Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

Röportaj Wolwec' i tanıyalım. Opr. Leader! Röportaj No: #12

risesun97

not for money but for humanity
.
Alınan Beğeni
734
Ödül Puanları
93
Eski üyelerimizden, kendisini sık sık gördüğümüz, diğer forumlarda da gördüğümüz @Wolwec ile röportaj yaptık. Ben sordum o da cevap verdi bakalım ne demiş...

? Merhaba @Wolwec Bize kendinden bahseder misin ?

--> Merhaba öncelikle adım Engin. Yaşım 25. Gümrükte Özel Firma Personeliyim. Hayatım gerçekten çok karmaşık bir yapıya sahip oldu. Aslen Gölcük doğumluyum. Memleketim Çankırı. Fakat Düzce'de senelerce yaşadım. Şuan da İstanbul'da yaşamaktayım.

? Fotoğrafını paylaşmak ister misin ?

İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

? vsro.org ile ilk nasıl tanıştın ? İlk günden bugüne vsro.org'un hayatına etki eden olumlu/olumsuz yönlerini anlatır mısın ?

--> vsro.org ile çok da uzun zaman önce olmasa da, belirli bir geçmişim var. Bundan memnunum. Kişiliğim gereği yardımlaşma ve forumu gerçek anlamıyla bilgilerimizi aktarma ve anlamamıza yarayan faktörlerin bu çatı içerisinde görüp, benim de buna katkı sağlamam ve bir parçası olmak adına istemiş olduğum için katıldım. Yanılmadım, halen benim için öyle. Önemli olan tek şey bilgiyi paylaşmak olduğu gerçeğidir. Benim için bu sektörde önemli olan önemli ve önemsiz unsur tek budur.

? Bir idolün, hayat felsefesini örnek aldığın biri var mı ?

-->
Hayatımda daha doğrusu hayat felsefesini örnek aldığım Yabancı bilim insanı olan Nikola Tesla oldu. Gerçek anlamda dahi bir insan kendisi. Sayfalarca kitaplarını ve hayatını araştırıp öğrenen insanlardan birisiyim. Gerçek anlamda insana bilgi katıyor.

? Yapılmasından en çok rahatsız olduğun şey nedir ?

-->
Aslında en çok beni nefret ve sinir ettiren saçlarım herhalde. Gerçekten alaycı bir biçimde birisinin saçlarımla dalga geçercesine oynaması beni çileden çıkarır.

? Hiç bir zaman affedemeyeceğin yanlış ?

--> Affedemeyeceğim tek yanlış; bir insanın yalan söyleyip ondan keyif alması ve ihanet.

? Hayatta asla yapmam dediğin şey nedir ?

-->
Hepimiz bir çok yanlış yapıp, gitmememiz gereken yoldan yürümüşüzdür. Ben bunlardan ders çıkartan birisiyim. Yapmam dediğim şey olsa da yaparım ve ders çıkartmışımdır. Bu yüzden buna gerçek anlamda cevap veremiyorum.

? Boş zamanlarını nasıl değerlendirirsin ?

--> Boş zamanlarımda genellikle Dizi izleyip araştırma yaparım. Ayrıca müzik dinlemeyi çok severim.

? Çevrenden seni farklı kılan, belirgin bir özelliğin var mı ?

--> Eğlenceli bir yapım yok. İnsanları çok çabuk tanırım. Ne istediğini veya ne istemediğini çabuk sezerim. Farklı olan bir yapım varsa da şüpheci ve dikkatli kişiliğim olmasıdır.

? En çok yapmak isteyip yapamadığın şey ?

--> Çocukluğumdan beri evren araştırmacısı olmuşumdur. Bu konuda gerçek anlamda çok fazla araştırmışlığım var. Fakat bu konu üzerinde daha derine inmek isteyip bunu sürdürememiş olmak.

? Bugüne kadar yaptığın en abartı, çılgın şey ?

--> Bir çok şey yapmışımdır. Fakat en çılgını ve keyif vericisi tanımadığım bir şehirde yağmurun altında saatlerce kaybolmuşluğum olmuştu. Fakat bu isteyerekti.

? Hayatının bir dönüm noktası oldu mu ?

--> Çocukken büyük bir trafik kazası geçirmiştim. Sakat kalma ihtimalim çok yüksekti. O kazadan bu güne çok durgunlaştım. Herhalde benim de dönüm noktam bu oldu.

? Siteden kendine en az kişi olacak şekilde seçip kendine göre yorumlar mısın ?

-->
@Spare : Miraç, Çok tanıdığım birisi değil fakat bugüne kadar bir yanlışını görmedim ve gayet cana yakın bir kişiliği var bunu seviyorum.
@kovboi : Öme, Düzce'den tanışmışlığımız ve konuşmuşluğumuz var. Kendisini severim. Güzel projeler ile uğraşıyor.

? 10 yıl geriye dönme şansın olsaydı, neleri farklı yapardın ?

--> Kesinlikle hedeflerime daha sıkı bağlanırdım.

? GSRO hakkında olumlu/olumsuz görüşlerini bizimle paylaşır mısın ?

-->
GSRO benim hayatımda çok fazla yeri ve etkisi olduğu söylenebilir. Ancak herkesle birlikte bizde bıraktık. Fakat nadir de olsa girip görev yapmayı seviyorum. Kendisini çok fazla yıprattı. Yapmaması gereken bir çok olay vardı. Bir çok ticketler atıp uyarmaya çalıştık. Ama olmadı. Halen gerçek anlamda bitmedi gerçekten halen çok fazla para yatıran kişiler var. Ben çok eskilerin Adamıyım açıkçası, Silkroad Online 'ın gerçekliğini çok benimsemiş birisi oldum.

? vSRO Private Server sektörünün son durumu için neler söylemek istersin, sence bu illegal sektörün sonu gelecek mi ?

--> Şuan için sonunun geleceğini düşünmüyorum. Önünde çok fazla birikmiş anısı var. VSRO sahiplerinin ve oyuncuların kazandığı şey şuan için bitmesi biraz zor ihtimal.

? Daha önce hiç illegal sunucu açmayı denedin mi? Açmış isen başarılı olabildin mi? Kaç hafta sürdü?

-->
Daha önceden sunucu açtım. Yanlış hatırlamıyorsam 4 kez. Çok büyük bir sunucuya erişme fırsatım olmadı. Fakat yaptığım her serverda uzun soluklu oyuncularım oldu. Şuan için yaklaşık 1,5 senedir bir server hazırlıyoruz. Tek hedefim bundan keyif alabilmek.

? Silkroad Online ile nasıl ve kaç yılında tanıştın?

--> Yıl olarak hatırlamam mümkün değil fakat çok erken safhada tanıştım. Bizim başladığımızda
Türkiye'de internet kafelerde Silkroad Online Oynanmıyordu. Yaklaşık aylar sonra yaygınlaştı.

? İlk kestiğin Unique 'yi hatırlıyor musun?

--> Evet hatırlıyorum. Sürekli Tiger Girl kovalayıp Uruchi kesmiştim. Fakat Unique olayına ben çok geç girişmiştim. Kasılmayı daha çok seven bir yapım olmuştur.

? Silkroad Online' da yapmaktan en çok keyif aldığın şey nedir?

-->
Halen görev yapmaya bayılıyorum, saatlerce görev yapabilirim. Kasılmak ve kale savaşına takıntılıyımdır. Bence görev yapmak Silkroad Online 'ın eskimeyecek ve yapısını daha iyi
anlamamıza yarayacak bir yapı taşı olduğunu düşünüyorum. Kale savaşı ise bu konuda bilgim çok fazla. Halen öğrenmeye bile devam ettiğim bir çok deneyim oldu. Fakat strateji bakımından en keyif aldığım şeylerden birisi de bu olmuştur.

? Türk şirketi olan GameGami'nin, Güney Kore şirketi olan Joymax ile yaptığı anlaşma sonucu lisansını aldığı TRSRO'nun seyri için neler söylemek istersin? Sence maksimum kaç sunucu daha açılacak ?

-->
GameGami 'nin ilk söylemlerinden beri her zaman destek olmaya çalışmışımdır. Bunun için alay konusu olmuştu. Fakat çok yanlış. GameGami 'nin yaptığı şey Türkiye'de bir gurur verici bir olay. Şuan için daha gelişim aşamasında olduğunu düşünüyorum. Oynamaya gerçek anlamda başlayacağım zamanı biliyorum. Sunucu bakımından sanırım bir kaç tane daha açacaklar. Fakat bunun yerine Daha da kendini bu alanda geliştirmesini dilerim. Gerçekten. Düşmanım bile olsa yine destek sağlarım. Çünkü yabancıların ve GSRO 'nun sahipleri alay konusuna döndürme çabaları mevcut. Bu yüzden herkesin GameGami 'ye daha çok destek olup elle tutulabilen bir uzun soluklu orijinal bir sunucu yapmasıdır. GameGami için önündeki uzun yolda başarılar diliyorum.

? Son olarak bize söylemek istediğin bir şey var mı?

--> Her zaman paylaşmayı ve öğrenmeyi sevdim. Yanımda olan veya yardım ettiğim herkese en iyi dileklerimi sunarım. Bencilce olan veya Egoist olmanın hiçbir faydası yok.

AleriyaSama

VArcane Family , Team , Company
.
Alınan Beğeni
2,937
Ödül Puanları
113
@Wolwec Engin hocam çok memnun oldum sizi tanımakta gayet çok istiyordum. @risesun97 röportajları aracılığıyla tanışabilme fırsatı yakalayabildim. ^^ Tiger kovalarken Uruchi kesmek :) ilk uruchi kesende siz oldunuz galiba ^^

@risesun97 1 Ivy, 1 Uruchi, 1 Demon, 1 Isy oldu herhalde? :) :D Röportaj için teşekkür ederizzz ^^

risesun97

not for money but for humanity
.
Alınan Beğeni
734
Ödül Puanları
93
@Wolwec Engin hocam çok memnun oldum sizi tanımakta gayet çok istiyordum. @risesun97 röportajları aracılığıyla tanışabilme fırsatı yakalayabildim. ^^ Tiger kovalarken Uruchi kesmek :) ilk uruchi kesende siz oldunuz galiba ^^

@risesun97 1 Ivy, 1 Uruchi, 1 Demon, 1 Isy oldu herhalde? :) :D Röportaj için teşekkür ederizzz ^^
Uruchi vardı diye hatırlıyorum ama olsun hepsinden birer tane oldu :D

Wolwec

ASOIAF
.
Alınan Beğeni
440
Ödül Puanları
63

Bende çok memnun oldum. :) Röportaj gerçekten güzel bir aktivite :)

AleriyaSama

VArcane Family , Team , Company
.
Alınan Beğeni
2,937
Ödül Puanları
113
Bende çok memnun oldum. :) Röportaj gerçekten güzel bir aktivite :)
Herkesin bir hikayesine tanık oluyoruz hem de forum üzerindeki kişileri tanıyabiliyoruz ^^ dediğiniz gibi gerçekten güzel bir aktivite :)

Wolwec

ASOIAF
.
Alınan Beğeni
440
Ödül Puanları
63

İlk olarak DS kesen mi olmuş oO
DS demişken ustası olan eskilerden ve sınıf arkadaşım olan Metine buradan selamlar "____JuSTeN__"

kovboi

KGuardEDGE
.
Developer
Alınan Beğeni
588
Ödül Puanları
93
Fotoğraflar gözükmüyor :confused:

Dostum en çok duyduğun cümlelerden biridir herhalde gümrükten bana bir şey geçirebilir miyiz :D Macbook Pro Intel için seyahat planlıyorum virüsten sonrasına :D