Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

vSRO Çözüldü vSro Skill Hk. (Değişik Fikirler)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Alınan Beğeni
742
Ödül Puanları
93
Merhaba arkadaşlar,
Skiller hakkında yeterince bilgim yok ancak yapmak istediğim olayı özetliyim, konu hakkında fikir sahibi olanlar cevap verecektir umarım.

Her mob'un petini oluşturup, bu mobları evcilleştirilir hale getirmek gibi bir niyetim var.
Bu konu ile ilgili 3 sorum var;

Soru-1:
Rogue'de bulunan "Monster Mask" skillini ele almak istiyorum. Bunun üzerinde nasıl bir değişiklik yaparsam verdiği itemi değiştirebilirim?

Örn.: "Ong" kestim ve skill'i kullandım. Bana "Ong"un maskesini değilde başka bir item vermesini istiyorum. Özel olarak oyuna ekleyeceğim herhangi bir peti.
Yani bu işi skill kullanarak item verdirme olarak da düşünebilirsiniz.

Soru-2:
Yine "Monster Mask" skillini kullanarak ama bu sefer mobu kestikten sonra değilde kesmeden belli bir süre stunladıktan (sleep) sonra bu itemi vermesini nasıl yapabilirim?

Belli bir süre (saatler-günler olabilir :D)

Soru-3:
Bu skilli kullandığımız zaman hangi mobsa onun itemini (petini) vermesini nasıl ayarlayabilirim?
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

1. sorumun cevabını buldum, _RefSkill'de param4'e girilen değer vermesini istediğimiz itemi temsil ediyor.
2 ve 3. sorumla ilgili yardımcı olabilecek olan var mı?

Sieger

𝐕𝐒𝐑𝐎 𝐃𝐞𝐯𝐞𝐥𝐨𝐩𝐞𝐫, 𝐏𝐊𝟐 𝐄𝐝𝐢𝐭𝐨𝐫
Premium
.
Alınan Beğeni
6,150
Ödül Puanları
303
1. sorunun cevabında param4'e yaptığın girdi de sabit bir item mi veriyor? Eğer öyleyse, buna erişmek için herkes crossbow açar, extra bir öncelik vermiyor bu xbow'lara ya da iteme. Herkes her şekilde elde edecekse bir anlamı kalmıyor.

Alınan Beğeni
742
Ödül Puanları
93
Skilli default olarak herkese vermeyi düşünüyordum, sadece crossbow açmalarına gerek kalmaz.
2. soruyu çözebilirsem elde etmesi o kadar kolay olmayacak :)
2. soru ile ilgili de _RefSkill'de TargetEtc_SelectDeadBody sütunu var oradaki değer 1 olduğu için ölen mobda kullanılıyor. Alternatif bir yol bularak stun/sleep durumundan çıktıktan sonra item vermesi kolay olmayacak sanırım.

İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

SQL

.
Alınan Beğeni
219
Ödül Puanları
43
return "Link data"
Case 1835229552 ;mcap
return "Monster mask"

Case 1835229552 ;mcap
return "Monster Level|Item ID"

Case 29556 ;st
return "Stunt"

Kullanacağın guard maxiguard olursa eğer region'a özel skill kullandırma aç kapat gibi özelliklerini kullanarak bu işlemi yapabilirsin.
Bu mask skillini önce kopyala daha sonra skill veri girişlerine param2 link datayı gir > param 3'e hangi cap değeri ise ona göre skill'a aktif bir level belirt (mcap).
Param 4 e ise verdireceğin itemin common ID 'sini girmelisinki mobu o skill ile kestiğin zaman skill kullanım sonrası o itemi verdirebilesin.

Gelelim Stun Mevzusuna
Param5 6 7 8
--st-- -süre- -şn- Lv--
29556 3000 20 11

Alınan Beğeni
742
Ödül Puanları
93
@SQL yorumun için teşekkürler, tam olarak anladığımı söyleyemem. Sanırım maxiguard kullandığım taktirde yapabileceklerimi anlattın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.