
Ödül Puanları
43

Niçin böyle bir işlem yapıyorsun, charın görevi almasını direkt engelleyebilirsin. Görev sildirme vb bir işleme gerek yok. Guard sana bu imkanı sağlıyor zaten. BEGIN END içinde return 0 kullanman yeterli.

Kod:

Oyla 1
Çözüm

Crusade

Full Stack dev
Elite
Alınan Beğeni
64
Ödül Puanları
28

Kod:
Tesekkur ederim dostum bu sekilde almasini engelleyebiliyorum eline saglik. Biraz daha bekleyip goruntuleme tarafiyla ilgili bilgisi olanlarin yorumlari varsa diye bekleyip sonrasinda cozuldu olarak isaretleyecegim.(y)

PS: Sanirim gorevin sadece belirli seviyeler arasinda gozukme olayi cok mumkun degil :D konuyu cozuldu olarak isaretliyorum

Oyla 0

Hades

Developer
.
Alınan Beğeni
891
Ödül Puanları
93
Maxiguard ile yapacak olanlar için bir ekleme yapmak istiyorum.. O prosedürü kullanırken NPC codename'lerini anlık almak isteyen olursa;

SQL:

bunu _OnQuestReceiveRequest içine ekleyip, npcye her tıkladığında anlık NPC'nin talk codenameni alabilir.

Oyla 0

sarkolata

.
Developer
Alınan Beğeni
792
Ödül Puanları
93
Oyunda görevlerde min level var da max level sistemi yok galiba. Bir düşünüyorum da hangi görev olursa olsun istediğinde gidip yapabiliyorsun hep gözüküyor…

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.