Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online boş reklam

vSRO Yardım Action_Overlap Değerinin Hesaplama Formülü

Wolwec

ASOIAF
.
Alınan Beğeni
440
Ödül Puanları
63
Merhaba,

Arkadaşlar konu başlığında belirttiğim üzere, Overlap değeri ne şekilde hesaplanıyor? Formülü nedir? Konu hakkında bir çok araştırma ve deneme yanılma yaparak net bir sonuç elde edemedim. Konu hakkında detaylı bir anlatım ve formülü yazacak var ise, şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

Çözüm
Sütunda bulunan Max overlap değeri için bi sorgu hazırlaman yeterli.

İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

Yani sorguda çıkan Max değer örneğin 999 olarak karşına çıktıysa, bir sonraki değeri 1000 olarak belirlersin ve çakışma olmaz. Ona göre de istediğin skilleri çakışma yapmadan birbirine overlap değeriyle bağlayabilirsin.

Atıyorum warlock masteryde ard arda basıp rakibi buga sokan skillere veritabanında olmayan yeni bir değer girdiğinde o iki skill aynı anda kullanilamaz ve başka bir skill'e bağlanmış olmaz.

Mantık bu, umarım net bir şekilde anlatabilmişimdir.

bu şekilde çalışır, taa ki çalışmayana kadar :D

çok alakasız gözüken 2 overlap değeri, sallıyorum 1238132 ve 97881283 birbiriyle çakışabilir.

tam...

MarsEDIT

Premium
.
Alınan Beğeni
1,054
Ödül Puanları
93
EEEE.PNG

ikiside farklı ama çakışıyor..

Byte lerde farklı

6.PNG

5.PNG

Ekli dosyalar

• 4.PNG
    4.PNG
    26.3 KB · Görüntüleme: 12
Oyla 0

Hades

Developer
.
Alınan Beğeni
891
Ödül Puanları
93
tmmda o rakamlar değişmiyorki yada ben beceremedim nasıl değişir :))
biraz sıkıntılı ya uğraşmak gerekiyor farklı sayı kombinasyonlarıyla overlap değerini bytelara bölüp daha sonra yukardaki sorguyu çalıştırıp o baytlara ait bir overlap değeri varmı yokmu onu kontrol etmen gerekiyor bu sayı 10 da olabilir 500 de olabilir işte 10 basamaklıda olabilir.. Biraz deneme yanılma ile yapman gerekiyor. Tam olarak bi kısayolunu bulduğumda konu olarak paylaşım yaparım.

Oyla 0

Sieger

𝐕𝐒𝐑𝐎 𝐃𝐞𝐯𝐞𝐥𝐨𝐩𝐞𝐫, 𝐏𝐊𝟐 𝐄𝐝𝐢𝐭𝐨𝐫
Premium
.
Alınan Beğeni
6,153
Ödül Puanları
303
bu şekilde çalışır, taa ki çalışmayana kadar :D

çok alakasız gözüken 2 overlap değeri, sallıyorum 1238132 ve 97881283 birbiriyle çakışabilir.

tam formül yok elimde. muhtemelen 2 veya daha fazla değerin birleştirilmesiyle çıkıyor ortaya overlap değeri.

SQL:
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

bu şekilde byte'lara bölerek, byteların çakışmamasına özen gösterirseniz muhtemelen çakışma olmaz.
@Aaron; 'undu sanırım credit.
Burdan türevler ürettim. Dec to hex değeri kullanılıyor byte'lerde. Ona göre değerler ürettim. Sonra query'i genişlettim. Tüm tabloyu bytelere bölüp çakışanları buldum değiştirdim ama gidip 1 tane byte çakışıyor bu da 2-3-4 skille denk geliyor işin içinden çıkamıyorsun. 1-2 item varsa overlap için uğraşılabilir fakat harici olarak bunu bu şekilde oturup çözmek kafayı yedirir. 3 saat uğraştım ama nafile anlamsız skille çakışıyor. Eu ve CH olarak tüm skilleri, buffları tek tek denemek lazım çakışma var mı yok mu diye. Düşünün 15 tane wing effect eklediniz ve overlap bağlayacaksınız. Kaç kere test etmeniz gerekli, kaç kere overlap değeri üretmeniz ve çakışmamasını sağlamanız gerekli. O yüzden overlap değerini 0 yazmak en iyisi. Yormaz.
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

biraz sıkıntılı ya uğraşmak gerekiyor farklı sayı kombinasyonlarıyla overlap değerini bytelara bölüp daha sonra yukardaki sorguyu çalıştırıp o baytlara ait bir overlap değeri varmı yokmu onu kontrol etmen gerekiyor bu sayı 10 da olabilir 500 de olabilir işte 10 basamaklıda olabilir.. Biraz deneme yanılma ile yapman gerekiyor. Tam olarak bi kısayolunu bulduğumda konu olarak paylaşım yaparım.
Bulamazsın, çok zor. 2 basamak 2 basamak değiştirdim. Tam oldu diyorum, gidip farklı byteler ile çakışıyor. Sondan 3 basamak atlayıp değiştiriyorum. Tam oldu diyorsun gidip farklı scroll ile çakışıyor. İmkansız değil bunun basit yolunu ve hesaplamasını bulmak fakat imkansıza yakın zorlukta.

Oyla 0

MarsEDIT

Premium
.
Alınan Beğeni
1,054
Ödül Puanları
93
Burdan türevler ürettim. Dec to hex değeri kullanılıyor byte'lerde. Ona göre değerler ürettim. Sonra query'i genişlettim. Tüm tabloyu bytelere bölüp çakışanları buldum değiştirdim ama gidip 1 tane byte çakışıyor bu da 2-3-4 skille denk geliyor işin içinden çıkamıyorsun. 1-2 item varsa overlap için uğraşılabilir fakat harici olarak bunu bu şekilde oturup çözmek kafayı yedirir. 3 saat uğraştım ama nafile anlamsız skille çakışıyor. Eu ve CH olarak tüm skilleri, buffları tek tek denemek lazım çakışma var mı yok mu diye. Düşünün 15 tane wing effect eklediniz ve overlap bağlayacaksınız. Kaç kere test etmeniz gerekli, kaç kere overlap değeri üretmeniz ve çakışmamasını sağlamanız gerekli. O yüzden overlap değerini 0 yazmak en iyisi. Yormaz.
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

Bulamazsın, çok zor. 2 basamak 2 basamak değiştirdim. Tam oldu diyorum, gidip farklı byteler ile çakışıyor. Sondan 3 basamak atlayıp değiştiriyorum. Tam oldu diyorsun gidip farklı scroll ile çakışıyor. İmkansız değil bunun basit yolunu ve hesaplamasını bulmak fakat imkansıza yakın zorlukta.
söylediğin gibi 0 yapmak bir çözüm evet ama bu defada 4 kanat - 4 kafalık - 4 Ayak - 4 arkada sallanan devil de olan şey (her neyse) :)
Action overlop:0 olursada mesela 4 kanatın 4 ünde üst üste basabiliyorsun mesele bunu engellemek buna bir çözümün var ise 0 yapmak en mantıklısı.

Oyla 0

Sieger

𝐕𝐒𝐑𝐎 𝐃𝐞𝐯𝐞𝐥𝐨𝐩𝐞𝐫, 𝐏𝐊𝟐 𝐄𝐝𝐢𝐭𝐨𝐫
Premium
.
Alınan Beğeni
6,153
Ödül Puanları
303
söylediğin gibi 0 yapmak bir çözüm evet ama bu defada 4 kanat - 4 kafalık - 4 Ayak - 4 arkada sallanan devil de olan şey (her neyse) :)
Action overlop:0 olursada mesela 4 kanatın 4 ünde üst üste basabiliyorsun mesele bunu engellemek buna bir çözümün var ise 0 yapmak en mantıklısı.
Zaten overlap'ı çözemediğimiz için 0 yapıyoruz. 0 deaktif oluyor ard arda basabilmen için.
Kanatlarda herhangi bi özellik yoksa zaten silk ya da TL ile satıyorsan isterse 70 tane bassın beni ilgilendirmez.
Ama özellik varsa overlap değeri bulmak zorundasın.
3-5 itemde uğraşılıp bulunabilir çok yormaz fakat bunlardan 40-50 tane varsa uğraşılmaz demek istiyorum.

Oyla 0

MarsEDIT

Premium
.
Alınan Beğeni
1,054
Ödül Puanları
93
Zaten overlap'ı çözemediğimiz için 0 yapıyoruz. 0 deaktif oluyor ard arda basabilmen için.
Kanatlarda herhangi bi özellik yoksa zaten silk ya da TL ile satıyorsan isterse 70 tane bassın beni ilgilendirmez.
Ama özellik varsa overlap değeri bulmak zorundasın.
3-5 itemde uğraşılıp bulunabilir çok yormaz fakat bunlardan 40-50 tane varsa uğraşılmaz demek istiyorum.
anladım çok teşşekür ederim.

Oyla 0

keeppp

.
Alınan Beğeni
245
Ödül Puanları
43
Konu hakkında şöyle bir yorum yapmak istiyorum eskiden üst üste efekt basmamaları için misal Wing 1 overlap degeri 3994 Wing 2 overlap degeri 3995 yapmıştım çakışmıyordu hiçbir itemle fakat misal clericin blesiyle çakışıyor efect açıkken bless basılmıyordu örnektir bu farklı bir skillde olabilir sonra bende ilk sayı ve sondaki sayıyı degiştiriyordum örnek wing 1 3994 wing 2 3995 yerine wing 2 4997 yani farklı degerler farklı bytelar hiçbir skill ve hiçbir itemle çakışmıyordu o zaman çakışsa bile oyunda olmayan bir iteme veya skile denk gelmesi gerek sorunsuz olması için çok ugraştırıcı ve yorucu bir işlem en az 10 saat ugraşmışımdır her skili test etmek ve önemli itemleri test etmek gerekiyor çakışmaması için

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.