Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

vSRO Çözüldü Yeni bir harita(PETRA) eklendiğinde crash hatası

Hades

Developer
.
Alınan Beğeni
888
Ödül Puanları
93
Oyuna baghdad haritalarını moblarını vs. sorunsuz bir şekilde yükledim ve çalıştırdım fakat iş dungeon haritalarına geldiğinde sorun yaşıyorum. örneğin Petra haritasını aktif edip içine ışınlandığımda karşıma çıkan sorun resimdeki gibi(bunu daha önce çözdüm ama şuan hatırlamıyorum). Varsayalım oyuna girme sorununu çözdüm bu seferde petra haritasına girdiğimde farklı bir Regiona geçtiğimde clientless oluyor oluşan Dump dosyasında herhangi birşey yazmıyor ayrıca Game Server'dada herhangi bir error mesajı vermiyor. (Isro data particles kullanmama rağmen bu sorunu yaşıyorum) bilen biri veya fikri olan birisi bana yardımcı olursa çok sevinirim şimdiden teşekkürler ❤️

1693860280792.png

EDİT:
Oyuna girdim fakat dediğim gibi region değiştirdiğimde oyundan atıyor petranın belirli bölgelerinde sorun yok;

SRO[2023-09-05 14-15-14]_04.jpg
Mavi renk ile taradığım kısma geçtiğimde direk crash oluyor Dump dosyasında herhangi birşey yok!

SRO[2023-09-05 14-14-42]_84.jpg

Çözüm
Yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim Media.pk2'de eventzonedata.txt'ya _RefEventZone'ye eklediğim verileri eklemediğim için, oyunda petra haritasına girdiğimde (fark ettiyseniz hep kapı önleri) client crash oluyor ve dump dosyasında herhangi birşey yazmıyordu. text dosyasına ekledikten sonra sorun tamamen çözüldü. (olan benim eski database'ye oldu ama neyse en azından öğrenmiş olduk 😂 )

AleriyaSama

VArcane Family , Team , Company
.
Alınan Beğeni
2,941
Ödül Puanları
113
Bir isteğim olacak. Şuan aktif olarak çalışan bir oyundan veya zamanında petra ya sahip bir oyunun clientını kurarak dener misin!

Not : Database aynı olsun client üzerinden sürümü değiştir alacağın client ile sırf yeni bir çar ile Petra'yı bir dene gör. Belki Client bazlı bir hatadır çünkü database'i beraber incelediğimizde net bir sıkıntı görememiştim bir de son çare olarak onu denersen belki sıkıntının sebebini tam olarak anlayabiliriz :)

Oyla 0

Hades

Developer
.
Alınan Beğeni
888
Ödül Puanları
93
Bir isteğim olacak. Şuan aktif olarak çalışan bir oyundan veya zamanında petra ya sahip bir oyunun clientını kurarak dener misin!

Not : Database aynı olsun client üzerinden sürümü değiştir alacağın client ile sırf yeni bir çar ile Petra'yı bir dene gör. Belki Client bazlı bir hatadır çünkü database'i beraber incelediğimizde net bir sıkıntı görememiştim bir de son çare olarak onu denersen belki sıkıntının sebebini tam olarak anlayabiliriz :)
Tamam bi deneyeceğim..

Oyla 0

Thor852

Love and Thunder
Elite
.
Alınan Beğeni
1,336
Ödül Puanları
93
Merhaba sorununuz çözüldümü

Oyla 0

Dorth

.
Alınan Beğeni
235
Ödül Puanları
43
Crash Olma Meselesi Büyük İhtimalle Res Dosyasındaki Parçaları Tamamlayamadığından Kaynaklı Dump Oluşturuyorsa dump paylaşabilirmisin.

Oyla 0

Hades

Developer
.
Alınan Beğeni
888
Ödül Puanları
93
Oyla 0

Hades

Developer
.
Alınan Beğeni
888
Ödül Puanları
93
Oyla 0

Hades

Developer
.
Alınan Beğeni
888
Ödül Puanları
93
ref assocta parça parça bölünmüş müdür acaba onlar 1 değildir diye olabilirmi bilgim yok :D soruyorum harita kapalıdır yani vb.:D
yok açık tek bir bölge olarak ekli 😄
1693924028494.png
Denemediğim ayar kalmadı, database kısmında sorun yoktur diye düşünüyorum çünkü game serverdan herhangi bi hata vermiyor. Ee client tarafına gelincede zaten halihazırda isro data ve particles map pk2 kullanıyorum. Bir türlü sorunun kaynağını bulamadım. Baghdadın diğer bölgelerinde hiç bir sorun yok, petraya gelince içeri girebiliyorum ama içerde dolaşamıyorum.

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.